
Imate prevelika pričakovanja.
Že prvi dan pričakujete, da bo dojenček v enem kosu spal vso noč. To lahko po mnenju strokovnjakov realno pričakujete, ko je otrok star med 8 in 12 tednov.
Ne upoštevate rutine.
Za dojenčka je večerna rutina zelo pomembna, zato bodite dosledni prav vsak dan.
Otrok zaspi s stekleničko.
Če se želite izogniti otrokovi odvisnosti od tega, da zaspi samo med hranjenjem, naj ne leži v postelji s stekleničko. Prav tako ni dobro, da ima stekleničko s kašico ali mlekom ves čas v postelji, da se sam hrani ponoči. Strokovnjaki menijo, da po devetem mesecu starosti otrok ne potrebuje hrane ponoči.

Prijeten občutek je otroka pred spanjem zibati in ljubkovati, nositi gor in dol po sobi, ampak otroka morate v posteljo položiti, še preden zaspi. Ne sme zaspati v vašem naročju. Če se bo ponoči zbudil v postelji, se bo počutil nelagodno, ker ni zaspal v njej, in bo začel jokati.
V postelji brez plišastih igračk.
Otrok spi v avtosedežu.
Ni primerno, da otrok spi v avtosedežu dlje časa, saj nima kontrole nad vratom.
Preveč utrujen, da bi zaspal.
Nekateri otroci ne pokažejo znakov utrujenosti, kot je zehanje, temveč z divjanjem in hiperaktivnostjo. Prepoznajte otrokove znake utrujenosti in ga pravočasno položite v posteljo, kajti v nasprotnem primeru od preutrujenosti ne bo mogel zaspati.
Počnete to, kar vam svetujejo prijateljice, tašča, mama …
Vsak otrok je osebnost zase, prisluhnite mu in ugotovili boste, kaj mu ustreza pred spanjem, kako lažje zaspi, kdaj je njegov čas za odhod v posteljo … Ne poslušajte vseh nasvetov drugih mam!
Ko otrok spi z mamo v isti postelji, se zgodi …
Komentarji (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV