Bibaleze.si

nemirnost

Intervju
19. 12. 2024 05.00

Bolj, ko je starš pomemben, manj škodljiva so zbadanja bratov in sester

Vodilni mednarodni strokovnjak za razvoj otrok dr. Gordon Neufeld želi z deljenjem znanja in uporabnih informacij na temo vzgoje otrok starše opolnomočiti, da postanejo to, kar bi naravno morali biti: pravi vir stika, varnosti in topline svojim otrokom. Z njim smo se pogovarjali o vplivu vrstnikov na vedenje odraščajočih otrok, kako lahko starši ohranimo stik z otrokom in kateri so tisti znaki, ki kažejo, da je naš otrok v stiski.

Partnerski odnosi
24. 10. 2024 03.30

11 navad srečnih parov pred spanjem

Zelo pomembno je, kaj počneta s partnerjem pred spanjem. Preživita čas vsak po svoje ali ga namenita drug drugemu? Psihologi navajajo, kaj počnejo srečni pari, preden utonejo v spanec.

Zdrava nosečnica
22. 09. 2024 05.00

Delovanje ščitnice v nosečnosti je ključno za razvoj ploda

Neustrezno delovanje ščitnice se največkrat pojavi pri ženskah, starih med 30 in 40 let. Pogoste so torej ravno pri ženskah v rodni dobi, kar pomeni, da se lahko pojavijo pred zanositvijo in med nosečnostjo, sprožilec pa je lahko tudi porod.

Zdrav otrok
15. 10. 2022 05.00

6 živil, ki jih otroci ne bi smeli pogosto uživati

Prehranske navade, ki jih bomo v zgodnjem otroštvu predstavili našim malčkom, bodo temelj načina prehranjevanja za vso njihovo življenje. Včasih zaradi hitrega tempa življenja ponudimo kakšno hitro rešitev in obrok, ki ni ravno najbolj zdrav. Vseeno pa moramo vedeti, po katerih živilih ni dobro posegati prepogosto.

Razvoj
06. 05. 2022 05.00

Zgodaj brez plenic: dojenček 'pove', samo 'slišati' je treba

Mamica dveh otrok in vzgojiteljica Mojca Vrbnjak je imela kot otrok pogosto plenične izpuščaje in vnetja ter težave z izločanjem. Misel, da bi se njen otrok srečal z enakimi bolečinami, ji je pomagala najti novo, malce drugačno pot. Njeni otroci nikoli niso imeli vnetij in njihova koža je svobodno dihala, metodo zgodnjega izločanja pa sedaj uči tudi druge starše.

Nega in zdravje
14. 02. 2022 05.00

Takrat lahko posumite, da je otrok alergičen

"Srednji sin je imel alergijo na jajca, ki je izzvenela pri njegovih dveh letih in pol. Že pred prvim letom starosti sem pri njem opazila suho kožo na ličkih, medtem ko ni imel drugih izpuščajev ali težav. Sprva sem mislila, da je posledica neprijaznega zimskega vremena, zato sem mu na obrazek nanašala mastno kremo za občutljivo dojenčkovo kožo. Stanje se ni izboljšalo, zato sem ga peljala k pediatru. Svetoval je testiranje na alergije in potrdili so jo," se spominja mamica treh otrok.

Zdrav otrok
10. 09. 2020 07.58

Kako prepoznati simptome te nevarne bolezni?

Vsi starši želimo varovati svojega otroka, zato je še toliko pomembneje, da pravočasno prepoznate simptome te zelo nevarne bolezni, ki najbolj ogroža prav naše najmlajše. V tem primeru šteje vsaka minuta, zato berite naprej.

Izleti in počitnice
18. 10. 2019 07.47

Tako lep kotiček imamo pri nas v Sloveniji

Ko je imel mož služben opravek v Cerknici, sem se na porodniškem dopustu odločila, da izkoristim priložnost in se s sinom odpravim ogledat največje jezero v Sloveniji. In ni mi bilo žal, preživela sva čudovite trenutke v objemu narave, če pri tem odmislim komarje, ki so bili izjemno nadležni.

Zdrav otrok
03. 10. 2019 08.05

Otrok ima ADHD – kakšni so znaki, kako mu pomagati

Zadnje čase vse več slišimo o hiperaktivnih otrocih. Kakšni so? In zakaj jim nato postavijo diagnozo ADHD? Iz leta v leto je vse več otrok s to motnjo motnjo, zato so starši in pedagogi, ki so v stiku z otrokom, željni informacij. S tem področjem se ukvarja mag. Teja Bandel Castro, univ. dipl. psih. Z otroki in mladostniki z ADHD in njihovimi družinami dela v okviru individualnih, družinskih in skupinskih obravnav. Temo ADHD je obravnavala tudi v okviru magistrske naloge z naslovom: Osnovnošolski otroci z motnjo hiperaktivnosti in pozornosti; medosebne značilnosti družin ter motnja hiperaktivnosti in pozornosti pri starših.

Izleti in počitnice
27. 06. 2018 08.03

Če se odpravljate na pot, TO morate vedeti!

Na potovanju z otroki je pomembno, da poskrbimo za njihovo varnost z ustreznimi varnostnimi sedeži in pasovi, ki jih ne odpenjamo, tudi če malček med vožnjo zaspi. Vožnjo jim lahko olajšamo tudi z upoštevanjem njihovega naravnega bioritma in z animacijo, ki bo razbila monotonost potovanja.

Nosečnost
19. 06. 2017 07.44

Prepoznajte prve znake poroda

''Kateri so prvi znaki, da se je porod zares začel?'' se sprašuje mnogo nosečnic, še posebej, če pričakujejo prvega otroka. Najbolj pomembno je, da prisluhnete svojemu telesu in otrokovim gibom ter ohranite mirno kri.

Zdrav otrok
09. 05. 2017 08.14

Nihanje razpoloženja, nespečnost, hitro bitje srca ... To so simptomi ...

Vam pogosto hitro bije srce? Hujšate, kljub temu da dovolj jeste? Se čezmerno potite? To so lahko eni izmed mnogih znakov, ki nakazujejo na prekomerno delovanje ščitnice, hipertirozo, oz. na njeno avtoimunsko obolenje, to je Basedowovo bolezen. Je dedno, zato kot starši bodite pozorni na njene simptome pri otroku.

Resnične zgodbe
14. 03. 2017 08.17

Na videz povsem navadna fotografija, toda sprožila je številne debate

Povsem običajna fotografija je bila objavljena na Facebooku Money Saving Mom, prikazuje pa otroško sobo, v kateri je postavljena višja postelja, preostanek prostora pa zavzema pomožna postelja oz. vzmetnica. Pod njo je pojasnilo, ki je sprožilo številne tako pozitivne kot negativne komentarje.

Trači
24. 02. 2017 08.21

Kar 7 mesecev skrivala nosečnost!

Po Beyonce, Amal Clooney in Rose Hungtington Whiteley je o nosečnosti spregovorila tudi Jessica Stein, znana lastnica bloga Tuula Vintage. Svojim sledilcem je sporočila, da pod srcem že sedem mesecev nosi drobno bitje.

Nosečnost
10. 10. 2016 10.21

Depresija pri nosečnici

Za nosečnice je značilno, da jim razpoloženje niha iz minute v minuto. Če pa so večino časa žalostne, imajo motnjo spanja, so pretirano utrujene, ne zanima jih prav nič, ne morejo razmišljati … gre pravzaprav lahko tudi za depresijo. V takšnem primeru se je dobro čim prej posvetovati z izbranim zdravnikom.

Malček
28. 01. 2016 08.11

Vedenjske težave v šoli zahtevajo ukrepanje

Žal se še vedno dogaja, da na otrokove vedenjske težave starše opozorijo učitelji. Znaki le-teh so: nejevoljnost, nemirnost, nesodelovanje pri pouku, izzivanje in nagajanje sošolcem ter razredniku. Kaj storiti, da ne bo prepozno?

Zdrav otrok
26. 08. 2016 09.38

Čezmerna žeja je simptom mnogih bolezni

Čeprav vsi strokovnjaki priporočajo, naj pijemo čim več tekočine, je lahko preveč tudi škodi. Še posebej, če se pojavi čezmerna žeja. Ob drugih spremljevalnih simptomih morate preveriti, da ne gre za resno bolezen.

Družina in odnosi
19. 08. 2015 09.55

Kako vozniki vozimo in reagiramo, ko so potniki otroci?

Pred začetkom šolskega leta želijo na AMZS izvedeti, kako vozniki vozimo in reagiramo, ko so naši potniki otroci. Vabijo vas k sodelovanju.

Nosečnost
16. 06. 2015 08.02

Ali polna luna vpliva na porod?

Med nosečnicami in mamicami velja prepričanje, da se ob polni luni zgodi več porodov. Prav tako so zaposleni v porodnišnici prepričani v to, toda raziskovalci s številkami dokazujejo, da naravni porod in luna nikakor nista povezana. Zato raje spremljajte znake, ki nakazujejo porod, kot da ugotavljate, kdaj je polna luna.

Novice
21. 08. 2014 07.58

Kako je z otroki v rejništvu v Sloveniji?

Predstavnica Rejniškega društva Slovenije Maksimiljana Mali je na okrogli mizi na temo Otrok v rejništvu, ki je potekala v Vrbju pri Žalcu, ocenila, da rejniški otroci potrebujejo psihoterapevtsko pomoč. Prav tako ti otroci potrebujejo varno okolje, sprejetost in možnost, da se prilagodijo na novo okolje oziroma rejniško družino.

Malček
18. 01. 2013 08.05

Vedenjske težave v šoli zahtevajo ukrepanje

Žal se še vedno dogaja, da na otrokove vedenjske težave starše opozorijo učitelji. Znaki le-teh so: nejevoljnost, nemirnost, nesodelovanje pri pouku, izzivanje in nagajanje sošolcem ter razredniku. Kaj storiti, da ne bo prepozno?

Malček
20. 11. 2013 07.51

Prednosti in slabosti sobe za več otrok

Večinoma si morajo bratje in sestre deliti sobo, kar zna biti čudovito, saj se lahko ves čas skupaj igrajo. Po drugi strani pa lahko zelo hitro pride do prepirov ali nesoglasij, če je med njimi velika starostna razlika.

Nosečnost
17. 06. 2013 08.00

Kaj pomeni odluščenje sluzastega čepa?

V nosečnosti prav poseben čep zapira spodnji del materničnega vratu. Po navadi se odlušči v 39. tednu, ni pa pravilo, pri tem pa se mnogim bodočim mamicam poraja vprašanje, ali morajo takoj oddrveti v porodnišnico.

Malček
11. 01. 2011 05.48

Je Majin fant še vedno hiperaktiven?

Matjaž Živkovič - Maki pravi, da je bil kot otrok zelo hiperaktiven. Ljudje motnjo pogosto enačijo s povečano aktivnostjo otrok. Kaj pravzaprav je hiperaktivnost?

Nosečnost
23. 08. 2010 08.04

Pesticidi v sadju in zelenjavi povzročajo hiperaktivnost

Nosečnice poskrbite, da boste sadje in zelenjavo pred uživanjem temeljito očistile z vodo. Pesticidi, ki so v sadju in zelenjavi, lahko namreč pri otroku povzročijo hiperaktivnost.

Malček
10. 11. 2009 13.59

ADHD – motnja hiperaktivnosti in pozornosti

ADHD v prevodu pomeni, da gre za motnjo pozornosti in nemirnosti. Med ljudmi je žal pogosto napačno imenovana le kot hiperaktivnost. V resnici pa skriva mnogo več.

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863