Omnilingua

Kako se dojenčki učijo že pred rojstvom?
Zgodnja stimulacija in razvoj možganov so pri otrocih izjemnega pomena, ampak ali ste vedeli, da se otroci začnejo učiti že v maternici? Učenje pred rojstvom je prav tako pomembno kot je prvo leto otrokovega življenja. V nedavni znanstveni raziskavi so dokazali, da dojenčki že v maternici doživijo popoln razvoj čutil, razvijejo čustva in začnejo z učenjem jezika svoje matere, ki ga prepoznajo, ločijo od drugih in se nanj po rojstvu odzivajo. Veliko tega, s čimer se nosečnica sreča v svojem vsakdanjem življenju – zrak, ki ga diha, hrano in pijačo, ki jo zaužije, stres, ki ga doživlja, celo čustva, ki jih čuti – deli s svojim razvijajočim se dojenčkom. Torej, kaj so najpomembnejše stvari, ki jih lahko nosečnice storite, da pomagate otroku že pred rojstvom?

Razvoj možganov v zgodnjem otroštvu.
Otroški možgani imajo že ob rojstvu 100 milijard živčnih celic ali nevronov, ki začnejo med seboj tvoriti povezave. Majhni otroci se učijo s svetlobno hitrostjo – od rojstva do svojega tretjega leta – vsako sekundo ustvarijo 700 novih nevronskih povezav!

NAD DEMENCO Z ZGODNJIM UČENJEM
Znanstvene raziskave kažejo, da učenje tujega jezika pri otrocih pripomore k izboljšanju njegovih možganskih sposobnosti. Zadnje študije v povezavi z Alzheimerjevo boleznijo in demenco dodatno poudarjajo, da gojenje dvojezičnosti skozi vse življenje upočasni razvoj teh bolezni v starosti. Tako lahko s pravilnimi pristopi in učenjem v zgodnjem otroštvu našim malčkom pomagamo preprečiti razvoj teh bolezni v zrelih letih.

Nove tehnologije pri otrocih – da ali ne?
Starši se pogosto sprašujemo, kako obvarovati naše malčke, da so čim manj izpostavljeni računalnikom, telefonom in podobnim tehnološko naprednim pripomočkom. Mnogi pa se zavedajo, da je nemogoče malčkom prepovedati ali celo prikriti novo tehnologijo, zato jo uporabljajo v prid njihovega učenja in napredka.