
Zakaj imajo nekateri dojenčki mozolje?
Pediatri pojasnjujejo, da se mozoljčki pri novorojenčkih povsem normalna težava s kožo. Povzročajo jih materini hormoni, ki se nanj prenesejo med porodom. Le-ti so po rojstvu še vedno prisotni v dojenčkovih krvnih občilih. Kot drugi vzrok pa se navaja nepopolna razvitost por, v katerih se nabira umazanija in posledica le-te so akne.
Kako se jih znebiti?
Strogo prepovedano je stiskanje, praskanje, drgnjenje … mozoljčkov na dojenčkovi koži. Najbolje je, da jih pustite pri miru. Ni priporočljivo tudi, da jih mažete ali čistite z vatirano blazinico, namočeno v alkohol ali tonik. Otrokova koža je zelo občutljiva, zato bodite nežni do nje. Pediatri priporočajo, da mu kožo, ki je posuta z aknami, dvakrat do trikrat dnevno umijete s toplo tekočo vodo in nato dobro posušite, vendar ne tako, da jo z brisačo drgnete, na rahlo jo le popivnajte.
Kdaj izginejo?
Približno do tretjega meseca starosti naj bi mozoljčki pri dojenčku izginili sami od sebe. Če ostanejo še vedno prisotni, pa svetujejo, da to omenite otrokovemu izbranemu pediatru.
Svoje mnenje lahko izrazite na naši Facebook strani ali pa se nam samo pridružite s klikom na
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV