kaša

Najboljši predlogi za zajtrk nosečnice
Nosečnica potrebuje pestro in uravnoteženo prehrano, s katero zadovolji vse potrebe po energiji in hranilih tako zase kot tudi za svoj plod. V izogib prevelikemu nihanju krvnega sladkorja in da so vsa hranila na voljo takrat, ko jih organizem potrebuje, je za nosečnico pomembno, da uživa redne in enakomerno porazdeljene dnevne obroke, in sicer med pet do šest dnevnih obrokov. Prvi obrok v dnevu naj bo zajtrk.

Vitaminski zajtrk – kaša za dojenčke od 6 mesecev dalje
Predlog za enostaven in hiter sadno-zelenjavni zajtrk za dojenčke, starejše od šest mesecev. Vsebuje veliko vitaminov, mineralov, vlaknin in antioksidantov. Za pripravo potrebujete zgolj dve sestavini.

Okusna kašica za dojenčke od 6 meseca dalje
Avokado je poln dobrih maščob in vlaknin, medtem ko banana vsebuje polno kalija in vitamina C. Banana kašici doda tudi malo naravne sladkobe. Priprava pa je povsem enostavna.

Recepti za otroške obroke – od 4. meseca
Že po dopolnjenem četrtem mesecu začne dojenček izgubljati refleks metanja goste hrane iz ust, zato ga že takrat lahko počasi začnete navajati na prve žličke goste hrane. Za vas smo pripravili nekaj zdravih in slastnih receptov za kašice in obroke za dojenčke od 4. meseca starosti.

Zdrava kašica za dojenčke iz samo treh sestavin
Okusen in enostaven recept za vašega malčka, ki vsebuje hranljivo špinačo, banano in jogurt.

Recepti za sladice in prigrizke po navdihu Jasmine Drolc
Se bliža praznovanje rojstnega dne, družinska jubilejna obletnica ali prav poseben dosežek vašega otroka? Bi radi slavljencu in povabljencem pričarali pravo kulinarično doživetje in razvajanje brbončic? Za ideje in recepte, s čim obložiti slavnostno mizo, smo povprašali Jasmino Drolc, pravo kulinarično umetnico in mojstrico slaščic. Posebnost njenih sladic pa je tudi ta, da so poleg izjemnih okusov in čudovitega videza prav vse veganske.

Napaka, ki jo starši pogosto delamo
Starši se najbrž lahko strinjamo, da se je naša prehrana s prihodom otroka precej spremenila. Trudimo se prehranjevati redno, naši jedilniki pa temeljijo na kombinaciji raznovrstne, uravnotežene in zdrave hrane. Vse za to, da otroku zagotovimo vsa hranila, ki jih potrebuje za zdravo odraščanje. Žal pa pri tem pozabljamo na še eno, izjemno pomembno komponento zdravega prehranjevanja: preverite, katero!

Za močan imunski sistem pri najmlajših jeseni in pozimi
Ko se bliža hladnejše vreme, poskušamo s kakovostnimi in raznolikimi obroki povečati vnos vitaminov v prehrano naših najmlajših ter okrepiti njihov imunski sistem, da jih zaščitimo pred virusi in prehladi. Glede na to, da je izbira sveže hrane v zimskem času omejena, mame vedno težko najdejo zamenjavo in svojim malčkom stežka dajo zgolj najboljše.

Lepotne bližnjice, ki jih mora poznati vsaka mama
S pomočjo teh praktičnih nasvetov in lepotnih trikov boste v nekaj minutah osvežile svoj videz.

Pomembnost vnosa vlaknin med nosečnostjo
Uživanje vlaknin v obdobju nosečnosti je izrednega pomena. Katera hrana in kakšna količina zadostujeta dnevni potrebi po vlakninah? Preverite v spodnjih vrsticah.

To jedo slovenski otroci za zajtrk
Preverite, zakaj mora otrok zajtrkovati, kaj jedo slovenski otroci in kakšni so zdravi zajtrki (z recepti)! Pa tudi, česa otroci vsaj zjutraj ne bi smeli jesti!

Odlična rešitev, ko vam zmanjka časa
Otrok je iz dneva v dan starejši in čas je za uvajanje goste hrane. Žal mu vsi okusi ne bodo všeč in spoznavanje z novimi jedmi ne bo tako preprosto. Starši se takrat zatečejo k številnim nasvetom, kako in kaj. Poskušali smo odgovoriti na nekaj najpogostejših vprašanj, ki se pojavijo ob prvih grižljajih.

Tako božansko, da boste želeli še!
Včasih je bila prosena kaša pogosto na jedilniku v vrtcu in šoli, obudite spomin na to okusno jed in jo pripravite tudi svojim najbližjim.

8 idej za malčkov zajtrk
V klepetalnicah mamice pogosto sprašujejo, kaj naj za zajtrk postrežejo malčkom. Katere jedi so hkrati zdrave in jim bodo dale energijo, da bodo kos vsem izzivom?

Živila, ki jih mora imeti doma vsaka mama
Če nimate časa med tednom zjutraj in zvečer kuhati zakompliciranih jedi, potem bodo spodaj navedena živila za vas in vaše otroke idealna rešitev. Z določenimi živili s spiska boste še vedno lahko pripravili zdrave jedi.

POCENI RECEPTI: Kuhajmo po rusko!
Ob prostih dnevih lahko malce postanemo ob štedilniku in svoje domače razvajamo z domačo kuhinjo. Pa pojdimo na sever, v Rusijo.

Kako dojenčka obleči v hladnem vremenu
Staršem lahko sprehodi v hladnem vremenu povzročajo veliko preglavic. Radi bi se naužili svežega zraka, obenen pa se bojimo, da bo naše malčke zeblo. Kako jih pravilno obleči?

Zdrobova kaša s sadjem
V samo 10 minutah lahko svojemu najmlajšemu jedcu pripravite odlično zdrobovo kašo s sadjem, ki bo vsebovala 210 kcal: 9 g beljakovin, 7 g maščob in 28 g ogljikovih hidratov. Pa dober tek!

Bananino-prosena kaša
V samo 10 minutah lahko svojemu najmlajšemu jedcu pripravite odlično bananino-proseno kašo, ki bo vsebovala 240 kcal: 0 g beljakovin, 7 g maščob in 35 g ogljikovih hidratov. Pa dober tek!

Kaša, radost naša
Ko vaš dojenček dopolni šest mesecev, za rast in razvoj potrebuje več hranilnih snovi. Kaše predstavljajo neprecenljiv vir ogljikovih hidratov, beljakovin rastlinskega izvora, vitaminov in mineralov.

Kako nad spomladansko utrujenost?
Mnoge gospodinje z veseljem pripravijo zelje v kombinaciji s fižolom, krompirjem in klobasami. Z njim lahko celo premagate spomladansko utrujenost.