motilci

Zakaj otroci tako radi izdelujejo utrdbe in šotore?
Tudi vi se gotovo spomnite, kako zelo ste radi iz rjuh in odej izdelovali razna skrivališča, utrdbe in šotore, ki ste jih potem napolnili z najljubšimi igračami in osvetlili s svetilko. Pravljično vzdušje, kajne?

To so najpogostejši vzroki neplodnosti
Vsak šesti par se sooča z neplodnostjo, nanjo pa vpliva več različnih dejavnikov.

Kako se motivirati za učenje?
Motivacija je pri učenju ključnega pomena. Tesno je povezana s koncentracijo, posledično pa tudi z uspehi oz. neuspehi, zato je zelo pomembno, da si zastavimo cilje, ki nas bodo motivirali dolgoročno in ne le naslednjih pet minut.

Morojev refleks pri dojenčku
Že novorojenček ima prirojen strah pred padanjem. To se kaže z objemajočim gibom, imenovanim Morojev refleks. Gre torej za normalen refleks pri otrocih, ki se pojavi še pred rojstvom otroka, izzveni pa okoli šestega, pri nekaterih otrocih pa do osmega meseca. Opazite ga lahko, ko se otrok ustraši ali se zdrzne in z njim zato ni prav nič narobe. Celo tako primeren je, da z njim lahko ocenjujemo otrokove gibe oz. njihovo simetričnost.

To so pozitivni učinki joge na otroke
Tako kot joga koristi odraslim, pušča blagodejne učinke tudi na otrocih. V svetu, nasičenim s številnimi motilci, med njimi telefoni, računalniki, tablicami, televizorji, radijskimi sprejemniki in drugo moderno tehnologijo, jim lahko pomaga pri lažjem soočanju s stresom, obenem pa krepi njihovo dušo in telo. Jogo za otroke v Sloveniji z vsem srcem izvaja Sonja Trplan.

To so resnično učinkovite študijske navade
Učinkovite študijske navade, ki vključujejo pravilen pristop k učenju, izbiro ustreznega okolja, strukturiranje urnika, minimaliziranje motenj in spominske igre, niso le ključ do boljšega učnega uspeha vašega študenta, pač pa ga naučijo tudi vztrajnosti in iznajdljivosti. Predstavljamo vam skupek zelo efektivnih pristopov k učenju, ki mladostnika opremijo tudi za kasnejše soočanje s poklicnimi izzivi.

Se dojenček noče dojiti v javnosti? Tako si lahko pomagate!
Včasih dojenje sicer že steče, a vendar se nato v poznejših mesecih pojavijo težave. Mamice navajajo, da dojenček "stavka", da zavrača dojko, čeprav je po njihovih ocenah čas za podoj, da se noče dojiti na javnih krajih, da ga pri sesanju zmoti vsak hrup ... Obenem se morda hoče ponoči stalno dojiti. Strokovnjakinja za dojenje svetuje, kako si pomagati!

Pozor, nevarna igrača!
Evropska komisija je obvestila zdravstveni inšpektorat o neustrezni igrači. Gre za stetoskop blagovne znamke Clowny. Analize vzorca igrač so namreč pokazale, da cev stetoskopa vsebuje ftalat, katerega vsebnost je večja od dovoljene. Morebitnim kupcem izdelka svetujejo, naj igrače ne uporabljajo in naj jo vrnejo prodajalcu.

Neplodnost v Sloveniji: Ko živiš od ene umetne oploditve do druge in upanje počasi ugaša ...
Vsak šesti par v Sloveniji se sooča z neplodnostjo. Kje so vzroki, kako izgledajo umetne oploditve, s kakšnimi stiskami se spopadajo tisti, ki si želijo otroka, pa ne morejo zanositi?

Kaj vse se skriva v kremah za sončenje?
Prišel je čas sonca, morja in brezskrbnosti. A v toplih dneh je nadvse pomembno, da se pred soncem ustrezno zaščitimo. S sončno kremo z visokim zaščitnim faktorjem? Iz dneva v dan postaja tudi bolj znano, da te niso tako nedolžne, kot se morda zdi.

Male ritke v eko pleničkah
Če je otrok vso dobo povijanja v plenicah za enkratno uporabo, to pomeni od pet do šest tisoč plenic na otroka, oz. tono smeti, razgradljivih v 500 letih. Po statističnih podatkih imamo v Sloveniji več kot 55 tisoč ton smeti na leto samo zaradi plenic za enkratno uporabo.

Tihi ubijalci
Vsi starši si želimo zdrave in nasmejane otroke. Da bi se dobro razvijali, jim želimo ponuditi najboljše. Toda, ali je hrana, ki jo dajemo našim dojenčkom in otrokom, res neoporečna in zdrava?