Najbolj obvezen del opreme pri kampiranju je seveda šotor. Leja pravi, da se ga najbolj splača kupiti preko tujih spletnih strani.

"Jaz sem kupila zdaj enega z integriranim dnom (kar je trenutno 'IN' in po moje res zelo uporabno, ker ti v primeru dežja nikjer ne more zamakati, prav tako ne more vanj nositi zemlje in smeti, če divja burja. Res kvaliteten šotor nas je stal 140 evrov, kar je bistveno cenejše kot pri nas. Za primerjavo lahko povem, da sem prejšnjega, ki sem ga kupila prav tako preko tuje spletne strani, prodala za enako ceno, saj je pri nas tak veliko dražji."
Leja nam je povedala, da potrebujemo za kampiranje tudi blazine. Sama ima samonapihljive srednjega cenovnega razreda in so zelo praktične.
"Če se selite iz kraja v kraj, so takšne najboljše, saj jih samo razvijete. Ostale so za nas bolj nerodne, potrebno jih je vedno znova napihovati in prazniti. To pa je lahko težava, če, na primer, prideš v kamp v poznih večernih urah," je povedala Leja.
Pod nujno opremo je potrebno prišteti še mizo in stole. Leja priporoča dovolj veliko mizo: "Čeprav smo le trije, imamo mizo, ki je primerna za štiri odrasle osebe. Če kupite majhno mizo in pripravite kosilo, se kaj hitro lahko zgodi, da bo nekdo moral jesti s krožnikom na kolenih!"
Priporoča tudi pazljivost pri nakupu stolov. Leja je najprej kupila stole, ki se zložijo kot dežnik. Res zavzamejo malo prostora, a so zelo neudobni, saj se, ko se vsedete, kar pogreznejo.
"Otrok se v tisti luknji izgubi ter nikakor ne more sedeti za mizo in jesti! Ko kupujete stole, se nanje vsedite že kar v trgovini, da se boste prepričali, da vam bodo dobro služili."
Za tiste, ki imajo radi udobje tudi pri kampiranju, pa izkušena mamica priporoča še nakup električnega kabla, ki vedno pride prav. Prav tako je skoraj nujen manjši hladilnik, hladilna torba, ki se priključi na akumulator. Ta pride v poštev predvsem pri dopustnikih, ki se selijo iz kampa v kamp. V torbi lahko ves čas hranijo meso in drugo hrano ter tako preprečijo, da bi se pokvarila.

"Prav vam bo prišel tudi majhen štedilnik, namenjen za kampiranje. Naš ima dve električni plošči. Imamo še dve manjši mizici, na eno postavimo štedilnik, na drugo pa hladilnik. Omaric nimamo, posodo imamo kar v dveh velikih lavorjih. V enem imamo pomito posodo, v drugemu pa umazano.
Mi potrebujemo še večji lonec za kuhanje testenin in podobnega, dve manjši kozici za omake in hrenovke ter ponev za jajca ali palačinke. Imamo po šest globokih in plitvih plastičnih krožnikov in pribor (vilice, žlice, noži, žličke), ki ga imamo vedno pospravljenega v plastični škatli. Ta ima zraven pritrjen pokrov, v bistvu je to škatla za toast in je res nekaj najboljšega, kar sem se spomnila," je povedala Leja.
Potrebujete pa tudi spalne vreče, vrv za sušenje perila, svetilko, ki vam bo zvečer pričarala še lepše vzdušje, sredstva proti nadležnim komarjem in ostale malenkosti.
Cene kampov so, po Lejinih besedah, zelo različne. Pravi, da se na hrvaškem nižajo proti jugu, Istra pa je zelo draga.
"Mi plačujemo v povprečju 30 evrov dnevno. V ceno so vštete tri osebe, šotor, prostor in elektrika. Prav toliko nas je dnevno prišlo tudi kampiranje po Grčiji. V dražje kampe ne hodimo. Preden se odpravimo na dopust, cene in fotografije kampov preverimo že doma na internetu. Na tak način si lahko približno začrtate pot in si izberete kamp, ki vam najbolj ustreza," je zaključila naša bralka Leja.
Komentarji (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV