lobanja

Nežni dotiki, ki blagodejno vplivajo na nosečnice, porodnice in tudi dojenčke
Kranosakralna terapija med drugim blagodejno vpliva pred in po porodu ter pomaga tudi dojenčkom, ki veliko jočejo in malo spijo. Vse o nežni, ročni tehniki za sproščanje blokad v telesu je razložila izvajalka kraniosakralnih terapij, reiki učiteljica, certificirana theta healing terapevtka in socialna antropologinja Mateja Kelih.

Prednosti kraniosakralne terapije za dojenčke
Ste že slišali za številne pozitivne učinke kraniosakralne terapije na dojenčke in otroke? Kakšne so prednosti terapije, v katerih primerih je priporočljiva in kakšni so odzivi staršev, si lahko preberete v spodnjem intervjuju s kraniosakralno terapevtko, Sabino Miklavčič.

13 prednosti barvanja pobarvanke
Mogoče se premalo zavedamo, kako pomembno je, da ima otrok pobarvanko in barva. Ne gre samo za aktivnost, s katero se kratkočasi, temveč pripomore tudi k njegovemu razvoju.

Sindrom zaležane glave
Strokovnjaki svetujejo, da mora novorojenček obvezno spati na trdi podlogi in da mu morate pustiti, da obrača glavo, da ne pride do sploščenosti.

Nevaren virus za nosečnice
Po državah Severne in Latinske Amerike se širi virus zika. Gre za virus, ki ga prenašajo komarji, med ljudmi pa ni prenosljiv. Je pa zelo nevaren za nosečnice, saj lahko pri zarodku povzroči okvare, katerih posledica so nenormalno majhni možgani in lobanja. V Braziliji se spopadajo z doslej najhujšim izbruhom virusa, primere beležijo tudi v ZDA.

Mečave ali fontanele
Na prvih pregledih pediater novorojenčku vedno pretipa tudi glavico, saj ugotavlja zraščanje mečav ali fontanel. Z božanjem mehkejšega dela glavice jih boste tudi sami zatipali, veliko staršev pa se sprašuje, do kdaj se morajo mečave zarasti skupaj.

POTEK NOSEČNOSTI: 33. teden
LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

VIDEO: Prvi novorojenčkovi pregledi
Dojenčka pediater prvič temeljito pregleda tri ure po porodu. Na prvem pregledu je novorojenček gol, da lahko lažje opazujejo gibanje, obračanje in barvo kože.

Novorojenčkova glava - mali čudež narave
Ko se je v prazgodovini ženska prvič postavila na noge, se je morala njena medenica prilagoditi novi drži. To je povzročilo oženje porodne poti in posledično težji porod. Zato včasih med porodom novorojenčkova glava mami povzroča težave.