Bibaleze.si

gibi dojenčka

Instagram
17. 11. 2024 02.15

Mamice, ki redno vadijo, so bolj samozavestne

Zakaj sta miganje in telovadba pomembna že od samega začetka? Kaj z redno vadbo pridobijo dojenčki in kaj njihove matere? Kakšne so prednosti telovadbe in kakšne so lahko posledice nepravilnega izvajanja vaj? O vsem tem smo se pogovarjali z Nino V. Pečnik, certificirano inštruktorico za masažo dojenčkov z mednarodno licenco IAIM, certificirano inštruktorico za masažo otrok z mednarodno licenco MISP in certificirano inštruktorico joge za otroke (YAI), certificirano vaditeljico varne vadbe za mamice in dojenčke, BFM praktikantko, predavateljico v šoli za starše in organizatorko uspešnih mednarodnih strokovnih seminarjev za inštruktorje.

Razvoj otroka
10. 10. 2024 01.00

Ne posedajte otroka, če tega sam še ne zmore

Kot starši nestrpno pričakujemo vsak mejnik pri otrokovem razvoju. Od prvega nasmeha do prvih korakov se vsak dosežek zdi kot trenutek zmagoslavja. Eden od teh mejnikov je samostojno sedenje, ki se običajno pojavi med 7. in 9. mesecem starosti. Če pa vaš otrok še ni začel sedeti, je naravno, da se sprašujete, ali obstaja razlog za skrb.

Dojenček
23. 09. 2024 05.00

Zakaj dojenčki stiskajo pesti?

Dojenčki v prvih mesecih življenja pogosto močno stiskajo pesti, kar opazijo številni novopečeni starši in jih včasih zaradi tega skrbi. Čeprav se morda zdi zaskrbljujoče, je stiskanje pesti pri dojenčkih povsem normalno in služi več razvojnim namenom. Preverite, zakaj dojenčki stiskajo pesti in kdaj bi morali biti starši pozorni.

Nosečnost
28. 08. 2024 04.15

Gibanje dojenčka v trebuhu: kaj je normalno in kdaj skrbeti?

Nekatere nosečnice navajajo, da je njihov otrok vso nosečnost razmeroma miren, nekatere bodoče mamice pa gibe ploda doživljajo kot zelo dinamične. Kdaj je gibanje dojenčka v trebuhu normalno, kdaj pa je treba skrbeti?

Dojenček
22. 08. 2024 03.45

Znanstveniki so odkrili pravi razlog, zakaj dojenčki v trebuhu brcajo

Brcanje dojenčka v trebuhu je nekaj, kar vsaka nosečnica pričakuje. Brce so tudi pokazatelj, da nosečnost poteka tako, kot mora. Nove študije pa dodatno kažejo, da ti gibi vendarle niso naključni in da pomenijo več kot le raztezanje v maternici.

Razvoj
29. 07. 2024 05.00

Ne, prva beseda praviloma ni "mama"

Novopečeni starši komaj čakajo prve besede svojega malega zakladka. In čeprav mamice upamo, da bomo čim prej zaslišale "mama", praviloma to ni prva beseda. Pri nas so bile denimo "da, da", "ba, ba" in "ne, ne, ne".

Dojenček
12. 07. 2024 05.00

Tresenje dojenčka lahko poškoduje njegove možgane

Sindrom tresenja dojenčka ali SBS (Shaken Baby Syndrome) je najbolj pogost vzrok za hude poškodbe lobanje pri otrocih, ki vodi do izgube zavesti in mišični tonus, v skrajnih primerih pa tudi do smrti otroka.

Novice
26. 01. 2024 05.00

Zakaj je pomembno, da so izdelki za otrokovo ustno zdravje biofunkcionalni

Učinkovita ustna higiena pri otrocih je temeljna za vzpostavitev pozitivnih navad in ohranjanje zdravega nasmeha za vse življenje, zato je priporočljivo, da so izdelki, ki jih za svoje otroke izberete, biofunkcionalni. To pomeni, da podpirajo in spodbujajo naravni razvoj otrokovih zob in čeljusti. Tako delujejo v sožitju z naravnim razvojem vseh delov ustne votline, od čeljusti in zob do dihanja.

Razvoj otroka
27. 07. 2023 05.00

Kako spodbuditi razvoj možganov otroka skozi zanimive dejavnosti?

Prvih nekaj let življenja vašega otroka je ključnega pomena za razvoj njegovih možganov. Pravzaprav bo imel vaš dojenček v prvih treh letih do dvakrat toliko nevronskih vezi kot odrasel človek, njegovi možgani pa bodo dosegli približno 80 odstotkov volumna odraslega!

Nosečnost
06. 06. 2023 05.00

Presenetljive reči, ki jih dojenček počne že v materinem trebuhu

Ste se kdaj vprašali, kaj počne dojenček, ko je še v materinem trebuhu? Če že kaj lahko zazna ali okuša? Mu je všeč pesem, ki mu jo pojete že od začetka nosečnosti? Strokovnjaki so odkrili, kaj vse lahko plod počne tekom nosečnosti, ko je še v varnem zavetju maminega trebuha.

Spanje in dojenje
11. 05. 2022 04.15

'Sumim, da imajo dojenčki vgrajen višinski radar'

"Sumim, da imajo dojenčki vgrajen višinski radar," se je zadnjič pošalil novopečeni očka. "Sinko ni zadovoljen, če sedim. Z njim v naročju moram stati in ga stoje pestovati, da preneha jokati in se dokončno potolaži," je opisal. Ni edini, ki je opazil, saj starši res lahko pogosto vidimo, kako dojenčki običajno prenehajo jokati, ko jih vzamemo v naročje, jih stoje pestujemo in nežno zibamo v hoji sem ter tja. Vzrok za tovrsten odziv so iskali tudi v raziskavi.

Malček
13. 10. 2021 08.08

Poskrbite za dovolj gibanja še preden shodijo

Vsako leto je prvi teden v oktobru namenjen otrokom, letos je potekal pod geslom »Razigran uživaj dan!« in poudarjal pomen igrivosti, sproščenosti in druženja otrok. Čeprav vaš otrok še morda ne hodi, je zanj gibanje enako pomembno kot za tiste malčke, ki že veselo tekajo naokrog. Gre namreč za prvo in osnovno obliko spoznavanja s svetom, bodisi le s premikanjem rok in nog, bodisi s plazenjem, kobacanjem in tekanjem. Čas, ko bodo malčki zrasli in odrasli, bo še prehitro tu, zato ga vsak dan izkoristite za nove dogodivščine in doživetja.

Novice
25. 05. 2021 08.01

Prednosti kraniosakralne terapije za dojenčke

Ste že slišali za številne pozitivne učinke kraniosakralne terapije na dojenčke in otroke? Kakšne so prednosti terapije, v katerih primerih je priporočljiva in kakšni so odzivi staršev, si lahko preberete v spodnjem intervjuju s kraniosakralno terapevtko, Sabino Miklavčič.

Bibini svetovalci
26. 02. 2003 14.37

Fizioterapija dojenčka

POZDRAVLJENI! SEM MAMICA TRI mesece PA POL STAREGA SINKA, PRI KATEREM SO SE POJAVILE RAZVOJNE MOTNJE -ASIMETRIJA, HIPOTONIJA, POVIŠAN MIŠIČNI TONUS, GIBI SUNKOVITI.. PRI PREGLEDU SO POSTAVLJENE ŠE ...

Šola za starše
23. 05. 2018 08.06

Tako boste pomirili dojenčka

Dojenčki zelo hitro izrazijo svoja čustva z jokom in ponavadi tolažba predstavlja staršem pravi izziv. Pomembno je, da takrat ostanete mirni in poiščete ustrezen način, ki bo pomiril razdraženega otročka. Vedite, da se to ne bo zgodilo hitro, morate biti vztrajni. Sčasoma boste spoznali, kakšno tolažbo potrebuje.

Šola za starše
11. 04. 2018 08.06

Zakaj je dobro, da otrok 'pase kravice'?

Razvojni fizioterapevti pravijo, da naj bi se ležanje na trebuščku, ki ga imenujemo tudi pasenje kravic, začelo kaj kmalu po rojstvu. Nekaterim dojenčkom je lega na trebuščku neugodna, mu je pa morda všeč, če na trebuščku leži na naših prsih.

Trači
11. 07. 2017 08.25

Noseča je že šest mesecev, toda zaradi trebuha je spet na udaru kritik!

Sarah Stage je že pred dvema letoma presenetila vse, saj je samo 10 dni pred porodom imela zelo majhen trebuh. Očitali so ji, da s telovadbo škodi nerojenemu otroku. Zgodba pa se spet ponavlja ...

Dojenček
19. 12. 2016 07.37

Kaj imajo dojenčki najraje?

Ste že ugotovili, v čem uživa vaš otrok? Preberite si, kaj imajo dojenčki najraje. Mogoče dobite še kakšno idejo …

Novice
21. 05. 2015 06.30

To morate vedeti! Izdelki naravnega izvora so ...

Med nosečnostjo koža nosi izjemno breme, hitro raztezanje rado povzroči strije. Korenčkovo in šentjanževo olje poskrbita za specifične potrebe kože v času nosečnosti in po porodu.

Dojenček
20. 01. 2014 07.56

Vse to je potrebno za miren dojenčkov spanec!

Dojenčki veliko spijo in dejansko spanec potrebujejo za normalno rast in razvoj. Kaj lahko storite kot starši, da bodo umirjeno utonili v san, da ne bodo pred tem ure in ure jokali?

Dojenček
16. 05. 2013 16.21

Kako pravilno pasti kravice?

Razvojni fizioterapevti pravijo, da naj bi se ležanje na trebuščku, ki ga imenujemo tudi pasenje kravic, začelo kaj kmalu po rojstvu. Nekaterim dojenčkom je lega na trebuščku neugodna, mu je pa morda všeč, če na trebuščku leži na naših prsih.

Malček
27. 09. 2012 07.49

Otroška vodna postelja – da ali ne?

V pestri ponudbi različnih modelov vzmetnic prihajajo v ospredje vse bolj tudi otroške vodne postelje. S terapevtko razvojne nevrološke obravnave Darjo Nagode smo se pogovarjali o tem, kakšne so prednosti oziroma slabosti vodnega ležišča.

Nosečnost
26. 10. 2011 07.45

Ples v trebuhu

Kdo bi si mislil, da je človeško bitje že v samem razvojnem zametku tako zaposleno! Stroka opisuje gibanje kot človekov osnovni komunikacijski sistem, kar se lahko prepriča vsaka mamica že na ultrazvočnem pregledu svojega otroka.

Pampers
03. 08. 2015 06.33

Mala šola kopanja dojenčka

Mogoče je na prvi pogled kopanje dojenčka preprosto opravilo, toda kljub temu morate biti pozorni na več stvari hkrati. Ker ga niti za sekundo ne smete pustiti samega, si morate vse potrebno pripraviti že prej.

Nosečnost
12. 08. 2011 07.46

Kako štejemo plodove gibe?

Vsaka mamica, ki pričakuje dojenčka, čuti brcanje. Proti koncu nosečnosti so te brce bolj izrazite in tudi zelo pomembne. Če dojenčka ne čutite, morate nujno o tem obvestiti svojega ginekologa.

Malček
07. 08. 2011 07.58

Osem vzrokov za otroške solze

Je ni skrbne mame na svetu, ki bi lahko jok svojega otroka mirno preslišala. Običajno jo takoj vrže na noge, možganske celice pa se poženejo v razmišljajoči tek, zakaj njen otrok joka. Zaradi česa otroci najpogosteje jokajo?

Malček
03. 08. 2011 08.50

Kako pomiriti otroka z masažo?

Po umivanju otroka lahko večerno nego končamo še s sproščujočo masažo. Ne le da mu olajšamo prehod v spanec, masaža tudi izboljšuje mišično koordinacijo, izboljša rast, otroci so pozornejši, samozavestnejši in redkeje podlegajo okužbam.

Potek nosečnosti
14. 10. 2010 16.54

POTEK NOSEČNOSTI: 38. teden

LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

Potek nosečnosti
14. 10. 2010 16.34

POTEK NOSEČNOSTI: 35. teden

LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

Potek nosečnosti
14. 10. 2010 16.23

POTEK NOSEČNOSTI: 32. teden

LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863