športno vedenje

To so zmagovalci, ki jih čaka finale v Splitu
Julija se je zaključila premierna izvedba Plazma Športnih iger mladih v Sloveniji. Vseh ponujenih aktivnostih se je udeležilo kar 34.770 otrok, na kar so organizatorji še posebej ponosni. Zmagovalce zdaj čaka še udeležba na regijskem finalu v Splitu, ki bo potekal med 19. in 24. avgustom, tja pa potuje 152 otrok in 52 trenerjev. Kako so potekala tekmovanja, pa si oglejte v posebnih oddajah na OTO.

(Ne)športno vedenje staršev, ki vpliva na otroke
Starši so pri otroškem športu izjemno pomemben dejavnik – so tisti, ki otroka peljejo na treninge, spremljajo na tekmah, mu omogočijo opremo, primerno prehrano in vse, kar otrok potrebuje, da bi se lahko vključil v neko športno dejavnost. Lahko so veliki spodbudniki in podporniki, celo osebni menedžerji, a tudi precejšen vir stresa in pritiska, če se ne znajo vesti športno. Kako (ne)športno vedenje staršev vpliva na otroke? Preverite.

Oče in sin – kako izboljšati komunikacijo in medsebojni odnos?
Odnos med očetom in sinom je lahko nekaj najlepšega na svetu, lahko pa je tudi zelo zapleten. Med sinom in očetom lahko pride do nehotene tekmovalnosti, hkrati pa se kljub želji po boljšem odnosu lahko začneta v obdobju adolescence oddaljevati drug od drugega. Kako ukrepati in doseči boljšo komunikacijo in medsebojni odnos? Za vas imamo nekaj nasvetov.

Nihanje razpoloženja in izbruhi jeze v nosečnosti
Vsaka ženska sprejme in doživlja obdobje nosečnosti drugače, predvsem pa na svoj način. Za nekatere je to čas, ko si želijo postoriti še 1001 stvar, za druge je to obdobje priložnost, da se ustavijo in posvetijo sebi, tretje želijo v tem času svoje življenje obrniti na glavo. A včasih se zgodi, da bodoča mamica začne v 'blaženem' stanju na enem ali več področjih močno pretiravati, kar povzroči njenim najbližjim nemalo sivih las. Ste že slišali za izraz pregzilla?

Delovanje vzgojnih zavodov v Sloveniji
Kako delujejo vzgojni zavodi, kdo mladostnike napoti tja, in kakšno je njihovo življenje, ko izstopijo iz zavoda, so vprašanja, ki smo jih zastavili pristojnim službam. Odgovore si preberite v spodnjih vrsticah.

Kako se spopasti z nasiljem med vrstniki?
Medvrstniško nasilje ima lahko velike posledice na posameznika. O tem smo se pogovarjali z Lorinom Möscho, dolgoletnim učiteljem telovadbe, pisateljem in predsednikom športno plezalnega društva.

Za vse žrtve nasilja: Tudi vaši otroci vas potrebujejo
Žrtev nasilja … Že samo poimenovanje zveni, kot da ste mrtvi, ampak niste, umrl je le en del v vas, tisti del, ki je verjel, da se vam to ne more zgoditi, da se to dogaja samo v filmih ali nekje daleč daleč stran. Zakaj bi vam nekdo, s katerim ste si ustvarili družino, gradili skupno prihodnost in še in še, naredil nekaj tako nedoumljivega? Prvič, drugič, tretjič … Udarci zagotovo bolijo, ampak to ni vaša edina bolečina, saj so pogosto priča družinskemu nasilju tudi tisti, ki jih imate neizmerno radi – vaši otroci.