Bibaleze.si

Dvojčka, rojena v različnih tisočletjih

J.G.

Dojenček

2
10. 01. 2009 12.11

Razlika med rojstvom dvojčkov je običajno od nekaj do 30 minut, včasih se drugi rodi tudi do deset dni kasneje. Obstajajo pa celo primeri, ko imata dvojčka različni letnici rojstva, ali se rodita na prelomu tisočletja.

Običajno je, da se dvojčka rodita od nekaj do 30 minut narazen.
Julie Wallman iz Indianapolisa so zdravniki na zadnji dan leta 1999 povedali, da bodo morali opraviti carski rez, saj drugače ne bo mogla roditi. Tako sta jih z možem prosila, če bi morda lahko počakali do okoli polnoči, da bi bil prehod v novo leto še toliko lepši.

Prvi je tako 31. decembra 1999 ob 23:59 na svet prijokal Jacob Wellman, dve minuti kasneje, 1. januarja 2000 ob 00:01 pa še njegova dvojčica Jordan. Starša sta se že takrat odločila, kako bosta dvojčkoma razložila, zakaj imata različni letnici rojstva. „Povedala jima bom, da sta za naju zelo posebna in da sva želela njuno rojstvo narediti še bolj posebno, želela sva, da postane del zgodovine,“ je dejala ponosna mati.

Minuta čez polnoč

Tudi Američanoma Bengi in Timu Beebu sta se dvojčka rodila malo pred koncem leta 1999 in po začetku leta 2000. Starša sta ju poimenovala Jacob in Joshua. Jacob je bratca prehitel za dobro minuto, saj se je rodil v zadnjih sekundah leta 1999. Ponosni očka je povedal, da bi z ženo, če bi le bilo mogoče, izbrala drugačen čas, a je bil le vesel, da sta dobila zdrava otroka.

V Fairfaxu je isto noč neka ženska ob 23:52 najprej rodila deklico, nato pa devet minut kasneje še dečka.

Minuto čez polnoč pa je leta 2000 prijokal na svet deček tudi v Evropi, natančneje v Berlinu. Njegova mati Bolgarka, katere imena niso razkrili, je prvega dvojčka rodila štiri minute pred koncem leta 1999, drugi pa je na svet prijokal minuto po začetku leta 2000. Dečkoma je mati dala imeni Mircem in Mircan.

Tudi v Seattlu se enemu od dvojčkov ni ravno mudilo. Prvi je na svet prijokal 31. decembra 1999 ob 22:06, nato pa je trajalo več kot dve uri, da je luč sveta ugledal še drugi. Njegov bratec je namreč počakal do začetka novega leta – natančneje do 00:16.

Rojstnega dne si ne bosta delila

Zadnji podoben primer sta dvojčka Tarrence in Tariq iz Rochesterja v ameriški zvezni državi Michigan, ki sta svojima staršema Tangeriki in Tarrenceu Sr. Griffinu že ob rojstvu dokazala, kako sta si različna. Prvi, Tarrence, je na svet prijokal 31. 12. 2008 ob 23:51, njegov bratec pa 26 minut kasneje, ob 00:17, prvi dan leta 2009.

Njuna mama pravi, da je bil to zanjo pravi šok, mislila je namreč, da bo oba rodila v novem letu. Mož, ki ima tudi sam brata dvojčka, pa razume pomen tega, da si ustvariš lastno osebnost. Vesel je, da si njegova dvojčka ne bosta delila rojstnih dni. Starša le še ne vesta, kako bosta dvojčkoma in prijateljem razložila različni letnici rojstva.

Fantoma pa nikakor ne bo dolgčas. Doma sta namreč še sedemletna sestrica in 11-mesečni bratec.

Druga po 38 dneh

Prvi primer dvojčkov, rojenih 'leto narazen' so morda v letih 1987 in 88 zabeležili v sosednji Italiji. Rojstvo Diane in Monice pa ni bilo posebno samo po tem, da sta se rodili v različnih letih. Zabeležili so ju tudi kot dvojčici, ki sta se rodili največje število dni  vsaksebi.

Danni Berg je rojstvo prve hčerke Diane dočakala 23. decembra 1987. Običajno drugi dvojček ne čaka prav dolgo, preden tudi sam prijoka na svet, a Monica se je odločila počakati kar do prihodnjega leta, celih 38 dni. Tako je na svet privekala šele 30. januarja 1988.

Skoraj tri mesece narazen!

V Združenih državah Amerike pa sta se dvojčka Hanna in Eric rodila kar 84 dni narazen. Njuna mama Peggy Lynn je Hanno povila 11. novembra 1995, nato pa še skoraj tri mesece pod srcem nosila njenega brata dvojčka.

Običajno je, da se dvojčka rodita od nekaj do 30 minut narazen.
Običajno je, da se dvojčka rodita od nekaj do 30 minut narazen.FOTO: iStockphoto

Mali Eric se je namreč odločil, da bo od sestre mlajši precej več, kot je to pri dvojčkih običajno. Na svet je prijokal 2. februarja 1996. Dvojčka tako verjetno nikoli nimata težav s tem, kateri je starejši.

Nekateri dvojčki se ne bodo nikoli prepirali, kateri je starejši.
Nekateri dvojčki se ne bodo nikoli prepirali, kateri je starejši.FOTO: iStockphoto
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

Komentarji (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863