azija

Takšen božič imajo otroci po svetu!
Božične praznike bodo nekateri izkoristili za potovanje, drugi bodo šli smučat, tretji bodo kaj dobrega skuhali in se v toplem in okrašenem domovanju družili z najbližjimi. Recepta in pravil za 'pravilno' praznovanje ni, kar dokazujejo tudi različni božični običaji po svetu. Ne glede na geografsko lego pa rdeča nit božiča povsod ostaja ista: predstavlja radost, mir, veselje ter druženje, najmlajši pa praktično povsod z nestrpnostjo čakajo obisk dobrega moža, ki ima v različnih koncih sveta resda drugačno ime, a povsod isto nalogo: obdariti tiste, ki so bili pridni!

Toliko slovenskih staršev pomaga pri domači nalogi
Le 12 odstotkov Fincev pomaga otrokom pri domačih nalogah. V Sloveniji je odstotek višji, več kot polovica slovenskih staršev pa tudi poroča o vsakodnevnih domačih nalogah.

Kako ukrepati ob pojavu potovalne driske?
Driska na potovanju je zdravstvena težava, ki prispeva k veliki obolevnosti in onesposobi ljudi na potovanjih. Obolevajo predvsem ljudje, ki potujejo iz industrijsko bolj razvitih držav v dežele v razvoju. O potovalni driski govorimo, če v 24 urah trikrat ali večkrat odvajamo neformirane iztrebke in imamo ob tem še enega ali več pridruženih simptomov: siljenje na bruhanje, slabo počutje, bruhanje, trebušne krče, povišano temperaturo, krče v zadnjiku in odvajanje sluzavega ali krvavega blata.

Slovenski za dlan veliki otročički
Na Enoti za intenzivno nego in zdravljenje novorojenčkov porodnišnice Ljubljana zdravijo vsako leto več kot 600 novorojenčkov, od katerih je večina nedonošenčkov: petina od njih ob rojstvu tehta manj kot poldrugi kilogram. Denarja za nakup novih aparatur in nadomeščanje iztrošene opreme je vse manj, zato je pomoč darovalcev neprecenljiva.