Bibaleze.si

odkritje

Novice
29. 03. 2025 05.00

Otrokova nočna mora: Kako je strah pred 'pošastjo' razkril resnično nevarnost

Zaskrbljeni otrok, ki je trdil, da se pod posteljo skriva pošast, je varuško privedel do nepričakovanega in strašljivega odkritja. Ko je varuška pogledala pod posteljo, da bi otroka pomirila, je namesto pošasti našla moškega. Varuška je takoj poklicala policijo, vendar je moški že pobegnil.

Novice
13. 03. 2025 08.51

Bal, Bal, Baltazar! Legendarna risanka se vrača

Se še spomnite kultne hrvaške risanke o neobičajnem znanstveniku profesorju Baltazarju, ki s pomočjo svojih izumov rešuje probleme in izboljšuje življenje svojih someščanov v mestu Baltazargradu?

Resnične zgodbe
25. 02. 2025 08.59

Afera znotraj družine: Boleče odkritje, ki mi je spremenilo življenje

Mamica je doživela velik šok, ko je na moževem telefonu odkrila eksplicitna sporočila, ki so razkrila dolgoletno afero med njenim možem in njeno sestro. Dotična izdaja je sprožila številna vprašanja o zaupanju in ljubezni.

Prehrana
31. 12. 2024 05.00

Je vaš otrok izbirčen? Krivite lahko ...

Verjetno vas izbirčnost vašega otroka spravlja ob pamet. Izbirčni otroci znajo jesti zgolj eno in isto stvar, vse drugo pa zavračajo. Ne glede na to, ali so lačni ali ne, preprosto ne bodo poskusili nečesa novega. Kaj pa vi? Prav tako veljate za izbirčnega jedca?

Družina in odnosi
10. 12. 2024 04.13

Skrita zgodba več generacij: ko diagnoza ADHD pri otroku vodi do enake diagnoze pri staršu

Postavitev diagnoze ADHD pri otroku je za družino pomembna prelomnica; poleg prilagajanja otrokovim potrebam in raziskovanja, kaj primanjkljaj pozornosti in motnja hiperaktivnosti sploh pomenita, nekateri starši začnejo prepoznavati simptome tudi pri sebi. Odkritje, da imata tako starš kot otrok enako diagnozo, prinaša nova spoznanja o družinskih vzorcih, odnosih in načinih spoprijemanja z vsakdanjim življenjem.

Zdrava nosečnica
22. 09. 2024 05.00

Delovanje ščitnice v nosečnosti je ključno za razvoj ploda

Neustrezno delovanje ščitnice se največkrat pojavi pri ženskah, starih med 30 in 40 let. Pogoste so torej ravno pri ženskah v rodni dobi, kar pomeni, da se lahko pojavijo pred zanositvijo in med nosečnostjo, sprožilec pa je lahko tudi porod.

Zdrav otrok
19. 09. 2024 05.00

Lahko pogosta vnetja ušes vplivajo na otrokov razvoj govora?

Kronična vnetja ušes lahko upočasnijo razvoj otrokovega govora, kažejo nove raziskave.

Prosti čas
20. 04. 2024 04.15

Odpravite se na družinski izlet v Prekmurje

Ne pravijo brez razloga, da je včasih treba pobegniti od vsakodnevnih skrbi, hitrega tempa in nešteto obveznosti ter vsaj za kakšen dan ali več njih zamenjati okolje. Zakaj se ne bi s svojimi otroki odpravili na družinski izlet v Prekmurje?

Zdrav otrok
21. 02. 2024 05.00

Presnovne bolezni: s presejalnimi testi rešujejo življenja

Presnovne bolezni so genetska stanja, zaradi katerih telo ne morejo učinkovito pretvarjati zaužitih hranil v energijo. Motnje so lahko precej resne in lahko privedejo do različnih zdravstvenih izzivov, včasih celo ogrozijo življenje. A zgodnja diagnoza in ustrezno zdravljenje običajno omogočata uspešno obvladovanje simptomov, izogibanje zapletom in kakovostno življenje.

Zdrav otrok
09. 01. 2023 05.00

Uši v vrtcih: vse, kar bi morali vedeti starši

Mnoge starše zgrabi panika, ko v otrokovih laseh opazijo majhne uši. Ko uši odkrijemo, ne čakajmo, ampak se takoj lotimo temeljitega odpravljanja, da se ne bodo namnožile. Predvsem najprej preglejmo glave vseh družinskih članov, potem pa pričnimo postopek odstranjevanja teh nadležnih živalic. Kako, si preberite v spodnjih vrsticah.

Blog
18. 11. 2021 10.46

'Imate 50 odstotkov možnosti, da se kateri od zarodkov obdrži ...'

BLOG: Čeprav sem zavestno sprejela odločitev, da preneham jemati kontracepcijske tabletke, sem vseeno upala, da bo moje telo po desetletju zastrupljanja potrebovalo vsaj nekaj mesecev, da se povrne v prvotno ravnovesje in bo pripravljeno sprejeti zarodek. A dve črtici sta se pokazali že po dobrih dveh mesecih. Bila sem šokirana, toda to je bil šele začetek: v naslednjih dneh so si presenečenja sledila kot po tekočem traku ...

Novice
20. 09. 2021 08.05

Tjaša Š. Troha: 'Za srečo je potrebna svoboda, za svobodo pa pogum'

»Človeško nepopolna in s tem popolnoma človeška,« zase pravi Tjaša Š. Troha, mama 5 otrok, diplomirana medicinska sestra, certificirana praktikantka metode ThetaHealing in certificirana izvajalka metode tapkanja, ki nosi v sebi veliko željo pomagati žalujočim in trpečim ob izgubi bližnjih. Tudi sama se je soočila z izgubo otroka, ki je zaznamovala njen pogled na svet in jo popolnoma spremenila. O tem in marsičem smo se z njo pogovarjali v spodnjem intervjuju.

Pregledi med nosečnostjo
10. 09. 2021 07.57

Je čas za iskanje novega ginekologa?

Verjetno ni ženske, ki bi v ginekoloških pregledih uživala – nenazadnje gre za telesno in tudi čustveno zelo občutljivo področje. A medtem ko imajo nekatere pred obdobnimi pregledi samo malce neprijeten občutek, pestijo druge močan strah in tesnobna občutja že ob besedi "ginekolog". Kaj vse se lahko skriva zadaj in kdaj je čas za menjavo ginekologa?

Šola in splet
23. 09. 2020 07.46

Kako motivirati otroka, ki se mu "nič ne da", ki nima nobene motivacije?

"Otroku povejmo, da je življenje polno radosti, veselja, čudežev, ki se odkrivajo, če pozitivno pristopimo kot navdušeni raziskovalci, če se znamo tudi samomotivirati. Povejmo mu, da motivacija za vadbo kitare morda ni vedno največja, ampak da bomo nato nekje nekoč v krogu prijateljev poprijeli za kitaro in zaigrali lepo pesem. Otroku recimo: "Ali ni super, da boš znal s kitaro popestriti petje?" svetuje Iris Kline Arih. Z resonančnim coachingom vas lahko nauči poiskati notranjo moč, zaklad, sijaj, sonce, "ki je vse od rojstva v vsakem izmed nas".

Zdrav otrok
07. 02. 2019 06.31

To morate vedeti o cepljenju proti HPV

Sedaj je že dokazano, da raka na materničnem vratu povzročajo humani papilomavirusi, skrajšani v HPV. Za to odkritje so znanstveniki tudi prejeli Nobelovo nagrado. Pomeni namreč nekaj zelo pomembnega. Zaradi njega lahko rak na materničnem vratu postane prvi rak, ki ga bomo eliminirali, pove specialistka javnega zdravja Urška Ivanuš, dr. med.

Novice
23. 08. 2018 15.18

90.000 let star delec kosti mlade ženske, katere mati je bila neandertalka, oče pa denisovanec

Znanstveniki so v Sibiriji odkrili 90.000 let star delec kosti mlade ženske, katere mati je bila neandertalka, oče pa denisovanec. Gre za prvo odkritje neposrednega potomca teh dveh različnih vrst sorodnikov sodobnega človeka.

Novice
26. 04. 2018 11.06

Arheologi v Pompejih odkrili okostje otroka

Arheologi so pri restavriranju osrednjih term v Pompejih pri Neaplju nepričakovano odkrili okostje od sedem do osem let starega otroka, ki se je tam verjetno skušal skriti pred uničujočim izbruhom Vezuva leta 79, so v sredo sporočili iz Pompejev.

Vse o prehrani
06. 02. 2018 08.28

To so zdrave sladkarije za otroke!

Prav vsi otroci obožujejo sladkarije in težko jih je ustaviti pri eni sami. Toda na našem tržišču obstaja zdrava različica, ob kateri ne bo prišlo do prepira. V Slamici skriti Medenki, ki vsebuje le med in sadje, se nihče ne more upreti. Kdo je zaslužen za to, da danes poznamo tudi naravno sladkarijo?

Družina in odnosi
30. 01. 2018 08.09

Mama na dojenčkov jok reagira v petih sekundah

Mamini možgani gredo skozi številne procese, da se navadijo na novo vlogo. Strokovnjaki so ugotovili, da imajo prirojen materinski instinkt.

Novice
16. 08. 2017 08.04

Kromosomske nepravilnosti ploda je mogoče ugotoviti že v 10.tednu nosečnosti

Vse več bodočih staršev se v zgodnji nosečnosti odloči za neinvazivno predrojstveno - NIPT testiranje, ki je pri nas na voljo že od leta 2012. Nekaj vodilnih svetovnih laboratorijev na svetu je uspelo odkritje profesorja Denisa Loa, ki je dokazal, da v krvi nosečnice krožijo majhni fragmenti plodove proste DNK, takrat preseliti v klinično prakso.

Spanje in dojenje
20. 10. 2016 07.55

Ko starši spijo skupaj z otrokom ...

Britanska psihologinja Margot Sutherlan trdi, da je navada, da v nekaterih zahodnih državah otroci spijo sami, ločeno od staršev, pravzaprav škodljiva.

Dojenček
10. 04. 2019 22.32

Dojenčki se smejejo že od prvega dneva

Kar 90 odstotkov novorojenčkov se začne smejati prvi mesec svojega življenja, nekateri celo že prvi teden. Obstajajo pa tudi takšni otroci, ki se skoraj niti enkrat ne zasmejejo do prvega rojstnega dneva, vendar so redki.

Ideje za prosti čas
19. 05. 2016 10.50

Ko pravljice oživijo …

Naj živijo pravljice! Odpeljimo se vsi skupaj v pravljično deželo in pokukajmo v svet pravljičnih bitij. Mislite, da je nemogoče? Vse je mogoče v Pravljični deželi na griču Gobavica nad Mengšem.

Novice
17. 05. 2016 13.27

Bila sta mož in žena, sedaj pa je vse drugače!

Amanda Jette Knox in njen mož sta bila skupaj 22 let. Opazila je, kako je on ves čas nesrečen. Nekega večera je po zmenku vztrajala, da ji pove, kaj ga tako muči, tudi otroci so vedeli, da nekaj ni v redu. Od takrat je njihovo življenje drugačno …

Novice
06. 05. 2016 08.20

Darja je za rakom dojk zbolela pri 30 letih

Slovensko združenje za boj proti raku dojk Europa Donna in Onkološki inštitut Ljubljana sta ob svetovnem dnevu raka jajčnikov, ki bo 8. maja, pripravila okroglo mizo o tej vrsti raka, za katerim pri nas zboli okoli 155 žensk letno. Kot je dejala Mojca Senčar iz Europe Donne, gre za zelo zahrbtno bolezen, saj raka jajčnikov še vedno težko odkrijemo.

Zanositev
29. 04. 2016 09.14

To bi lahko služilo za zdravljenje neplodnosti

Španski znanstveniki so iz človeških kožnih celic ustvarili spermo, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Gre za velik podvig, ki bi lahko služil za zdravljenje neplodnosti.

Resnične zgodbe
04. 03. 2016 08.16

V porodnišnici so ji ukradli hčerko!

Biološka mama deklice se je na sodišču zlomila, ko je opisovala trenutek, ki se je zgodil pred 19 leti. Takrat so ji namreč v porodnišnici ukradli hčerko, staro komaj tri dni. Po mnogo letih so se spet srečali, in sicer zato, ker je njena druga hčerka v šoli postala prijateljica z njo.

Novice
23. 02. 2016 08.06

V program vključenih že več kot polovica žensk v starosti od 50 do 69 let

Potem ko je presejalni program za raka dojk Dora pred dvema tednoma pričel z delovanjem v primorski regiji, so danes s slikanji žensk v okviru programa začeli tudi v Kranju. S tem je v program Dora vključenih že več kot polovica žensk v starosti od 50 do 69 let. Kmalu pa naj bi začela delovati tudi mobilna enota na Jesenicah.

Novice
20. 03. 2015 06.34

Želi roditi na Marsu!

Britanke si že želijo rojevati na Marsu. 24-letna Maggie Lieu bo del kolonije, ki bo po načrtih začela živeti na Marsu leta 2015. Prav tako si želi tam roditi otroka.

Malček
20. 03. 2015 07.48

Kako naj sramežljivi otrok premaga strah?

Starši ne morejo pomagati otrokom, da premagajo strah v razredu, lahko pa jim omogočijo, da se čim več družijo z vrstniki na igrišču, pri interesnih dejavnostih, z organiziranjem domačih zabav. Psihologinja tudi ne priporoča, da takšnim otrokom berete knjige, napisane recepte, kako ne biti plašen, medtem ko so jim pogumni pravljični junaki lahko vzorniki.

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863