Bibaleze.si

otrok začne jesti

Vzgoja in vrtec
11. 02. 2025 05.00

Kako se spopasti z otrokovim nespoštljivim vedenjem?

Ena izmed najbolj pogostih in hkrati frustrirajočih težav, s katerimi se starši soočajo, je spopadanje z otrokovim nespoštljivim vedenjem. To se lahko pojavi pri skoraj vsaki starosti, začenja pa se že takrat, ko otroci obvladajo prvi 'ne'. Čeprav je nespoštovanje normalen del otrokovega razvoja, pa to ne olajša spopadanja z njim.

Zdrav otrok
03. 01. 2025 05.00

Ko zboli otrok: Kaj storiti, ko se pojavita driska in bruhanje

Ko otrok zboli, so starši pogosto zaskrbljeni, sploh če se pojavijo simptomi, kot sta driska in bruhanje. Te težave so lahko zelo neprijetne in včasih precej zastrašujoče, vendar je ključno, da starši vedo, kako ravnati, da zagotovijo pravilno oskrbo in pomagajo otroku, da se čim hitreje okrepi.

Prehrana
31. 12. 2024 05.00

Je vaš otrok izbirčen? Krivite lahko ...

Verjetno vas izbirčnost vašega otroka spravlja ob pamet. Izbirčni otroci znajo jesti zgolj eno in isto stvar, vse drugo pa zavračajo. Ne glede na to, ali so lačni ali ne, preprosto ne bodo poskusili nečesa novega. Kaj pa vi? Prav tako veljate za izbirčnega jedca?

Ideje za prosti čas
24. 12. 2024 05.00

Preprosti recepti za domače piškote, buhteljne, čokolado

Zakaj ne bi praznikov preživeli tako, da bi z otroki skupaj nekaj skuhali in spekli? Doma narejeno pecivo je bolj zdravo. Natančno lahko vemo, kaj je v njem. Poleg tega bo otrok cenil celoten proces nastajanja in bo vesel, da bo lahko nekaj, kar je ustvaril, ponudil drugim.

Zanositev
21. 11. 2024 03.15

Načrtujete nosečnost po 30. letu starosti? To so prednosti in slabosti

Če razmišljate o tem, da bi postali mama po 30. letu starosti, je tu nekaj dejstev, ki vam bodo olajšala to odločitev.

Vzgoja in vrtec
18. 10. 2024 03.00

Vzgojite samostojnega otroka, na katerega se boste lahko zanesli, ko boste stari

Biti starš je najlepše, a tudi najtežje delo. Mame in očetje se vsakodnevno srečujejo z dvomi, izzivi, strahovi in vprašanji, ali pravilno vzgajajo svoje otroke. Da bi staršem olajšali delo, so vzgojitelji zbrali 13 pravil, ki sestavljajo sveti gral vzgoje. To naj bi bilo po njihovem vse, kar morate vedeti o vzgoji otroka ...

Prehrana v nosečnosti
04. 10. 2024 02.15

So gobe primerne za otroke in nosečnice?

Marsikatera mama se sprašuje, kdaj lahko otrok začne uživati gobe. Ali jih sploh lahko jemo med nosečnostjo?

Dojenček
23. 09. 2024 05.00

Zakaj dojenčki stiskajo pesti?

Dojenčki v prvih mesecih življenja pogosto močno stiskajo pesti, kar opazijo številni novopečeni starši in jih včasih zaradi tega skrbi. Čeprav se morda zdi zaskrbljujoče, je stiskanje pesti pri dojenčkih povsem normalno in služi več razvojnim namenom. Preverite, zakaj dojenčki stiskajo pesti in kdaj bi morali biti starši pozorni.

Prehrana za dojenčke
20. 09. 2024 04.45

Sezona pomaranč in mandarin – kdaj lahko dojenček začne jesti citruse?

Citrusi, kot so pomaranče, mandarine in grenivke, so polni vitamina C, vlaknin in antioksidantov, zaradi česar so hranljiva izbira za ljudi vseh starosti. Kadar pride sezona tega sadja, se starši morda sprašujejo: kdaj lahko dojenčki začnejo jesti citruse? Podajamo vam odgovor.

Recepti za malčke
11. 09. 2024 03.45

Kakšen zajtrk ponuditi otroku?

Res je pomembno, da otrok zajtrkuje, najprej poudari klinična dietetičarka Andreja Širca Čampa. Z zajtrkom pokrijemo eno četrtino do tretjino dnevnih potreb po energiji in hranilih." Telo ga potrebuje, da lahko naredi kar najboljši korak v nov dan. A kaj ponuditi zjutraj otroku?

Nazaj v šolo
09. 09. 2024 03.15

Kakšne so najpogostejše težave ob vrnitvi v šolo?

Začetek šolskega leta je vedno pomemben dogodek – tako za otroke kot njihove starše. In po poletnih počitnicah lahko vstop v šolo prinaša tudi različne izzive, pri katerih nam zagotovo pride prav kakšen nasvet ali morebiti celo strokovna pomoč. Ob tej priložnosti smo se zato obrnili na psihosocialno svetovalko, ki svetuje vsem tistim, ki so se znašli v takšni ali drugačni stiski.

Prehrana
02. 08. 2024 05.00

10 največjih napak staršev pri hranjenju otroka

Starši igrajo ključno vlogo pri oblikovanju pristopa svojih otrok do prehranjevanja. Obstaja pa kar nekaj napak, ki se jih je dobro pri tem izogibati.

Prehrana v nosečnosti
08. 11. 2023 05.00

Tako preveč sladkorja v nosečnosti vpliva na vašega otroka

Če v nosečnosti uživate pretirane količine sladkorja, lahko škodite kognitivnemu razvoju svojega otroka, je pokazala nova študija univerze Harvard. Enako škodljivo je lahko tudi, če otrok uživa pretirane količine sladkorja v svojem zgodnjem otroštvu. Dajte pa mu sadje, saj so znanstveniki ugotovili, da ta celo spodbuja kognitivni razvoj.

Recepti za malčke
23. 02. 2023 05.00

Izbirčen otrok ali starš, ki prehitro obupa?

Vsak starš se je že kdaj soočal s tem, da otrok ni želel jesti določene hrane in jo je vztrajno zavračal. Morda je še prejšnji teden užival v brokoliju, sedaj pa ga spet noče poskusiti.

Vse o prehrani
30. 03. 2022 04.45

To je najboljši način, da otrok začne jesti zelenjavo, ki je ne mara

Ko vaš otrok ne želi jesti zelenjave, vi pa veste, da bi bilo zanj dobro, da ga navadite na zdravo hrano, ni nič čudnega, če pomislite tudi na podkupovanje. Ali to pomaga in ali je to konstruktiven način vzgoje, so raziskovali Belgijci.

Zdrav otrok
27. 02. 2022 05.00

Kako uvajati zelenjavo?

Pogosto pri uvajanju zelenjave starši obupajo prezgodaj, meni prehranska strokovnjakinja Andreja Širca Čampa s Pediatrične klinike. “Ko med četrtim in šestim mesecem začnejo uvajati zelenjavo in jo otrok zavrne prvič, drugič, tretjič in četrtič, zaključijo, da ne mara bučk (ali druge zelenjave). Toda pri dojenčku je treba vztrajati vsaj osemkrat do enajstkrat, nekateri pravijo tudi petnajstkrat.”

Novice
25. 05. 2021 08.01

Prednosti kraniosakralne terapije za dojenčke

Ste že slišali za številne pozitivne učinke kraniosakralne terapije na dojenčke in otroke? Kakšne so prednosti terapije, v katerih primerih je priporočljiva in kakšni so odzivi staršev, si lahko preberete v spodnjem intervjuju s kraniosakralno terapevtko, Sabino Miklavčič.

Dojenček
06. 10. 2020 07.56

Tako boste postavili temelje zdrave prehrane

Otrok potrebuje kakovostno prehrano, s katero bo krepak in kos vsem izzivom, ki so pred njim. Nemalokrat pa imamo težave, da nahranimo njegov želodček z vsemi hranili, ki jih njegovo telo nujno potrebuje za zdrav razvoj.

Zdrav otrok
10. 09. 2020 07.58

Kako prepoznati simptome te nevarne bolezni?

Vsi starši želimo varovati svojega otroka, zato je še toliko pomembneje, da pravočasno prepoznate simptome te zelo nevarne bolezni, ki najbolj ogroža prav naše najmlajše. V tem primeru šteje vsaka minuta, zato berite naprej.

Očkov kotiček
14. 08. 2020 08.20

Očka sestavil vrhunski seznam hišnih opravil za malčke in navdušil

Kar nekaj let preteče, preden se otroci naučijo dovolj dobro opravljati hišna opravila sami, zato je potrebna precejšnja količina doslednosti, potrpežljivosti in vztrajnosti, ki pa se nam bodo čez leta še kako obrestovale

Prehrana v nosečnosti
16. 06. 2020 07.30

Nosečnice, zaužijete dovolj magnezija?

Magnezij je pomemben za zdravje odraslih in otrok. Otrokom pomaga blažiti motnjo pomanjkanja pozornosti in hiperaktivnost, pomemben pa je tudi za nosečnice ...

Zanositev
22. 03. 2020 18.41

Kaj pomeni zavestno spočetje?

Ko se odločite postati starši, ni dovolj, da spremenite samo prehranjevalne navade, se odrečete slabim razvadam in imate spolne odnose brez zaščite. Strokovnjakinja Ana Drevenšek je z nami spregovorila o zavestnem spočetju, procesu osebne rasti, procesu 'starševanja'.

Zdrav otrok
04. 03. 2020 08.47

Pustite otrokom noreti. To krepi njihove kosti!

Kosti gradimo in krepimo le do 30. leta. Nato so nekje do 40. leta nespremenjene. Po 40. letu pa začnemo vsi – tako ženske kot moški – kostno gostoto izgubljati. Zelo pomembno je torej, s kakšnimi kostmi vstopimo v to življenjsko obdobje. Da bodo te močne, morate starši poskrbeti že pri otrocih. In tudi mladostnike je dobro opozarjati na to. Kajti ti seveda običajno ne razmišljajo o sebi čez dvajset in več let.

Zdrav otrok
28. 02. 2020 11.12

Kdaj lahko otroka ogroža nevarna bolezen jeter?

Triletni otroci, ki so imeli za svojo starost prevelik obseg pasu, so imeli v primerjavi z otroki z zdravo težo kar dvakrat večje tveganje, da se pri njih v naslednjih petih letih začne razvijati nevarna nealkoholna maščobna jetrna bolezen.

Šola in splet
11. 02. 2020 07.50

Ni nujno, da je najstnik len, če ima slabe ocene

Len, naveličan, zdolgočasen, neosredotočen, zadirčen, muhast ... Samo spal bi, igral računalniške igrice, deskal po spletu in se družil s prijatelji ... Šola mu je zadnja skrb na svetu. Besede, s katerimi marsikateri starši opisujejo svojega najstnika. Ampak, ali je res?

Šola za starše
05. 02. 2020 14.08

Tega ne smete jesti, če ste noseče

Veselje, pričakovanje, strah in pravzaprav cela paleta čustev ter tisoč vprašanj roji po glavi bodoči mamici, ko zagleda tisti dve črtici na nosečniškem testu, zato smo za vas pripravili nekaj nasvetov za sproščen in brezskrben porodniški dopust.

Nega in zdravje
31. 01. 2019 09.14

Vse, kar morate vedeti o uvajanju goste hrane pri dojenčkih

Zdrava in uravnotežena prehrana je ključnega pomena za razvoj dojenčkov in malčkov, še posebej je pomembno, da jo uvrstite v jedilnik otroka že od samega začetka. Vi ste tisti, ki ga lahko naučite zdravega načina prehranjevanja, kar se mu bo obrestovalo tudi pozneje v življenju. Vprašajte strokovnjaka kar koli o uvajanju goste hrane. Vprašanje postavite v prijavnici spodaj in se potegujte za okusno nagrado!

Šola za starše
05. 12. 2018 07.33

To morate naučiti otroka, da se bo lepo vedel za mizo

Imeti otroka je zagotovo nekaj najlepšega, ampak včasih tudi pravi izziv, še posebej, ko skupaj sedemo za mizo. Otrok verjetno še ni osvojil bontona ali pa ga ne upošteva tako, kot bi si želeli. Veliko bolj zabavno je prirediti predstavo s špageti ali narediti umetnino s kakšno barvito omako na bližnji steni. Torej, da bo mali »Picasso« svoje umetnine raje ustvarjal z drugimi pripomočki, smo za vas pripravili nekaj nasvetov, da bo skupni čas za mizo prijetnejši.

Družina in odnosi
29. 11. 2018 06.39

Zato v Turčiji ne vidite otroka, ki se 'razpoči'

Turški in slovenski starši so si precej različni. Najbolj, ko je govora o uri spanja.

Novice
15. 11. 2018 09.48

Zato morajo naši otroci jesti med, maslo in jabolka

Dober dan se začne z dobrim zajtrkom: vsi malčki v slovenskih vrtcih in šolarji so imeli enakega. Že tradicionalno so jim postregli z medom, maslom in jabolki. Preverite, zakaj so našteta živila tako zdrava in kakšne slastne dobrote lahko spečete iz njih!

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 835