
Na travniku kmetije so si svoj prostor vzeli tudi Reciklarji: Primož, Urša in Tinka. Iz naravnih in odpadnih materialov zanjo ustvariti vse, kar si otroci lahko zamislijo. Z njihovo pomočjo so mali obiskovalci zgradili pravljično mesto iz buč. Otroci so rezali, zabijali, strigli, pletli in žagali. Medtem ko je raslo mesto, so nastajale tudi prijazne in strašne buče, ki so na koncu pristale na razstavi.
V pravljičnem mestu je bilo poskrbljeno tudi za pijačo in jedačo. Vse iz buč, da se razumemo. Buče na žaru, bučna juha, bučni sladoled, namaz iz buč….
Mojster pravljične kuhinje nam je na uho prišepnil recept za hitro pripravljeno bučno jed na žaru:
Bučo narežemo na krhlje in jo pečemo na žaru. Ko spremeni barvo, je pečena, malce posolimo, prelijemo z nekaj kapljicami bučnega olja in okusna jed je pripravljena.

Organizatorka bučijade Manuela Avšič je povedala, da je bučijada vsako leto bolj obiskana. Veseli jo, da so buče končno dobile sloves tudi v kulinariki in umetnosti. Nekdaj so namreč buče namenili le za hrano prašičem!
Na bučijadi smo se lahko vsi udeležili tečaja rezljanja buč, s katerimi bomo konec meseca odganjali čarovnice. Nekaj namigov bomo malo kasneje pokazali tudi vam, saj zdaj čarovnice še spijo...
Komentarji (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV