To je na nek način razumljivo, saj je v preteklosti tudi veljalo, da so ženske, ki so postale babice, večinoma že uživale v pokoju ali pa so bile gospodinje, ki so ostajale doma in skrbele za gospodinjstvo. V teh časih pa večina žensk, ki so že babice, še vedno opravlja službo in dodatna dela, s katerimi se preživlja, hkrati pa skrbi za različna področja, kot so gospodinjska opravila in varovanje svojih vnukov. Ker je ena izmed babic na družbenem omrežju javno zapisala, da pričakuje plačilo za varstvo lastnih vnukov, se je nanjo vsul val kritik in zgražanj. Pa je to res tako težko razumeti?
Čas, ki ga bo babica namenila varovanju vnukov, ji bo namreč odvzel tiste ure, ko bi si lahko prislužila nekaj denarja, potrebnega za preživetje, je pojasnila. Hkrati z varstvom otroka babica nase prevzema veliko odgovornost, to delo pa, bodimo iskreni, zahteva tudi ogromno energije in vloženega truda. In če se tiste dni, ko njena hči potrebuje varstvo za otroka, babica odreče priložnosti, da bi zaslužila ali si preprosto vzela čas zase in počitek, bo hčer enostavno prosila, da ji za uslugo plača, je še dejala. Hkrati je ocenila, da bi ji hči za varstvo otroka morala na uro odšteti 15 ameriških dolarjev, kar pomeni dobrih 12 evrov. Komentatorji so jo napadli, da je grabežljiva in pohlepna, da bi morala za ta denar imeti celo vrsto kvalifikacij, s katerimi bi dokazala, da je višina njene urne postavke upravičena, in da je kruta do lastne hčere.
Spet drugi pa so babico popolnoma razumeli ter jo pri tej odločitvi spodbujali in podpirali. Spraševali so se, zakaj bi bila babica po vsem življenju skrbi in odrekanja za družino tudi na stara primorana vse početi brezplačno. In zakaj si ne bi zaslužila, da jo hči za dodatno pomoč denarno nagradi? Kakšno pa je vaše mnenje?