
Ekipa Bibaleze.si je s kamero in fotoaparatom v rokah pospremila dve družini na prekrasen sobotni izlet. Na železniški postaji v Celju so srčki najmlajših družinskih članov močno bili, v pričakovanju so si podrobno ogledovali muzejski vlak, med tem ko so se delavci, strojevodja, vlakovodja … pripravljali na svečan odhod. ''Tu tu tu tu!'' je zapiskalo in parna lepotica se je pognala po tračnicah.
''Družini se bosta popeljali z našim muzejskim vlakom iz Celja proti Podčetrtku, z vmesnimi postajami, kot so Šentjur, Grobelno, Šmarje pri Jelšah in jaz verjamem, da bodo skozi okna lahko opazovali zelo lepo naravo in pa se varno pripeljali na cilj v Podčetrtek, kjer so tudi bazeni,'' nam je razkril, kaj vse nas čaka, direktor Slovenskih železnic Boštjan Koren. Izpostavil je, da je potovanje s takšnim vlakom za družine poseben način preživljanja prostega časa, saj ne le da z vlakom potujejo udobno in varno, hkrati se takrat tudi lahko pogovarjajo in si povedo, kaj se trenutno pri njih dogaja v šoli, službi, o čem trenutno razmišljajo, sanjarijo, kaj si želijo …
Prepričali smo se, da ima več kot prav. V vagonih je odmevala pesem: ''Mi se z vlakom peljemo, dobro voljo meljemo. Ko pa se ustavi vlak, hitro se prešteje vsak. En, dva, tri, zdaj si vlak ti!'' Otroci so staršem povedali, kaj vse pripravljajo za zaključne vrtčevske in šolske prireditve, kakšna preverjanja znanja jih še čakajo, o kakšnih počitnicah sanjarijo. Partnerji so izkoristiti čas za romantične trenutke, tako da je bilo v ozračju čutiti ljubezen, zadovoljstvo in srečo.
In kot v časovnem stroju … Med tem ko smo vsi sedeli na lesenih sedežih, med tem ko nas je treslo sem ter tja, sta nas prišli pozdravit dve gospodični, ki sta bili oblečeni v starodobna oblačila. Popeljali sta nas v čas, ko so v deželi Celjski prebivale naše prababice in pradedki, ko so vladali grofje.

Na nobenem vlaku pa ne sme biti slepih potnikov, tako smo tudi mi pokazali vozovnice, ki nam jih je vodja vlaka preluknjala. Takrat pa smo doživeli pravo presenečenje, zraven smo dobili vozovnice, prav takšne, kakršne so uporabljali v davnih davnih časih, rjave iz trdega kartonastega papirja.
Brezmejna radovednost
Za nami se je valil oblak dima, za sabo smo puščali vidne sledi, mimoidoči so nam mahali. Počutili smo se zelo pomembno, kot da oživljamo del slovenske tradicije. V nas je prevladala otroška radovednost, zato smo se odločili, da poizvemo, kaj se dogaja v lokomotivi, ki vleče naše starodobne vagone. Na lastne oči smo se prepričali, da se premog nenehno naklada v peč in da za tem stojita dve marljivi čebelici. Metličar Boštjan, strojevodja parne vleke, nam je razkril skrivnost, da bomo za našo vožnjo porabili kar 8 ton premoga in 24 kubikov vode. Zagotovil nam je, da je vožnja s parnimi lokomotivami že 170 let varna in da bomo na cilju v eni uri. Slovenske železnice resnično veliko vlagajo v obnovo muzejskih vagonov, tako da so danes prav tako kot v starih časih v voznem stanju in je z njimi prevoz popolnoma varen.

Zabava se nadaljuje
Navdušenje je iz minute v minuto naraščalo, otroci so postajali nestrpni, očka in mamici so zrli skozi okno, dokler nismo vsi skupaj zagledali težko pričakovanega cilja. Z vozovnicami, ki nam omogočajo tudi do pol cenejše kopanje v bazenih, smo vstopili v pravljični svet. Le kaj se skriva za vrati Aqualune?
''Aqualuna je eden izmed največjih termalnih parkov v Sloveniji in za vrati se skriva ogromno. Če pogledamo od toboganov, imamo jih vse skupaj za 180 m. Tu so različni tobogani, od twisterja, do vodnih drč, potem so tu kamikaze. In še naša najnovejša pridobitev king kobra, ki smo jo v letu 2013 nabavili in je prava popestritev naših bazenov,'' nam je razodel direktor Term Olimia Florjan Vasle in dodal, da lahko uživamo tudi v različnih bazenih, relasacijskih, valovalnem, otroškem. Prav vsakdo najde nekaj zase, da dan postane čaroben, seveda k temu pripomorejo tudi animatorke, ki organizirajo številne zanimive nagradne igre tako za otroke kot tudi odrasle. V bazenčku v obliki leče, kjer je voda globoka od 0 do 45 centimetrov čofotajo najmlajši otroci, v mali džungli z dvema toboganoma razgrajajo malčki, malce starejši otroci pa se pogumno postavijo pod ogromen čeber vode, ki se v določenem trenutku zlije na njih. Park je hkrati preoblikovan v suhi safari, kjer se lahko podučite o živalih, kot so tigri, opice, pande, kenguruji, sloni, žirafe, ki kot makete v naravnih velikostih krasijo kopališče.
Po celodnevnem čofotanju smo se počutili odlično, k čemur je pripomogla tudi posebna olimska termalna voda, ki je obogatena s silicijem, kar ima zdravilni učinek na naše sklepe. Med tem ko smo se zabavali in plavali, je to blagodejno vplivalo na naše telo.
Vsi skupaj smo sklenili, da fotografije, s katerimi smo ujeli naše utrinke, shranimo v albumu, izlet pa definitivno poleti še ponovimo. Vabimo vas, da se nam pridružite. Vozni red muzejskega vlaka si poglejte TUKAJ, kaj vse pa se dogaja v Aqualuni pa poglejte TUKAJ.
Imamo pa še eno fantastično idejo! Če se ne odločite za 'čofotanje', potem se s cestnim vlakcem, ki stoji pred kopališčem, odpeljite na ogled najlepše vasi v Evropi. V Olimjah boste obiskali vaško pivovarno, občudovali samostanski vrt, najmlajši bodo lahko poskusili slastno čokolado in celo hranili jelene.
