8 korakov do otroka

Mejniki v razvoju dojenčka: Kaj pričakovati v prvem letu?
Biti starš je pomembna, razburljiva, na drugi strani pa tudi strah vzbujajoča vloga. Kot starši nestrpno spremljamo in praznujemo vsak mejnik, ki ga dosežejo naši otroci. Še posebej pomembno obdobje izjemne rasti in napredka pa je prvo leto otrokovega življenja. Preverite, kaj vse lahko takrat pričakujete.

Ne posedajte otroka, če tega sam še ne zmore
Kot starši nestrpno pričakujemo vsak mejnik pri otrokovem razvoju. Od prvega nasmeha do prvih korakov se vsak dosežek zdi kot trenutek zmagoslavja. Eden od teh mejnikov je samostojno sedenje, ki se običajno pojavi med 7. in 9. mesecem starosti. Če pa vaš otrok še ni začel sedeti, je naravno, da se sprašujete, ali obstaja razlog za skrb.

8 korakov, s katerimi otroka učimo sprejemati svoje napake
Velik in pomemben del odraščanja otrok predstavljajo tudi napake, spodrsljaji, padci in neuspehi, ki jih doživljajo tako v odnosih z drugimi kot tudi pri šolskih zahtevah. Kako se bodo znali soočati z njimi, pa je močno odvisno tudi od staršev. Ste med starši, ki otroka pozitivno spodbujajo in učijo, da so tudi napake del življenja, onimi, ki grajajo in kaznujejo, ali tistimi, ki želijo otroka zaščititi pred vsemi neprijetnimi izkušnjami odraščanja?

Porodna zgodba: 'Borba z depresijo in hiter porod'
Prvega poroda se še dobro spominjam, pa čeprav se je zgodil pred 8 leti ...

Živite v dojenju prijaznem mestu?
UNICEF Slovenija v sodelovanju z Nacionalnim odborom za spodbujanje dojenja (NOSD) začenja s pobudo Dojenju prijazno mesto, v okviru katere slovenska mesta spodbuja k vključitvi ter s tem zagotavljanju podpore doječim materam in družinam na lokalni ravni. Mesta se lahko na razpis prijavijo do 21. decembra 2020. Pobudo sofinancira Ministrstvo za zdravje RS.

8 korakov do otroka
S partnerjem ste se odločili, da boste imeli otroka. Podajamo zanimivo infografiko, kako v osmih korakih stopiti na pot, ki vodi k starševstvu.

Kako vzgojiti samozavestnega otroka?
Vsi starši si želijo, da bi bil njihov otrok samozavesten, toda naloga je težka. Dr. Zoran Milivojević je za starševski portal Bebac.com dejal, da otroci potrebujejo dnevno 80 odstotkov pohval in 20 odstotkov kritik.

Težko je najti idealno plenico, ampak obstaja!
''Katere plenice so najboljše za mojega dojenčka?'' se sprašujejo starši. Težko je najti idealno plenico, saj mora ustrezati vsem kriterijem: zagotavljati mora maksimalno zaščito, vpojnost, mora biti zračna in prijazna do otroške kože, udobna in hkrati omogočati svobodno gibanje. Ne glede na mnenja drugih staršev je pomembno, da se sami prepričate, da je izbrana plenica najboljša rešitev za vašega otročka.