Po dognanjih Live science znajo dojenčki 'tečnariti' in jokati, a pri tem ne bomo videli njihovih solz. Da bi razumeli, zakaj je tako, je dobro vedeti, zakaj sploh proizvajamo solze. Vodni izcedek iz oči nastane takrat, ko občutimo žalost, srečo ali druga močna čustva, ki sprožijo mehanizem, da se borimo s tem ali pobegnemo pred tem. Solze nam pomagajo ublažiti stres.
Dojenčki jokajo, a solz ne vidimo
Solzovodi novorojenčkov ob rojstvu ne delujejo popolnoma. Lahko jokajo in oči se bodo ovlažile, vendar pri tem ne bo nastalo dovolj solz, da bi jih opazili. Šele po treh ali štirih tednih od rojstva bodo lahko imeli prave solzne 'izpade'. Pri nekaterih dojenčkih to lahko traja tudi do dva meseca.
Potenje pri dojenčkih?
Pri dojenčkih tudi ne boste opazili, da se veliko potijo. Žleze sicer začnejo delovati in proizvajati znoj kmalu po rojstvu, ampak na začetku bodo to počeli le na čelu.
Seveda tudi ne morejo hoditi, govoriti ali prebaviti trše hrane. Za vse človeške funkcije je potreben čas. Edino, kar naj bi popolnoma funkcioniralo od prvega dne, naj bi bile glasilke.
Zakaj pa pravzaprav dojenčki jokajo?
Preberite si v spodnjih člankih in si poglejte zanimivo infografiko.

Vir: Mental Floss
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV