hiša za otroke v sloveniji

Ana Roš: 'Moj največji dosežek je ljubezen, ki jo imam do svojih otrok'
Ana Roš je bila tista, ki je na svetovni kulinarični zemljevid postavila Slovenijo, potem ko ji je leta 2017 akademija The World's Best Restaurants podelila naziv uradno najboljše kuharice na svetu, poleg tega se je njena restavracija že večkrat uvrstila na seznam najboljših restavracij na svetu. Ana pa ni samo poslovna ženska, ampak tudi mamica, ki je nadvse hvaležna za to vlogo.

'Ni enostavno zapustiti doma in vsega, kar te veže nanj'
V Sloveniji deluje 20 varnih hiš in 10 materinskih domov, kamor se lahko po pomoč zatečejo mamice z otroki. S svojimi sodelavci jim že vrsto let pomaga tudi predsednica Sekcije varnih hiš, materinskih domov in sorodnih organizacij pri Socialni zbornici Slovenije, Suzi Kvas, ki med drugim poudarja: "Bolečina bi nam bila velikokrat lahko prihranjena, če bi znali poslušati drug drugega in se predvsem slišati. Zato menim, da je najbolj pomembno, da smo senzibilni, da zaznamo stisko posameznikov okoli nas in da poskušamo pomagati po svojih močeh."

Spomin na Viljema Julijana še živi. Starši se borijo naprej
Gregor in Nina Bezenšek, ki sta se morala prezgodaj poslovita od svojega sina Viljema Julijana, ki je za vedno zaprl oči, se še naprej borita. Tokrat za vse otroke z neozdravljivimi redkimi boleznimi. Želita, da bi bil 17. oktober posvečen prav njim in da bo zaznamovan kot svetovni dan otrok z neozdravljivimi redkimi boleznimi.

Ustanovili bodo Hišo za otroke, ki so bili zlorabljeni
V Ljubljani bodo danes pripravili slovesnost ob skupinskem podpisu Zaveze o podpori in sodelovanju pri implementaciji Hiše za otroke v Sloveniji. Podpisniki bodo s tem naredili prvi korak za ustanovitev tega zatočišča za otroke, ki so žrtve spolne zlorabe, nasilja v družini, surovega ravnanja in ostalih kaznivih dejanj, v Sloveniji.

Za večjo zaščito otrok
Pri obravnavi nasilja v družini in zaščiti otrok v sodnih postopkih je ključen ustrezen odziv pristojnih služb. Slovenija na tem področju dela korake v pravo smer, eden od njih bo tudi hiša za otroke, so pojasnili organizatorji dvodnevnega posveta Družinski odnosi v medosebni odvisnosti, ki se je začel na Brdu pri Kranju.

Kam s stvarmi, ki jih ne potrebujete?
Prazniki so za nami in bogatejši smo za tisoč in eno stvar, ki smo jo dobili v dar. Ste z vsemi darili zadovoljni? Boste vse izkoristili? Če se bo na nekaterih nabiral prah, rajši premislite, ali jih ne bi darovali nekomu, ki kaj takšnega še nima ali celo zelo potrebuje. Mogoče pa lahko darilo celo zamenjate za nekaj, kar bo vam prišlo prav.

Hiša, ki združuje vse generacije
V Murski Soboti so uspeli kot nadgradnjo projekta medgeneracijskega sodelovanja med mladimi in starejšimi Sadeži družbe vzpostaviti prvo medgeneracijsko Hišo Sadeži družbe v Sloveniji. Vsi smo lahko sadeži družbe ali kot je zapisal dr. Janez Drnovšek ob začetku projekta: ''Če si starejši in mlajši med seboj pomagamo, zmoremo več in ustvarjamo boljšo družbo.'' Kaj se pravzaprav skriva za njenimi vrati, nam je razkrila Tjaša Arko, ki že dalj časa spremlja projekt.

Hiša eksperimentov za otroke in starše
Hiša eksperimentov v Ljubljani v svoje okrilje vabi vse, ki se z veseljem želijo naučiti nekaj novega. Družine lahko po navodilih eksperimentirajo ali pa se udeležijo znanstvenih šovov.

Podarili bodo 17.500 litrov mleka
Materinski domovi, varne hiše in krizni centri po vsej Sloveniji bodo tudi letos v dar dobili mleko. In kdo je njihov dobrotnik?

Prazniki v varni hiši
Za ženske, ki so se zaradi nasilja zatekle v varno hišo in doma pustile marsikaj, kar jim je bilo ljubo, prazniki, zlasti „družinski,“ niso prav veseli. Takrat je občutek osamljenosti in izgube še večji kot sicer.

Resnična zgodba: Zapuščena deklica
V Sloveniji imamo hišo zavetja za otroke do šestega leta. Stavba je velika in prijetna, v njej pa polno žalosti in otrok, ki nikoli ne bi smeli doživeti tega, kar so. V hiši sem kot prostovoljka preživela nekaj dni.