Premikanje kazalcev naprej lahko vpliva na dojenčka in mu poruši ritem spanja. Svetovalec za spanje ima za vas spodnje nasvete.
- Poskušajte zamakniti uro spanja najprej samo za pol ure, nato postopoma premaknite za celo uro.
- Dopoldanski počitek in obroke razporedite tako, da bodo ustrezali otroku, ne uri. Potem pa postopoma prilagodite novi uri.
- Pri uspavanju ima svetloba pomembno vlogo. Preživite nekaj časa dlje zunaj in šele nato začnite z večerno rutino pred spanjem in celotnim procesom uspavanja.
- Če zjutraj ne more vstati, vam pa se mudi v službo, naj ne spi v zatemnjeni sobi.
- Če zvečer nikakor ne more zaspati, se premetava po posteljici in imate občutek, da je v otroški sobi presvetlo, zatemnite sobo z roletami, žaluzijami ali temnimi zavesami.
- Da bo dojenček zvečer res utrujen, lahko pozno popoldne na ravni podlagi malce telovadite z njim. Toda ne pretiravajte, kajti tudi če bo preutrujen, ne bo mogel zaspati.
- Poskrbite, da mu v sobi ne bo niti prevroče niti premrzlo. Mogoče je čas, da zimsko odejo zamenjate z lahkotnejšo. Posteljica naj bo udobna, brez dodatnih plišastih igrač, ob sebi naj ima le ''ninico'' za spanje.
Ključno je to, da dojenčka postopoma navajate na spremembe, dajte mu čas, da se navadi na drugačno rutino spanja ponoči in čez dan.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV