cesta

Porod v Slovenj Gradcu: mamice izkušnjo tudi pisno pohvalijo
Pozitivni odzivi in pohvale mamic potrjujejo, da je porod v slovenjgraški porodnišnici prijetna in pomirjujoča izkušnja. Porodnicam omogočajo čim več svobode pri izbiri načina poroda in lajšanja bolečin, pri čemer omogočajo različne položaje, porod v vodi, epiduralno analgezijo, TENS terapijo, aromaterapijo in celo shiatsu masažo.

Porod na Ptuju: kjer prisluhnejo vsaki mamici in njenim željam
Posebnost ptujske porodnišnice, ki je ena manjših v Sloveniji, je individualni pristop k vsaki porodnici. So novorojenčku prijazni ter nudijo možnost poroda v vodi in omogočajo sobivanje partnerja.

Trboveljska porodnišnica: majhnost jemljejo kot prednost
V trboveljski porodnišnici se ponašajo z osebnim pristopom in kontinuirano babiško obravnavo – iste babice spremljajo nosečnico skozi celotno pot od zanositve do poroda. Njihova posebnost je program za shranjevanje popkovnične krvi in tkiv popkovnice.

Kranjska porodnišnica: prvi trenutki so lahko ujeti v fotografski objektiv
V kranjski porodnišnici zagotavljajo celostno oskrbo in podporo nosečnicam, porodnicam in njihovim družinam tako med kot tudi po porodu. Naučijo jih pravilnega pestovanja, rokovanja z novorojenčkom in nameščanja v lupinico za odhod domov. Lepa novost pa je možnost profesionalnega fotografiranja z novorojenčkom na porodniškem oddelku drugi dan po porodu.

Porodnišnica Jesenice: strokovna podpora, varnost, udobje in osebni pristop
V porodnišnici Jesenice si z vso skrbnostjo prizadevajo za toplino, individualiziran pristop in vrhunsko oskrbo. Vsako mamico in novorojenčka spremljajo z nežnostjo in strokovnostjo, pri čemer je njihova največja želja, da se oba vseskozi počutita udobno in varno. Z osebno podporo in predanostjo želijo zagotoviti, da bo porod čim lepša izkušnja.

Ideja za družinski izlet: skrito "pokopališče školjk"
Na slovenski obali v neposredni bližini Luke Koper se skriva zaliv s tisočerimi školjkami!

Prednost brežiške porodnišnice predvsem zelo oseben pristop
Porodnišnica Brežice ima od leta 2011 certifikat "Novorojenčku prijazna porodnišnica", kar med drugim pomeni 24-urno sobivanje mame in novorojenčka oziroma tako imenovano "rooming in". Na ginekološko-porodnem oddelku letno pričakajo okoli 500 novorojenčkov, povprečen odstotek carskih rezov pa je približno 20 odstotkov.

Slikovite balkanske destinacije, ki se jih splača obiskati!
Nekateri so pri načrtovanju poletnih počitnic osredotočeni zgolj na morje in plaže, drugim je bolj všeč pohajkovanje po naravi, tretji prisegajo na destinacije z bogato zgodovino, na katerih združijo prijetno s koristnim. Na Balkanu je mogoče združiti vse troje in kar je najpomembneje – regija je izjemno prijazna do družin z otroki, nastanitve, ogledi in ponudba hrane ter pijače so cenovno dostopni, dogodivščina pa bo zagotovo ostala v trajnem spominu tako otrokom kot staršem.

Lepe misli in voščila za rojstni dan
Za vas smo izbrali nekaj lepih misli in čudovitih voščil za rojstni dan.

Peljite otroke k labodom in račkam. Morda bodo videli tudi bobra!
Dolenjci v objemu zelene reke Krke skrivajo čudovit otoček z edinim vodnim gradom v Sloveniji.

Današnji dan je posvečen ozaveščanju o prirojenih srčnih napakah
V Sloveniji se letos prvič pridružujemo mednarodni pobudi ozaveščanja o prirojenih srčnih napakah, ki – ne po naključju – sovpada z valentinovim, praznikom ljubezni, katerega simbol je srce. Letos tako z vsakim narisanim srcem ozaveščamo - ne le o ljubezni, pač pa tudi o prirojenih srčnih napakah.

Čarovnik iz Oza aktualen tudi danes
V začetku avgusta 1939 je na velikem platnu prvič zaživela zgodba ameriškega pisatelja Lymana Franka Bauma Čarovnik iz Oza. V ospredju zgodbe so sanje o boljšem svetu, tam nekje za mavrico. Film, v katerem je Dorotejo zaigrala tedaj 16-letna Judy Garland, pa danes velja za klasiko, ki je navdahnila tudi Davida Lyncha in Salmana Rushdieja.

Pereč problem: kje bo moj otrok med poletnimi počitnicami?!
Počitnice so tu, starši pa se že držijo za glavo in razmišljajo, kje bodo njihovi otroci preživeli dneve, ko bodo oni v službi. Kdo bo pazil na tiste najmlajše iz prve triade? Nekateri žal nimajo možnosti varstva pri babici in dedku, zato iščejo rešitve. Preverili smo, kakšna oblika varstva tudi obstaja (da pri tem med poletjem ne bankrotiraš, ker so počitniške delavnice po našem mnenju drage) v Ljubljani.

Glavkom
Zanima me glede glavkoma . ali je priznana kaka olajšava . na delu moram biti tudi v nočnem času . okulist mi je napisal mnenje , da ne priporoča dela v nočnem času , pa mi tega ne odobrijo . oz so mi...

Takrat je bilo rojenih največ Francetov
V Sloveniji je 316 Francetov in 345 Prešernov. Preverite, ali v Sloveniji živi soimenjak našega največjega pesnika!

Čudovit zimski izlet: Tamar
V prelepi ledeniški dolini je pozimi pravljično. Otroci bodo navdušeni, če jih boste vlekli na sankah, obenem pa ne bodo preveč utrujeni niti, če bodo celotno pot prehodili peš.

Tega otrok nikoli ne sme početi!
Šolska vrata so se spet odprla in otroci zjutraj veselo ter samostojno odidejo k pouku. Ste jih pripravili in podučili, kako se morajo vesti na pločniku, pri prečkanju ceste? Dovolj dobro poznajo šolsko pot, ki seveda mora biti dovolj varna? Pogovor o prometnih predpisih in ravnanju v prometu je vedno več kot dobrodošel, ne samo s strani učiteljev, temveč tudi staršev.

Pozor, če vidite ta znak!
Otroci nimajo zavor, vozila jih imajo. Prepričani so, da jih vidite, če oni vidijo vas. Mislijo, da se avto lahko tako hitro ustavi kot oni. Zato je na vas, da poskrbite za njihovo varnost.

DELOVNA AKCIJA: Klaudija je izgubila moža in ostala sama z dvema otrokoma
Pred letom in petimi meseci se ji je ob prihodu policistov, ki so potrkali na njena vrata, življenje nenadoma spremenilo. Cesta ji je vzela ljubega moža, s katerim sta imela začrtano pot v prihodnost. Kar naenkrat se je morala skupaj z otrokoma, ki sta se jo še držala za krilo, soočiti z vsem - popolnoma sama.

Ne naredite ključne napake!
Še vedno prepogosto vidimo starše okoli šole, vrtca, v naselju, ki peljejo otroke na zadnjih sedežih nepripete, brez otroškega varnostnega sedeža. Toda svetujemo vam, da vztrajate pri redu, mirnem sedenju v avtosedežu in dosledni uporabi varnostnega pasu, kljub temu da jokajo in tega ne želijo. S takšnim ravnanjem zmanjšate tveganje tako za lažje kot hujše poškodbe pri morebitni nesreči.

Spoznavanje osnovnih pravil v prometu
Mariborska občina danes v okviru tedna prometne varnosti, ki ta teden poteka po vsej Sloveniji, na Glavnem trgu pripravlja vzgojno preventivno akcijo Dan prometne varnosti. Kot je povedal predsednik občinskega sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Vinko Virtnik bodo otrokom na poučen in zabaven način predstavili osnovna pravila prometa.

Samostojen odhod v šolo
Ena najtežjih odločitev za starše je, kdaj otroku pustiti, da gre sam v šolo. Pravzaprav se morate zavedati, da starost pri tem ni ključnega pomena. Pomembno je to, koliko je vaš otrok samostojen in odgovoren ter kako dobro pozna pot do šole. Na ta pomemben, samostojen korak v življenju pa mora biti šolar tudi sam pripravljen, v to ga ne smete prisiliti.

Kako nad slabost med vožnjo?
Potovalna bolezen, ko je čut za ravnotežje hkrati vzdražen na vseh treh oseh, ni le težava otrok, ampak muči tudi odrasle. Najboljša preventiva je, da smo s pogledom osredotočeni na cesto, pomagajo zdravila proti potovalni slabosti, ki jih lahko kupimo v lekarnah. Dobro je tudi, da med potjo nimamo s tekočino polnega želodca.

Osvojite barvice z OTROKOVIM IMENOM!
Ko otrok počasi, a radovedno vstopa v svet črk, se bo najprej naučil pisati in brati svoje ime. Ko ga bo znal napisati, bo na svoj podvig zelo ponosen. Navajamo nekaj aktivnosti, kako bo lažje osvojil to nalogo.

Osvojite Frutek nagrade za vaše zaklade!
V Fructalu že več kot 40 let skrbimo, da vaši malčki dobijo le najboljše. Cenimo vaše zaupanje, zato vam nakup izdelkov Frutek v vrednosti 10 € lahko prinese lepe nagrade! Nagradna igra traja od 1. 4. do 31. 5. 2016.

Izdelajte unikaten pustni kostum
Pustni čas je tisti čas v letu, ko se lahko za en dan spremenimo v pisane klovne, risane junake, princese, najrazličnejše živali ali zaplešemo kot kavbojci in indijanci. Če se odločimo izdelati kostum sami, smo lahko zelo kreativni in stopimo med množico podobnih mask, s popolnoma edinstvenim kostumom.

Ste za družinsko odkrivanje zgodovine med Krompirjevimi počitnicami?
Veliko ljudi si predstavlja, da so Muzeji namenjeni samo obiskovalcem, ki jih zanima slovenska kulturna dediščina in da zase v muzeju ne bi našli ničesar, kar bi jih zanimalo. Pa vendar temu danes ni več tako.

Žalostna resnica: med brezdomci cele družine
V Sloveniji je bilo lani 4015 brezdomcev. A to niso le moški srednjih let, kot je veljalo včasih, danes gre za celotne družine. Da bi opozorili na vedno bolj pereč problem, se bodo po vsej Sloveniji ob svetovnem dnevu brezdomcev, ki bo v soboto pod geslom Stopimo v tuje čevlje, zvrstile številne dejavnosti – od odprtih vrat do kuharskega dvoboja.

Med brezdomci tudi ženske in otroci
Brezdomstvo ni več omejeno le na moške srednjih let, temveč se je razširilo tudi na ženske in otroke, je na današnji novinarski konferenci pred svetovnim dnevom brezdomcev, 10. oktobrom, poudarila varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer.

Mamice za vse slovenske mamice
Vse več se govori o Združenju mam Mamice za mamice, katerega sta ustanovili Španka, ki živi v Sloveniji, Loreto Fernández Rodríguez, in Slovenka Nina Grašič. Spoznali sta se septembra 2012, ko je Lore že živela v Sloveniji dobri dve leti in je bila noseča z drugim otrokom, Nina pa je nedolgo nazaj splavila in čez dva meseca spet zanosila. Vsem slovenskim materam želita z društvom nuditi pomoč, vse potrebne informacije o nosečnosti, porodu, dojenju … Na srečanjih spregovorijo tako o veselih kot žalostnih trenutkih, dobrodošli pa so vsi družinski člani.