morfij

V slovenskih porodnišnicah uporabljajo različne metode lajšanja obporodnih bolečin
V slovenskih porodnišnicah uporabljajo različne metode lajšanja obporodnih bolečin, ki so dandanes v veliki večini brezplačne in jih omogočajo 24 ur na dan. Preverite, katere so na voljo!

Tako si Slovenke lajšajo porodne bolečine
Preverite, katere metode za lajšanje bolečin so dostopne v Sloveniji, katere in če so plačljive in v katerih porodnišnicah so na voljo.

Slovenke se največkrat odločijo za opioide
Lani si je skoraj 6500 Slovenk oziroma 33 odstotkov vseh porodnic lajšalo porodne bolečine z opiodi. Učinek je dolg; traja nekje med dvema in štirimi urami.

Porodnišnica Ljubljana pod drobnogledom
V ljubljanski porodnišnici lahko poskrbijo za najmlajše in najlažje nedonošenčke. Mednje sodijo tudi najbolj nezreli nedonošenčki z ekstremno nizko porodno težo, že od 340 gramov.

Tega o porodnišnici Celje niste vedeli!
Celjska porodnišnica je ena redkih na sekundarnem nivoju s stalno pediatrično oskrbo novorojenčkov.

Pretresljiva fotografija umirajoče deklice: ''To je pravi obraz raka.''
''Vedel sem, da to fotografijo morate videti,'' je izjavil Andy Whelan iz Velike Britanije, ki je delil fotografijo svoje štiriletne hčerke, ki je bolehala za rakom. Nastala je le nekaj tednov, pred je umrla.

Žalostno slovo od Sare
Rok poroda! Dopoldan sem imela pregled pri ginekologinji in CTG, popoldan pa Lanino prvo predstavo v vrtcu. Po eni strani sem upala, da bo CTG pokazal, da se že kaj dogaja, po drugi strani pa si nisem želela zamuditi Lanine predstave. Ginekologinja je dejala, da bo verjetno čez nekaj dni dan D in tako sem bila malo pomirjena in tudi malo nestrpna, ker sem pikico že težko nosila, zato sem odšla na predstavo. Dan je minil mirno, z Lano sva uspeli še pobarvati jajca in ob 21. uri je zadovoljno zaspala. Uro po tem me je začelo pikati v trebuhu …

Nosečnici odstranili pošastni tumor
Mlada Britanka je v sebi od rojstva nosila tumor, ki pa je miroval, dokler ni zanosila. Nato je tako hitro zrasel, da so jo morali operirati, še preden je otroka rodila …

Nenavadna 'zdravila' iz preteklosti
Še v prejšnjem stoletju so na kmetih majhnim otrokom, ki niso hoteli zaspati, pogosto dali sesati v žganje namočeno krpico. Malo večji otroci so lahko mirne duše za žejo pili brizganec ali „špricer,“ kot mu popularno rečemo.

Rojen brez kože na podplatih
Sedaj dveletni valižanski deček ima hudo, neozdravljivo bolezen, pri kateri se mu na koži delajo odprte rane že ob samem dotiku. Bolezen je genska; na Otoku se z njo sooča 5000 ljudi.