posasti

Ideje za ustvarjanje med počitnicami: Pošastkoti
Med poletnimi počitnicami imajo otroci časa na pretek. V tem obdobju naj bodo čim bolj dejavni, ustvarjalni in aktivni. To je čas, ki ga lahko preživijo na igrišču, v gozdu ali pa za ustvarjalno mizico. Tudi ustvarjanje je izjemno pozitivno za razvoj otroka, vpliva namreč na razvoj njegove domišljije, kognitivnih in motoričnih sposobnosti. Tokrat smo za vas pripravili krasno ustvarjalno idejo za šivanje.

V Sloveniji zbolelo 6938 oseb
Svetovni dan zdravja, obeležujemo ga 7. aprila, je letos posvečen boleznim, ki jih prenašajo vektorji oz. prenašalci. To so največkrat členonožci, kot so komarji, klopi, uši in bolhe. Zato letos ta dan poteka pod geslom Majhen ugriz - velika težava. V Sloveniji sta najpogostejši vektorski bolezni klopni meningoencefalitis in lymska borelioza.

Kako se na naraven način zaščititi pred komarji?
Poleti so še posebej nadležni komarji. Zakladnico znanja s področja aromaterapije nam je podala Bibina svetovalka Melani Kovač, aromaterapevtka. Povprašali smo jo tudi, katera eterična olja so primerna za zaščito otroka, doječe matere in nosečnice.

Kako se znebiti naglavnih uši?
Naglavne uši so komaj vidne žuželke brez kril in so največja težava predšolskih in šolskih otrok. Ko se naselijo na človekovi glavi, začnejo sesati kri. Povzročajo zelo neprijetno srbenje, zato je prav, da veste, kako se jih znebiti.

Najbolj učinkovita naravna zaščita pred komarji
V poletnih nočeh na sprehodu so še posebej nadležni komarji. Zanimalo nas je, kakšno mešanico eteričnih olj lahko pripravimo, da se z njo pred njihovimi piki zaščitijo tako otroci, nosečnice kot tudi doječe mame.

Kako pravilno odstraniti klopa?
Klop pri ugrizu porine svoj "rilček" globoko v kožo in se tam zasidra z dvema kaveljčkoma. Prenašalci različnih bolezni so lahko zelo nevarni za vaše in otrokovo zdravje, zato preverite, kje se zadržujejo, kako se lahko zaščitite, katere bolezni prenašajo in kako jih pravilno odstranite.