Vključevanje otrok s posebnimi potrebami v družbo

Drugačni otroci niso problematični otroci
Vsak otrok potrebuje spodbudno okolje, da bi lahko uresničil svoje potenciale, pri tem pa imajo pomembno vlogo poleg staršev tudi drugi ljudje, ki so v njegovem življenju, pa naj si bodo to učitelji, vrstniki, otroci, ki se skupaj igrajo na igrišču, sorodniki ali prijatelji prijateljev in tako naprej. Od vsakega posameznika je namreč odvisno, ali se bo otrok počutil sprejetega in dovolj dobrega ali pa bo imel občutek, da je odrinjen na rob družbe.

Sreča v drugačnosti: družinska harmonija s čudovitim Tristanom
Neža Šabanovič Grmšek opisuje življenje s sinom kot polno ljubezni, radosti in tudi izzivov. Ob njenem potovanju od negotovosti in obupa do sprejemanja in veselja poudarja pomen družinskega razumevanja, povezanosti in pozitivnega pristopa. Z navdihujočo zgodbo o moči, upanju in lepoti vsakdanjih trenutkov odpira srca in vabi medse. Intervju z mamico čudovitega dečka Tristana, ki ima en kromosom več.

Kdo so otroci s posebnimi potrebami?
Ljudje smo socialna bitja in tako se že od pradavnine družimo in organiziramo, včasih v skupine, klane in plemena, danes pa v društva, organizacije, združenja. Najbolj osnovna celica družbe je družina, osnova, na kateri gradimo in ko pride v družino oseba z dodatnimi izzivi, ti ta starodavni nagon po združevanju pride še kako prav. Kajti lažje je težave, nesigurnosti, dvome in strahove, s katerimi se ob takšnem dogodku soočaš, prebroditi skupaj. Konec koncev je res, kar pravi stari slovenski rek, ki gre takole – več glav več ve.

Otroci z učnimi težavami
Ob vstopu v šolo se vse več otrok srečuje z učnimi težavami. Le - te običajno niso prirojene, težko pa je tudi reči, da so pridobljene v okolju. Za nekatere se ve da so deloma dedne, nekatere pa nastanejo že v času nosečnosti zaradi različnih poškodb.

Obeležili bodo dan Downovega sindroma
Z razstavo fotografij mladih ljudi z Downovim sindromom želijo v društvu Downov sindrom Slovenija javnosti prikazati njihove dejavnosti, hkrati pa bodo z razstavo obeležili dan Downovega sindroma, ki ga je za 21. marec razglasila Organizacija Združenih narodov. Razstavo bo danes odprl ljubljanski župan Zoran Janković, odprta pa bo do 26. marca.

Festival 'Igraj se z mano' za pristen in iskren nasmeh
V Ljubljani od 24. 5. do 27. 5. 2011 poteka 5. mednarodni festival 'Igraj se z mano', širil pa se bo še v Maribor, na Muto in Jesenice. Prek iger želijo spodbuditi druženje in povezovanje otrok s posebnimi potrebami z ostalo populacijo.

Vključevanje otrok s posebnimi potrebami v družbo
Starši otrok s posebnimi potrebami želijo zagotoviti svojim otrokom vse pogoje za normalno življenje. Posledično lahko njihovi otroci trpijo za "skrito invalidnostjo" slabe samopodobe in pretirane odvisnosti.