Vnetje žrela je lahko posledica virusne ali bakterijske okužbe. Krivci za vneto žrela so v 90 odstotkih virusi, ki povzročajo prehlad in gripo. Če imate virusno vnetje žrela zaradi bolečin težko požirate in imate suho sluznico.

Navadni repinec
Repinec raste kot plevel ob ograjah in gozdnih robovih. Ob dotiku se ježkasti cvetovi primejo na obleko. Obmetavanje z njimi je bila nekoč priljubljena igra otrok.
Korenina navadnega repinca (Arctium lappa L.) ima od 40 do 70 odstotkov inulina (oblika rezervne hrane), ki jo v farmaciji uporabljajo za izdelavo inzulina.
Repinec ima zelo zanimive lastnosti. Pospešuje izločanje vode, čisti organizem, spodbuja jetra in žolčnik ter zmanjšuje količino sladkorja v krvi.
V tradicionalni kitajski medicini ga predvsem pri kašljanju in vnetju grla uporabljajo zaradi njegovih sestavin, ki delujejo antibiotično. Repinčev čaj je potrebno zaužiti tri krat na dan po eno skodelico.
Priprava čaja: dve do tri čajne žličke narezane korenine prelijemo s pol litra hladne vode in pustimo stati šest ur. Nato
Obkladek s skuto
Vlažno laneno krpo za prst na debelo premažemo s skuto iz hladilnika. To potem položimo na vrat in ovijemo z volneno krpo ali brisačo. Učinkovati pustimo nekaj ur, najbolje kar čez noč.

Sol
Bolečine v grlu: Grgranje s slano vodo ovlaži vneto sluznico, bakterije in odmrle celice se izločijo, kar čudovito olajša bolečine. 9 gramov soli raztopimo v litru vroče vode in grgramo.
Čiščenje dihalnih poti: Pri težavah dihalnih poti segrejte slanico in inhalirajte 20 minut. Čez nekaj časa boste izpljunili sluz, ki se je kopičila več let. S tem telo samo izloči vse, kar ne sodi vanj.
Čaj
Žajbljev ali kamilični čaj na nežen način lajša vnetno draženje in bolečine v grlu. Vsak dan popijemo tri do štiri skodelice, vse dokler občutimo bolečino v grlu.
Med
Mlačen žajbljev čaj z medom ublaži bolečine v grlu. Vendar medu ne smemo segrevati, kajti tako uničimo njegove dragocene sestavine, ki krepijo imunski sistem. V določenih okoliščinah se na ta način celo sproščajo strupene substance.
Žajbelj
Štiri kapljice žajbljevega olja kanemo v 100 mililitrov tople vode. Pripravek grgramo štirikrat na dan.
Limona
Sok stisnjene limone zmešamo z 250 mililitri vroče vode in po potrebi sladkamo z malo medu. Vroč pripravek pijemo z majhnimi požirki.
Eterična olja
Za odišavljanje stanovanja in hkrati dezinfekcijo zraka, ki ga vdihavamo, je primerno olje čajevca, timijana, ingverja, evkaliptusa, melise…
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV