
Po podatkih kranjske policijske uprave je pri enem od primerov, ki so jih policisti obravnavali od začetka prejšnjega tedna, do nesreče prišlo med zavijanjem, pri drugem pa med smučanjem po zaprtem delu smučišča, kjer je smučarka hudo padla in se poškodovala. Utrpela je več zlomov in poškodbe glave.
Izkušnje iz preteklih let kažejo, da so padci pogosto posledica utrujenosti in neznanja oz. precenjevanja znanja smučanja in razmer na progi, do nesreč pa prihaja tudi zaradi objestnosti, pretiravanja, izvajanja trikov in neupoštevanja pravil o varnem smučanju oz. varnosti na smučiščih. Posledica vsega tega so tudi trki med smučarji, so poudarili policisti.
Kot so opozorili, je zato treba smučati varno in prilagojeno glede na znanje in zmožnosti smučarja ali deskarja ter upoštevati teren, zahtevnost proge oz. smučišča in razmere. Smučarji naj upoštevajo FIS pravila, smučajo pa brez vpliva alkohola in odgovorno, saj je smučišče namenjeno več osebam in ne samo enemu smučarju.
Pomembno je še, da je posameznik na varno smuko ustrezno pripravljen in da začne smučati z ustrezno fizično pripravljenostjo ter brezhibno smučarsko in zaščitno opremo. Najmanj čelada je za otroke do 14. leta obvezna, za ostale pa je zaščitna oprema zelo priporočljiva, so še poudarili policisti.
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV