motna

Kdaj in kako narediti nosečniški test?
Sumite, da ste noseči? Potem je prav, da si v lekarni ali drogeriji kupite nosečniški test. Kdaj boste zanesljivo dobili pravi odgovor? Kako sploh narediti test za ugotavljanje nosečnosti? Poglejte si posnetek in sledite korakom.

4 najpogostejše vaginalne okužbe v času nosečnosti
Okužbe v času nosečnosti predstavljajo tveganje za mater in otroka, zato je njihovo zgodnje odkrivanje zelo pomembno, saj je le tako mogoče omiliti potek razvoja bolezni in na ta način preprečiti smrtnost in zmanjšati možnost prezgodnjega poroda.

Poškodba vidnega živca
Pozdravljeni! Pred enajstimi leti sem imela hude poškodbe glave in od takrat naprej imam ptozo leve zgornje veke, parezo levega okulomotoriusa in dvojni vid (druga slika je motna in pod drugim kotom)....

'Dolgo sem rojevala.'
Biba je delila z nami, kako je potekal njen porod prvorojenke. Čeprav jo med nosečnostjo ni bilo strah, jo je med čakanjem po predvidenem datumu poroda začela grabiti panika.

Pomembne informacije o nosečniškem testu
S partnerjem si srčno želita otroka, zato pri spolnih odnosih ne uporabljata nikakršne zaščite. Poraja se vam tisoč in eno vprašanje, kdaj boste vedeli, da ste noseči, kako nosečniški test sploh funkcionira, kdaj naj ga opravite ipd.

Tudi to ima lahko novorojenček!
Pri starejših ljudeh mnogokrat okulisti ugotovijo, da je za slabši vid kriva siva mrena, ki ji strokovno rečemo katarakta. Malo pa je informacij o tem, da jo imajo lahko celo novorojenčki in starejši otroci. In prav o tem smo se pogovarjali z oftalmologom Dušanom Pušnikom, Bibinim svetovalcem.

Resnična izpoved slovenske mamice
Za mano sta dva poroda, torej dve porodni zgodbi. Različni, a hkrati precej podobni. Na žalost ni nobena od njiju, razen tega, da sta mi obe dali dve veliki darili, taki, ki bi jo želela slišati dobrih novic željna nosečnica, bodoča mamica. Obe izkušnji sta bili moji, in sta me na nek način zaznamovali.

Kako preprečiti ali vsaj omiliti sindrom suhih oči?
Sindrom suhih oči ni le bolezen starejših, vse več najstnikov ima tudi takšne zdravstvene težave, saj ure in ure preživijo za računalnikom, v zaprtem in ogrevanem prostoru ob branju knjig. Kako lahko preprečimo ali vsaj omilimo draženje roženice in očesne sluznice?

ZGODBA: Ko se vse obrne ...
Uredim misli in povprašam ginekologa, kaj se dogaja. Pove mi, da je plodovnica motna in naj se odločim ali bom rodila danes, jutri ali pojutrišnjem. V smehu mu odgovorim, da danes seveda, zakaj bi jutri še enkrat prišla ...

Kako preživeti božič s taščo?
Letošnji božič boste preživeli s taščo. Niti skozi vrata še ni stopila, lasje pa vam že stojijo pokonci. Dobro namreč veste, da bo spet stikala po kuhinji, ovohavala zavese, iskala prah po omaricah in objokavala sinovo “shujšano” postavo …

KOLUMNA: Zakaj ješ iz posode, v katero jaz bruham?
Ne smej se tašči, ne smej se tašči, mi vedno znova ponavlja moja angelska plat, medtem ko mi hudiček prigovarja, naj prilijem še malo olja na ogenj. In kaj sem ušpičila tokrat?

Veste, kdaj so vaši plodni dnevi?
Medtem ko so zdravi moški plodni vsak dan, pri ženskah ni tako. Pri njih se namreč plodnost skozi menstrualni ciklus spreminja. Ženska mora dobro poznati svoj menstrualni ciklus, da bi ugotovila, kdaj je najbolj plodna.

Krvavitve in menstruacija po porodu
V času nosečnosti naj ženska ne bi imela menstruacije. Prva krvavitev se pojavi nekaj ur po porodu, prva menstruacija pa pozneje. Vsaka ženska pa mora vedeti, kdaj je krvavitev običajna in kdaj ne ter kdaj mora obiskati zdravnika.

Kako preživeti božič s taščo?
Letošnji božič boste preživeli s taščo. Niti skozi vrata še ni stopila, lasje pa vam že stojijo pokonci. Dobro namreč veste, da bo spet stikala po kuhinji, ovohavala zavese, iskala prah po omaricah in objokavala sinovo “shujšano” postavo …

NINA IVANIČ: 'Bila sva na robu preživetja!'
Nina Ivanič, ki se med drugim ponaša z nazivom fatalne ženske, je mati dveh fantov. Luko in Miho dojema kot največji dar v življenju, še posebej, ker pri prvem porodu ni vedela, ali bosta z otrokom sploh preživela.

Otroci in voda v bazenih
Voda v slovenskih bazenih je večinoma neoporečna in zdravju neškodljiva, so zagotovili na Inštitutu za varovanje zdravja.