Če imate doma malčka, ki ne mara zelenjave, ali pa iščete idejo za hitro, zdravo in okusno malico – ti bučkini mafini so prava rešitev. Ne le da bodo otroci prosili za še, tudi vi boste z veseljem posegli po njih.
Kaj postreči otrokom za zdrav zajtrk? Z raznolikimi in hranljivimi recepti bo zajtrk otrokom veliko bolj privlačen, poleg tega pa jih bo napolnil z energijo za ves dan. Tukaj je 5 receptov za okusne in zdrave jutranje obroke, ki zagotavljajo energijo za obveznosti in igro.
Ko nastopi poletje in temperature narastejo, se naš vsakdan spremeni. Vročinski valovi vplivajo na naše navade, razpoloženje in – kar mnoge starše še posebej skrbi – apetit njihovih otrok.
Poletje je čas obilja svežega sadja in zelenjave, ki ne le razveseljujejo oči s svojimi živahnimi barvami, ampak so tudi polni hranilnih snovi, ključnih za rast, razvoj in dobro počutje otrok.
Naš okus se tekom življenja spreminja, kar smo najverjetneje opazili že pri sebi, če ne pri sebi, pa pri otrocih ali starejših. Starejši npr. navadno (pre)več solijo svojo hrano, saj jim ta več nima okusa, otroci pa praviloma želijo zelo sladke okuse. Te spremembe imajo tako fiziološke kot tudi evolucijske razloge, prav tako pa so skupek izkušenj. Okusa se namreč lahko priučimo, vpliv pa imata tudi okolje oz. družba.
Sladoled je neizogiben simbol poletja – osvežujoč, sladek in priljubljen pri vseh generacijah. Starši se pogosto sprašujejo, kdaj lahko svojega malčka varno in brez skrbi razveselijo s prvim sladoledom. Ali je primerno ponuditi otroku sladoled že v prvem letu? Kaj je treba upoštevati, da bo uživanje sladoleda varno in koristno?
O prehranjevanju med porodom redko govorimo. Prakse porodnišnic so okoli nasvetov glede te teme zelo različne. Med samim porodom navadno niti ne mislimo na hrano in lakote morda niti ne čutimo ali pa nam je morda celo slabo.
Miša Koplova je sveža zmagovalka priljubljenega kulinaričnega šova MasterChef Slovenija 2025. Po napetih kuharskih preizkušnjah smo jo ujeli po zmagi in jo povprašali o njenih prvih korakih v kuhinji ter o jedeh, ki so jo zaznamovale že v otroštvu.
Otroci v šoli pojedo dva, če ne tri dnevne obroke. Ko napočijo počitnice, je potrebno te obroke nadomestiti. Šola se pri načrtovanju prehrane drži smernic, ki otrokom ponudijo tudi živila, ki jih morda nimajo najraje, doma pa se te malice prepogosto nadomesti s hranilno revnejšimi izbirami.
Ko imaš doma malčka, hitro ugotoviš, da je hrana veliko več kot le gorivo. Postane vir povezanosti, raziskovanja, tolažbe in včasih tudi čisto prava mala dogodivščina. Otroci hitro razvijejo svoje okuse, zato je pomembno, da jim že zgodaj ponudite raznoliko lokalno, polnovredno in predvsem kakovostno hrano.
Ko pomislimo na bakterije, najprej pomislimo na bolezni in okužbe. Vendar pa v telesu obstajajo tudi dobre bakterije, ki igrajo ključno vlogo pri prebavi, imunskem sistemu in splošnem zdravju otrok.
Izračunajte, kako velik bo vaš otrok, ko odraste.
Upoštevajte, da je izračun velikosti le približen.
Izračunajte, kdaj so vaši plodni dnevi in kdaj imate predvideni datum poroda.
Upoštevajte, da je izračunan datum poroda le približen.