Gologlavček
Nobena novorojenčkova glavica ni popolnoma brez las. Lahko je prekrita s tankim puhom, skozi katerega se vidi koža glavice, mala in velika mečava in žile na glavici. Z malo ali nič lasmi se navadno rodijo belopolti in dojenčki, ki bodo pozneje imeli svetle lase. Malim gologlavčkom pa tudi pozneje lasje rastejo zelo počasi. Nič nenavadnega ni, če prvo svečko upihnejo skoraj brez las.
Kratkolasec
Večini dojenčkov ob rojstvu glavico prekrivajo tanki, kratki in črni lasje. Lasje so izredno mehki in lahko »štrlijo« na vse strani. Za umivanje teh nežnih lask uporabljamo zelo blagi otroški šampon in naj bo brez dodatka dišav.

»O, kako veliko las ima,« so najbolj pogoste besede ljudi, ki prvič vidijo novorojenčka z veliko lasmi. Take male glavice pa resnično že potrebujejo otroški glavnik, saj jim mamice lahko celo oblikujejo frizuro. Res pa je, da so to prvi lasje, ki večinoma odpadejo. So mehki in svilnati. Potrebujejo pa seveda malce več nege. Pri umivanju je potrebno lase dobro obrisati in osušiti.
So krivi geni?
Strokovnjaki menijo, da je to, koliko bo imel otrok las, odvisno tudi od genskega zapisa. Torej, če imata starša močne lase, se bo najverjetneje otrok rodil z več lasmi, kot tisti, katerega starša imata slabše, redke lase.
Večina dojenčkovih las odpade v prvih mesecih. Nadomestijo pa jih pravi lasje, ki so močnejši in takšne barve, ki jo bo imel vse življenje.
Ne glede na to, koliko las ima novorojenček, to ne bo vplivalo na to, koliko jih bo imel v poznejšem življenju. Tudi to, da pozneje kot mu bodo zrasli, močnejši bodo, ravno ne drži.

Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV