Če leta nikakor ne morete prestaviti iz takšnih ali drugačnih vzrokov, lahko z novorojenčkom letite, ko je star šele dva tedna. Vendar se morate zavedati, da dojenčka na polnem letalu izpostavljate raznim okužbam. Prehlad in gripa sta zelo hitro prenosljiva v zaprti kabini, virusi pa so nevarnejši za dojenčka, starega dva tedna, kot za tistega, ki je dopolnil pet ali šest mesecev. Če ga med letom dojite, ga lahko zaščitite in tako zmanjšate možnost okužbe.

Seveda je treba upoštevati tudi dejstvo, da je dojenček prvih nekaj tednov nepredvidljiv (neredno spanje, hranjenje, jokanje). To zna biti zelo stresno za novopečene starše, ki se odpravijo na pot, preden otrok vzpostavi rutino. Znano pa je tudi, da nekateri otroci vzpostavijo rutino šele po tretjem mesecu.
Ne smete zanemariti tudi, da mora biti mama zdrava in da mora popolnoma okrevati od poroda. Ženske so po rojstvu otroka izpostavljene večjim tveganjem za trombozo v nogah, sedenje na letalu pa samo povečuje to tveganje. Če potujete s komaj rojenim dojenčkom, vzemite s sabo rezervne nogavice, pijte dovolj tekočine in večkrat vstanite, se sprehodite in pretegnite noge.
Če so bile med porodom komplikacije, potem ne letite, dokler vam tega zdravnik ne odobri. Prezgodaj rojeni otroci in tisti, ki so imeli težave z dihanjem ali jih imajo pri prehranjevanju, ne sodijo na letalo.
Očitno morate upoštevati veliko stvari, če se odločite leteti z novorojenčkom. V vsakem primeru se pred takšnim podvigom posvetujte z zdravnikom.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV