najvišja

Kdaj in kako narediti nosečniški test?
Sumite, da ste noseči? Potem je prav, da si v lekarni ali drogeriji kupite nosečniški test. Kdaj boste zanesljivo dobili pravi odgovor? Kako sploh narediti test za ugotavljanje nosečnosti? Poglejte si posnetek in sledite korakom.

E-skiro za otroka: da ali ne?
Ali vaš otrok med vožnjo z električnim skirojem uporablja zaščitno čelado? Tudi, ko se zapelje na bližnje igrišče ali do sošolca v sosednji ulici? Ste se z otrokom pogovorili o pravilih vožnje in mu razložili pomen zaščitne opreme ter hitrostne blokade? Če ste ta 'neprijeten' del pogovora izpustili, vam svetujemo, da se z otrokom čim prej pogovorite, saj število nesreč in poškodb med uporabniki e-skirojev narašča, velik del poškodovanih pa je prav v starosti do 18 let.

Toliko znaša dodatek za veliko družino v Sloveniji
Vsaka slovenska velika družina je upravičena do dodatka za velike družine. Katere družine izpolnjujejo pogoje naziva 'velika družina' in koliko znaša dodatek na veliko družino smo vprašali pristojne na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Odgovore si lahko preberete v spodnjih vrsticah.

Kar 80 odstotkov mam zaposlenih za polni delovni čas
Statistika v Sloveniji je v primerjavi z ostalimi evropskimi državami izjemno dobra. Kar 80 odstotkov žensk z otroki je zaposlenih za poln delovni čas. A kljub temu ostaja splošno prepričanje, da je logično, da bo ženska poskrbela za dom in družino in vzela bolniško odsotnost za nego otroka. Logično je tudi, da ženske vzamejo celoten delež porodniške za skrb za dojenčka. Posledično moški napredujejo hitreje in lažje, imajo višje plače, pozneje višje pokojnine. Kako prekiniti začaran krog?

Ali shraniti matične celice in zakaj?
V pričakovanju novega družinskega člana se med številnimi drugimi lahko pojavi tudi vprašanje, ali shraniti matične celice iz popkovnične krvi in popkovnice. Na nekaj vprašanj, ki bodo bodočim staršem mogoče pomagala pri odločitvi, je odgovoril dr. Marko Strbad, univerzitetni diplomirani mikrobiolog, ki ima večletne izkušnje pri delu z matičnimi celicami.

Odkrijte edinstvene kotičke Slovenije skupaj z otroki
Naj bo vaše družinsko potovanje po Sloveniji nepozabno. Obiščite najbolj spektakularne in edinstvene kraje v državi, ki so raji za družine z otroki, željnimi avanture. Pripravite se na razburljivo pustolovščino ter spoznavanje naše kulture in naravnih lepot.

'V meni je del moje mame in v tebi je delček mene'
Prav gotovo ste neštetokrat slišali opazko: Ista si kot tvoja mama! Morda je bil to za vas kompliment ali pa ste ta stavek dojeli kot kritiko. Prav gotovo pa se v njem skriva delček resnice. V vas je namreč del vaše matere in v vaši hčeri delček vas.

V eni najbogatejših držav obljubljajo bonus za "korona dojenčke". Kaj pa pri nas?
V Singapurju država ponuja enkratno denarno pomoč državljanom, ki bodo imeli otroka v času pandemije covid-19. Vsak par, ki bo v prihodnjih dveh letih imel otroka, bo ob rojstvu prejel 3000 singapurskih dolarjev (1870 evrov). Preverite, kakšne novosti so predvidene za starše otrok, rojenih v Sloveniji po 1. januarju 2021!

Za Britance to ni presenečenje!
Ko gre za vprašanja morale, v Veliki Britaniji največ šteje beseda kraljice Elizabete II., je pokazala nedavna raziskava inštituta YouGov. Poleg tega sta ji tik za petami njen vnuk in njegova soproga, princ William in Kate. Kot se je izkazalo, Britanci bolj zaupajo moralnemu zgledu kraljeve družine kot voditelju anglikanske cerkve Justinu Welbyju.

Ganljiva zgodba obkrožila svet
17-letna Elisani da Cruz e Silva, ki je visoka 2,06 metra, je zaljubljena v fanta, ki je velik le 1,63 metra. Najvišja najstnica na svetu se ne ozira na pripombe in opazke drugih, z roko v roki se ponosno z nasmehom na ustih sprehaja s svojim dragim po plaži, ulicah …

Najvišja deklica na svetu
14-letna Elisany Silva iz Brazilije je visoka že 206 centimetrov. Izpisala se je iz šole in želi postati manekenka. Ker je lepotica, ji obetajo lepo kariero.

Indijski dojenček - velikan
Najvišja Indijka je visoka čez dva metra. Njen prvorojenec, ki se je rodil pred malo manj kot dvema letoma, je ob rojstvu v dolžino meril več kot 66 centimetrov.

Osmerčki upihnili deset svečk
Deklice Ebuka, Gorom, Chidi, Chima , Echerem in Odera ter dečka Ikem in Jioke so bili prvi osmerčki na svetu, ki so se rodili živi. Odera, zadnja, je bila žal premajhna, da bi lahko preživela.

Težave v službi zaradi nosečnosti ali materinstva
Ženske se na trgu delovne sile pogosto srečujejo s spolno diskriminacijo, ki je ostanek patriarhalnega družbenega sistema. Pogosto ne dobijo zaposlitve, ker še nimajo otrok ali pa zato ker jih imajo.