plastenke

Voda za dojenčka: Kdaj, koliko in kako jo ponuditi?
Kdaj je treba dojenčku ponuditi dodatno tekočino poleg mleka in koliko naj spije na dan? Do katerega meseca starosti dojenčka je treba prekuhavati vodo iz pipe in ali so zanj primerni sokovi? In še – kako naj pije: po steklenički, po slamici ali iz kozarca? Preverite!

To je drugi najpogostejši vzrok smrti pri otrocih
Za rakom letno zboli okrog 15.000 Slovenk in Slovencev. Med njimi je skoraj 8.000 moških, več kot 7.000 žensk ter od 70 do 80 otrok. Slednji so zaradi bolezni običajno prikrajšani za pomemben del otroštva in mladosti, zato je pomembno, da smo jim v oporo in jim pomagamo, kolikor je v danih okoliščinah pač mogoče. Izjemno pomembno vlogo pri tem imajo Junaki 3. nadstropja, društvo staršev otrok, obolelih za rakom, ki se trudi izboljšati življenja otrok z rakom in njihovih družin. Na srečo pri tem niso sami ...

Kdaj lahko otrok uporablja zaščitno sredstvo proti komarjem?
Toplejši dnevi pomenijo tudi več preživljanja časa v naravi in na prostem. Ob tem pa nikakor ne smemo pozabiti na zaščito kože pred močnimi sončnimi žarki in piki različnih insektov. Kako zaščititi malčke, da bodo brezskrbno uživali v naravi, in pri kateri starosti lahko uporabljamo zaščitna sredstva? Preverite v tokratnem prispevku.

5 top idej za spomladanska druženja z otroki
Pomlad je čas, ko se prebudi narava in se lahko na vsakem koraku navdušujemo nad cvetlicami, živahnimi barvami, ptičjim petjem, lahkotnimi oblačili, žuborečimi potočki in še in še. In kaj je najboljše? Da je tudi vreme bolj prijazno. Vse to pa je kot nalašč za spomladanska druženja, na katerih se lahko imamo naravnost čudovito s svojimi najmlajšimi.

Zmagovalna naravna tehnika proti komarjem
Bolj ko se zunaj topli, več komarjev poseda z nami na balkonih, terasah, najbolj naadležni pa so zagovoto, ko jih ponoči v temi poslušamo, ko nam brenčijo okoli ušes. Mnenja o nastavkih za preganjanje komarjev so različna, mi smo preizkusili povsem naravno past.

Genialni triki, da bo starševstvo lažje
Popackana miza, majice, ko otrok slika s temperami barvami ... Polivanje z vodo med umivanjem rok? Zagotovo se vaš malček še vedno umaže, ko sam preizkuša hrano. Slinčki pa so zanj premajhni ... Vam je znano? Če se vse to dogaja tudi pri vas doma, potem si poglejte posnetek, kako si lahko olajšajte starševstvo s preprostimi triki.

Voda, kot edini vir pijače, lahko zmanjša tveganje za prekomerno telesno težo
Brez vode lahko človek preživi le do 4 dni, zato lahko pogosto slišimo stavek voda je življenje. Od prvih bitji na zemlji pa vse do danes je najpomembnejši faktor preživetja prav preprečevanje dehidracije. Voda sestavlja od 75 % telesne mase pri dojenčkih do 55 % pri odraslih in je ključna za vzdrževanje homeostaze, izločanje odpadnih snovi iz telesa, uravnavanje telesne temperature in drugih vitalnih funkcij. Zato poskrbite za zadostno uživanje tekočine, četudi niste žejni.

Sredstva za zaščito pred soncem na preizkušnji
Potrošniške organizacije ob vsakem testu sredstev za zaščito pred soncem ugotavljamo, da proizvajalci navajajo trditve, ki v praksi ne držijo. Letos sicer med desetimi preizkušenimi sredstvi, ki so naprodaj tudi v Sloveniji, ni takšnih, ki bi zavajale glede vrednosti zaščite poudarjajo na ZPS, a na embalaži je mogoče najti še marsikaj drugega, kar pritegne potrošnike, a ne drži nujno.

Mediji pišejo o kolenu princese Charlotte
Britanski princ William in njegova žena Kate Middleton sta skupaj z otrokoma obiskala Kanado. Mnogi so buljili v princeso Charlotte, natančneje v njeno koleno.

Ustvarjamo: Čarobni svet v steklenički
Preprosto in čudovito – skupaj z malčkom ustvarite pravi pravljični svet v steklenički. Naredite morsko dno, gozdno pravljico ali mestece v malem. Zaščitite mizo, zavežite predpasnike, zavihajte rokave in se skupaj z vašim malim mojstrom prepustite ustvarjanju po njegovem okusu.

Otroci debeli zaradi bisfenola A?
Ameriškim znanstvenikom je uspelo določiti povezavo med otroci s prekomerno težo in sintetično kemijsko spojino bisfenol A, ki se nahaj v različnih vsakodnevnih izdelkih: v steklenicah za vodo, otroških stekleničkah, plastenkah za vodo, posodah za shranjevanje itd.

Prva pomoč iz mamine torbice
Ko na prostem z našimi najmlajšimi lovimo sončne žarke, se v prešerni razigranosti kaj hitro pripeti padec, udrgnina, ranica, solze in jok. Kako takšne poškodbe oksrbimo na mestu samem?

Ali plastenke povzročajo neplodnost?
Kitajska študija je pokazala, da imajo delavci v tovarnah, ki so v neposrednem stiku z bisfenolom-A (BPA) v semenski tekočini manjšo količino spermijev.

Družinske počitnice med nebom in morjem
Terasasta pobočja, cerkve z modrimi kupolami, majhne snežno bele hiške, ki kot mozaik sestavljajo podobo vasic … Vse to ni le filmska destinacija zaljubljencev. Na otokih uživajo tudi družine.

Prazna pločevinka za darilo?!
Slovenska gospodinjstva vsako leto proizvedejo več kot 600.000 ton odpadkov. Zakaj ne bi poleg ločevanja tudi sami reciklirali kakšen kos? Naj pločevinka ne roma v koš, spremenite jo v čudovit lonček za pisala!