odličnost

Tjašina zgodba ni edina: ADHD ni ovira, temveč prednost
Tjaša je (v šoli) vedno izstopala. Za nekatere je bila briljantna učenka, za druge je bila nevzgojena in razvajena. Njena želja, da bi bila prva v koloni, je bila v očeh nekaterih neprimerna. A tudi, ko je po opozorilu želela biti zadnja, ni bilo prav. Njen oče Damijan Kolarič se spominja, kako so včasih nerazumevanje in predsodki zasenčili njene izjemne sposobnosti. Danes dijakinja z ADHD blesti kot odlična učenka in zakladnica znanja o grški mitologiji. Ključ do njenega uspeha? Prilagoditve, razumevanje in drugačen pristop.

Jana Krivec: Šah je koristen za razvoj vseh otrok
Otroci se ogromno naučijo prek igre, a med njimi prav gotovo izstopa šah, ki jih opremi z izjemnimi veščinami, kot so reševanje problemov, osredotočenost, vztrajnost in še in še. Šah je vse bolj priljubljen, a najboljše rezultate dosegajo tisti, ki so se s to kraljevsko igro spoznali že v svojem najzgodnejšem obdobju.

Ko starši postanejo nočna mora na tribunah
Starši, ki med tekmo na tribunah na glas štejejo napake hčerinih soigralk. Desetletnih deklic. Oče, ki se hudo razjezi na osemletnika, ker je na igrišču spotaknil njegovega sina. Pa starši, ki ne govorijo z otrokom, ker ni zmagal. Vse to so žalostne podobe otroškega športa. Kaj storiti, ko odraslim popustijo zavore?

Razbijanje mita o gibanju
Fizična aktivnost ima le majhno vlogo v boju proti debelosti, zato bi se morali v zdravstvenih napotkih javnosti preprosto osredotočiti na nezdrave prehranjevalne navade, so v uvodniku britanskega Journal of Sports Medicine zapisali trije mednarodni zdravstveni strokovnjaki. Poudarili so, da je čas, da se razbije mit o gibanju.

Vrtec Montessori: Hiša otrok v Dravljah
Središče vsega je otrok, ki se uči sam, se svobodno giblje in si svobodno izbira delo. Maria Montessori je želela pomagati otroku, da sledi svojemu notranjemu razvoju v skladu s svojo naravo.