Postopno zmanjševanje pogostosti dojenja
Svetovalka za dojenje Aleksandra Brlan ima nasvet za mamice, ki še dojijo in se vračajo v službo: ''Predlagam postopno uvajanje v varstvo. Tako se bo lahko otroček postopno v svojem naravnem ritmu prilagodil na dojenje, ko bosta skupaj in na manj dojenja, ko bosta narazen.''
Če ste mislili, da gre pri tem samo za otroka, se motite. Tudi za mamo je zelo pomembno, kajti tako se količina mleka prilagodi novim potrebam. Ne naredite hitre poteze, kajti lahko ima posledice. Če prehitro nehate tako pogosto dojiti, kot ste prej, lahko to vodi v nastanek zamašenih mlečnih vodov ali mastitisa. ''Pri postopnem prehodu na manj dojenja v času, ko je otrok v varstvu, se dojki lažje prilagodita.''
Kdaj dojiti? In kako pogosto?
Svetovalka popoldan vsekakor priporoča veliko dojenja, saj ga bo otroček potreboval, da si nabere moči in občuti varnost ter sprejetost v maminem naročju. Dodaja, da se prav tako s popoldanskim gnezdenjem, če ga otrok rabi, spočije tudi mama in vam polaga na srce in dušo, da se okrepite z dobro domačo hrano ter dovolj počivate.
''Verjetno bo otrok rabil dojenje tudi še zvečer in ponoči. Dojenja ni treba nujno zmanjšati samo na zjutraj in zvečer. Dojite lahko, kakor vama obema ustreza, saj se bo količina mleka prilagodila količini dojenja,'' pojasnjuje Aleksandra Brlan.
Seveda, če v času, ko ste ločeni od otroka, začutite veliko napetost v dojkah, lahko sprostite napetost s črpalko. Toda svetuje, da črpate samo toliko, da se dojka malo zmehča.
Ekipa Bibaleze.si in Aleksandra Brlan vam želita srečno pri vrnitvi v službo in prekrasne skupne popoldanske urice z otrokom!
V spodnjem članku si lahko preberete, ali vam po zakonu v službi pripada odmor za dojenje.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV