ščetka

Seznam stvari, ki jih boste potrebovali ob rojstvu otroka
Ker se vsaka mama rada dodobra pripravi na prihod svojega dojenčka, še posebej, če je to prvi otrok, smo za vas pripravili seznam vseh pripomočkov in opreme, ki pridejo v poštev pri pripravah. Da boste popolnoma pripravljeni in brezskrbni, sledite spodnjim navodilom.

Porodnišnica Novo mesto: prijazna celotni družini
V novomeški porodnišnici se trudijo biti prijazni ne le novorojenčkom in mamicam, temveč celotni družini. Poleg standardnih in nadstandardnih sob imajo na poporodnem oddelku tudi apartma, v katerem lahko biva celotna družina – poleg očka tudi sestrice in bratci.

Zakaj je pomembno, da so izdelki za otrokovo ustno zdravje biofunkcionalni
Učinkovita ustna higiena pri otrocih je temeljna za vzpostavitev pozitivnih navad in ohranjanje zdravega nasmeha za vse življenje, zato je priporočljivo, da so izdelki, ki jih za svoje otroke izberete, biofunkcionalni. To pomeni, da podpirajo in spodbujajo naravni razvoj otrokovih zob in čeljusti. Tako delujejo v sožitju z naravnim razvojem vseh delov ustne votline, od čeljusti in zob do dihanja.

Nežna ščetka od vsega začetka
Po porodu smo mame običajno prve, s katerimi novorojenček pride v tesnejši telesni stik. Takrat otrokovo do rojstva sterilno ustno votlino naselimo s svojo ustno bakterijsko floro.

Kako pripraviti otroka za šolo v naravi?
Šole v naravi se nekateri veselijo, spet drugi bojijo, ker niso pripravljeni na ločitev od svojih staršev, tretji pa lahko doživijo večje ali manjše krize kar na samem izletu. Za vas smo pripravili nekaj koristnih nasvetov, kako lahko svojega otroka pripravite na brezskrbno in veselo druženje s svojimi vrstniki.

Kako otroku očistimo prve zobke?
Nekateri dojenčki imajo v času rasti prvih zobk več težav kot drugi; pordela lička, razdražljivost, nespečnost, neutolažljiv jok, nabrekle dlesni, odvečna slina, močna želja po sesanju so le nekateri izmed znakov, da bo vaš malček začel pridobivati prve zobke. In kot velja pri marsičem, so si tudi pri tem otroci različni in čas, v katerem se pokaže prvi zobek lahko pri različnih otrocih precej odstopa.

Opozorilo staršem: deklici je zobna ščetka prebodla žrelo, ko je padla
Ko si otrok umiva zobe, mora biti v kopalnici in ne sme početi ničesar drugega. Petletna Celeste tega ni upoštevala in je padla z zobno ščetko v ustih. Žal se ni končalo dobro in so jo morali operirati. Zato njen oče Mitchell Gravenmier opozarja starše, naj pozorno spremljajo svoje otroke med umivanjem zob.

5 ključnih odgovorov za starše!
Še preden se v dojenčkovih ustih pojavi prvi mlečni zob, morajo starši skrbeti za njegovo ustno higieno, predvsem v času uvajanja goste hrane. Prvi zobje imajo tanjšo sklenino in manjše korenine, zato morate preprečite nastanek zobne gnilobe z rednim ščetkanjem in zdravo prehrano. Da pa bo umivanje zob potekalo brez solz, smo zbrali nekaj učinkovitih trikov.

To mora znati vsak otrok!
Vsak otrok se mora slej ko prej naučiti samostojnega ščetkanja zob. Na to naj bi bil pripravljen okrog sedmega leta, kljub vsemu pa potrebuje še vedno nadzor staršev, da si bo pravilno in temeljito umival zobe ter pri tem odstranil vse obloge.

5 najpogostejših napak
Zobozdravnik Gerry Curatola je prišel do zaključkov, da se na zobni krtački skriva kar 10 milijonov bakterij. Navaja pet napak, ki so povezane s čistočo naše zobne krtačke.

Kako zdravimo to bolezen?
Zaradi povišane koncentracije hormonov so dlesni nosečnice bolj odzivne na bakterije. Kako zdravimo bolezen obzobnih tkiv in zobnih kosti, tako imenovano parodontalno bolezen?

Kako pravilno negovati prve zobke?
Pa je tu! Prvi zobek, pa drugi in tretji. Beli korenjak je našemu dojenčku zagotovo povzročil kar nekaj bolečin in nevšečnosti, zato se jih je vredno naučiti dobro negovati že od samega začetka.

Temenice
Ste kdaj opazili debele, rumene kraste na lasišču svojega malčka? Nikar ne skrbite! To so temenice, mogoče malce neprijetnega videza, vendar niso nevarne in jih lahko dokaj hitro odpravite.

Razjede v ustih
Pri razjedah v ustih ali aftah gre za zelo boleče vnetje ustne sluznice in dlesni. Najpogosteje se pojavijo pri otrocih v starosti od 15 mesecev do petih let.

Mali izsiljevalci napadajo zjutraj!
Mali uporniki so najbolj vešči zjutraj. Ko se vam najbolj mudi, „pozabijo“ vse, kar so se naučili: hoditi, govoriti, si obuti čevlje ... Kdo je kriv, da so jutra tako kaotična, vi ali vaš malček?