Bibaleze.si

enem tednu

Izleti in počitnice
04. 04. 2025 05.00

Pustolovščina na morju: Zakaj je križarjenje idealen družinski dopust?

Starši, razmišljate o drugačnih počitnicah? Kaj pa, če bi tokrat s svojo družino odšli na križarjenje? Morda ste že pomislili na to, a niste prepričani, ali je to prava izbira za vas. Križarjenje je lahko popolna izbira za družinski dopust, saj ponuja vse, kar potrebujete – od raznolikih dejavnosti za vse starosti do udobja, varnosti in nepozabnih izkušenj.

Dojenček
27. 03. 2025 05.00

Kdaj dojenček dejansko vidi?

Mnogo mamic zanima, kdaj se razvijejo oči in ali plod vidi že v maternici. Pri kateri starosti ima dojenček jasno sliko obrazov? Ker vsi starši želijo, da bi se otrokov vid razvijal čim bolj normalno, smo oftalmologa Dušana Pušnika povprašali, kako ga lahko spodbudimo.

Svet slavnih
30. 01. 2025 09.16

Kako navdihujoče! Sinovo diagnozo je sprejela s pogumom in optimizmom

Igralka iz serije Yellowjackets, Samantha Hanratty, je za sinovo diagnozo izvedela že med nosečnostjo, ob čemer jo je preplavil val čustev.

Ideje za prosti čas
24. 12. 2024 05.00

Preprosti recepti za domače piškote, buhteljne, čokolado

Zakaj ne bi praznikov preživeli tako, da bi z otroki skupaj nekaj skuhali in spekli? Doma narejeno pecivo je bolj zdravo. Natančno lahko vemo, kaj je v njem. Poleg tega bo otrok cenil celoten proces nastajanja in bo vesel, da bo lahko nekaj, kar je ustvaril, ponudil drugim.

Nosečnost
08. 11. 2024 03.00

6 stvari, zaradi katerih je nosečnost lepa

Nosečnost je izjemno stanje, v katerem ženska doživlja velike spremembe. Kljub občasnim jutranjim slabostim, povečanju telesne teže in morebitnim bolečinam v hrbtu so nosečnice v obdobju pričakovanja priča čudovitim stvarem, ki jih naredijo še lepše kot sicer. Predstavljamo vam 6 sprememb, ki jih lahko opazite, če ste noseče, in ki se jih lahko veselite, če ta korak šele načrtujete.

Prehrana za dojenčke
24. 09. 2024 02.15

Kaj storiti, če dojenček ne želi jesti goste hrane?

Dojenčki so zelo različni in njihove potrebe po hrani oz. vnosih hranil niso vedno enake. Kako torej vedeti, koliko hrane naj bi pojedel naš dojenček oz. če je ta res neješč ali pa so morda neustrezna naša pričakovanja, koliko hrane naj bi pojedel?

Novice
20. 09. 2024 05.00

Rodila je na prijateljičinem kavču, ta pa ji je poslala račun

Med 36. tednom nosečnosti je uživala v ležernem druženju s prijatelji, ki ga je gostila njena dobra prijateljica. Toda ta zabaven večer je zmotil nepričakovan porod na kavču.

Trači
18. 09. 2024 04.30

'Mislila sem, da otroka ne bom mogla ljubiti bolj kot svojo mačko'

Oskarjevka Jennifer Lawrence je odkrito spregovorila o materinstvu in odvečnih strahovih, ki so jo obdajali med nosečnostjo. Priznala je tudi, da je pred rojstvom sina imela dva spontana splava.

Zanositev
16. 03. 2024 04.30

Je mogoče, da imata dvojčka različna očeta?

Čeprav redko, pa se vseeno lahko zgodi, da imata dvojčka različna biološka očeta. Znanstveni izraz za ta pojav je "heteropaternalna superfekundacija". "Heteropaternalno" pomeni različna očeta, "superfekundacija" pa pomeni oploditev dveh jajčec med istim menstrualnim ciklom z ločenima spolnima odnosoma. Kako je to mogoče?

Zdrav otrok
12. 02. 2024 04.30

Starši vse pogosteje odstranjujejo uši z naravnimi metodami. Pa so učinkovite?

Kadar eden izmed družinskih članov domov prinese uši, so potrebni preventivni ukrepi, ki bi zaščitili preostale člane družine, tistemu, ki je staknil uši, pa čim prej odstranili zajedavce. Kako to storiti? Nekateri starši pri tem preizkušajo naravne metode. Pa so res učinkovite?

Nega in zdravje
07. 01. 2024 05.00

Vitamin K – res povzroča levkemijo, zlatenico, poškodbe možganov?

Večina staršev morda sploh ne ve, da so ga dobili tudi njihovi novorojenčki. Dodajo ga namreč rutinsko, in sicer kmalu po rojstvu v porodni sobi. Na družbenih omrežjih najdemo razprave, da naj bi vitamin K povzročal raka, levkemijo, zlatenico, poškodbe možganov. Pa jih res?

Družina in odnosi
23. 10. 2023 05.00

Biološka ura tiktaka, vi pa razmišljate o še enem otroku? To morate vedeti

Odločitev, da ne boste imeli več otrok, zna biti izjemno čustvena in predvsem težka, celo ena najtežjih v življenju staršev. Ko pridete do točke, ko uživate v življenju in svobodi, otroci so večji, vaša biološka ura pa se počasi izteka, si postavljate vprašanje, če je to res to. Če vam bo morda kdaj žal, ker se niste odločili za še enega otroka in če bi bila odločitev za novega člana prava ali bi otežila situacijo ostalim članom družine. Za vas smo pripravili vprašanja, na katera si boste morali odgovoriti, preden sprejmete to pomembno odločitev. Morda vam bo potem (vsaj nekoliko) lažje.

Ustvarjamo
10. 07. 2023 08.47

Top ideja za tematsko rojstnodnevno zabavo

Rojstnodnevna zabava za malčke je ponavadi polna veselja in čustev. To je trenutek, ko starši s ponosom občudujejo svojega otroka, kako je zrasel in v kaj se je razvil. In hkrati je to tudi starševski projekt, kako organizirati zabavo in kaj pripraviti, da bo otrok na njegov poseben dan v letu najbolj užival. Nika Dolenc, mama dveh čudovitih fantov, ki ima veliko smisla za ustvarjanje in DIY otroške igre, se priprave na zabave loti z veliko kreativnostjo. Povprašali smo jo, kje dobi ideje in kako lahko vsak od nas pripravi posebno tematsko otroško zabavo.

Novice
02. 03. 2023 10.33

Slavni pevec iskreno spregovoril o težki izkušnji

"Počutil sem se, kot bi se utapljal," je Ed Sheeran opisal grozljivo izkušnjo, ko je izvedel, da ima njegova takrat še noseča soproga tumor.

Razvoj in odnosi
07. 01. 2023 05.00

Zapis, ki bi ga morali prebrati vsi najstniki, ki so v stiski

Izjemno krivično je, da danes na najstnike obešamo samo jezo. Veliko je jeze, vendar se pod to jezo skriva ogromno žalosti. Namreč, najstnikovi možgani imajo dva centra, ki nam lahko v nekaj minutah pokažejo 101 čustvo. Lahko je besen, trenutek zatem pa se bo jokal. Ko začnemo jezo lupiti kot čebulo, plast za plastjo, pa lahko opazimo koliko občutij nosijo v sebi. Gre za izjemno ranljivo obdobje, ko si lahko v enem trenutku na vrhu sveta, v drugem pa povsem na dnu. Zato tudi spodnji zapis, ki bo morda razbistril misli najstnika v stiski.

Resnične zgodbe
05. 12. 2022 09.07

'Nikoli nisem čutila toliko bolečine kot takrat'

Naša zgodba se začenja kasneje kot pri večini, saj je bil sin Nik pri odkritju kraniosinostoze star eno leto. Danes je star dve leti in pol. Živahen, nasmejan, srčen, močan in ZDRAV.

Nosečnost
20. 07. 2022 07.48

Enostavna pomoč pri nosečnosti – kalkulator Moje lekarne!

Bistvo družinske spletne lekarne Moja lekarna je že od samega začetka, ki sega desetletje in pol nazaj, zagotoviti celovito farmacevtsko oskrbo ter v ospredje postaviti kakovostno ponudbo farmacevtskih izdelkov in dobro lekarniško prakso.

Blog
09. 03. 2022 04.00

'Ni mi treba več stalno nekoga loviti, da bi mu rešila življenje'

Mimo je obdobje nenehne pripravljenosti, ko sem (pre)pogosto lovila vsaj enega pobeglega otroka, ko sem pazila, da ga ni kdo povozil ali pohodil, da se ni zadavil z recimo kamenčkom, ki mu ga je uspelo zagrabiti s pincetnim prijemom, in da ni skočil s pomola v mrzlo morje, z obrobja v deročo reko ali s pečine v prepad. Minili so časi, ko sem stalno reševala življenja.

Porodne zgodbe
28. 12. 2021 08.05

Napovedi so bile črne. Rodila je v 24. tednu

V 18. tednu so jo zadržali v bolnišnici. Bila je odprta, krvavela je. Sumili so na odstopanje posteljice. Napovedi so bile črne. "Dobila sem injekcije za razvoj pljuč," se spominja mamica D. M. Zaupala je srčno zgodbo polno presenečenj - tako pozitivnih kot negativnih.

Nosečnost
05. 11. 2021 06.00

Toliko Slovenkam umetno sprožijo porod

Preverili smo, ali je umetno sproženi porod daljši in bolj boleč. Preberite tudi izkušnjo Slovenke, ki so ji dali zdravila za mehčanje materničnega vratu, in preverite, ali delujejo "naravne" metode sprožanja poroda, kot so spolni odnosi, sprehod po stopnicah, pitje čaja malininih listov!

Resnične zgodbe
15. 10. 2021 07.27

Srčna zgodba nežnega malega borca Klemna

To je srčna zgodba nežnega malega borca Klemna, ki je nedavno praznoval svoj 2. rojstni dan. Klemen je neverjeten borec, ki je že takoj po rojstvu doživel dihalno stisko in je bil intubiran na intenzivnem otroškem oddelku. Ima zelo redko bolezen možganov in žal ne zna nihče napovedati, kako dolgo bo živel. Je izredno čuječ fantek, ki zazna objeme in dotike ter čuti ljubezen in sprejetost.

Novice
20. 08. 2021 11.34

Mislila, da ne more imeti otrok, nato pa zanosila dvakrat v enem tednu

Mama, ki je mislila, da ne more imeti otrok, je dobila več, kot si je kadarkoli želela, potem ko je zanosila dvakrat v enem tednu in izvedela, da pod srcem nosi dva otroka, spočeta na dva različna načina.

Novice
25. 05. 2021 08.01

Prednosti kraniosakralne terapije za dojenčke

Ste že slišali za številne pozitivne učinke kraniosakralne terapije na dojenčke in otroke? Kakšne so prednosti terapije, v katerih primerih je priporočljiva in kakšni so odzivi staršev, si lahko preberete v spodnjem intervjuju s kraniosakralno terapevtko, Sabino Miklavčič.

Dojenček
15. 05. 2021 07.49

Kaj pomeni napihnjen trebušček pri dojenčku?

Napihnjen trebušček še ne pomeni bolezni, alergije ali preobčutljivosti. Kdaj vse je treba zaradi napihnjenosti obiskati pediatra, je pojasnil doc. dr. Jernej Dolinšek, ki obenem močno odsvetuje domače diete na lastno pest. Preverite, zakaj!

Novice
17. 11. 2020 07.56

51-letna nosečnica pričakuje svojo vnukinjo

Z neplodnostjo se sooča vse več mladih parov. V Sloveniji za neplodnostjo trpi vsak 6. par. V ZDA pa se z neplodnostjo sooča kar 6 odstotkov žensk. Ena izmed njih je prejela prav posebno pomoč. Nadomestna mati je namreč postala njena lastna mama.

Resnične zgodbe
28. 09. 2020 07.36

Rojen s 1280 g in velik 40 cm je danes krepak in zdrav enoletnik

Pluska na testu sva se zelo razveselila, saj sva si oba zelo želela otroka. Moja nosečnost je bila super, brez slabosti, brez bruhanja. Nobenih otečenih nog in bolečin. Hodila sem v službo in uživala. Ves čas sem vsem ponavljala: "Sem samo noseča, nisem bolna!"

Trači
18. 08. 2020 07.20

Pri 31-ih je mati enajstim otrokom

Britni Church prav gotovo ni vsakdanja ženska. Pri 31 letih jo namreč kar 11 otrok kliče mama.

Nosečnost
14. 06. 2020 16.15

Zakaj pride do zunajmaternične nosečnosti?

Največkrat do zunajmaternične nosečnosti pride v jajcevodu, včasih pa tudi v jajčniku ali trebušni votlini. Zgodi se, da po oploditvi celice ne potujejo naprej v maternično votlino, ampak se usidrajo kar tam.

Resnične zgodbe
29. 05. 2020 10.00

Mirjana Šukelj: To je strah, ki se ga ne da opisati, ki se zažre v kosti in sleherni delček telesa.

Lino Šukelj je pred dobrimi petimi leti prinesel dobri mož Božiček in za rojstni dan si najbolj želi zdravja. Njena mama Mirjana in oče Blaž iz Posavja si najbolj želita, da bi lahko nadaljevala potrebne terapije in odpotovala v Kijev, kjer bi ji lahko pomagali. Preberite si Linino zgodbo in deklici pomagajte po svojih močeh.

Porodne zgodbe
28. 05. 2020 07.30

'Ko sem ga po 5 dneh prvič dobila k sebi, ni bilo nič drugega več pomembno.'

"Prvič sem zanosila pred dvema letoma. Na žalost je po treh mesecih otročku nehalo biti srce, zato je bila odločitev, da ponovno poskusiva, težka. Dolgo sem odlašala, pred zanositvijo sem opravila tudi več pregledov, da bi se prepričala, da ni moje telo tisto, ki je bilo krivo," v svoji zgodbi piše Cassandra Kralj, ki je v 29. tednu rodila svojega junaka Adriana.

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863