presaditev kostnega mozga

Ali shraniti matične celice in zakaj?
V pričakovanju novega družinskega člana se med številnimi drugimi lahko pojavi tudi vprašanje, ali shraniti matične celice iz popkovnične krvi in popkovnice. Na nekaj vprašanj, ki bodo bodočim staršem mogoče pomagala pri odločitvi, je odgovoril dr. Marko Strbad, univerzitetni diplomirani mikrobiolog, ki ima večletne izkušnje pri delu z matičnimi celicami.

Znano, kako je Mila
Mala Mila je združila Hrvate in vsi so ji pomagali, da je danes na zdravljenju v Združenih državah Amerike. Tam ji pomagajo v bitki proti levkemiji.

Zakaj shraniti matične celice?
Zakaj in kam shraniti popkovnično kri in kako lahko naša odločitev kasneje vpliva na otrokovo zdravje sta samo dve vprašanji, ki si jih zastavlja veliko bodočih staršev. Najbolj iskane odgovore nam je posredoval mag. Marko Cukjati, dr. med. iz Zavoda RS za transfuzijsko medicino.

Ko se Catherine požvižga na pravila in posluša srce
Vojvodinja cambriška je zopet navdušila. Prejšnji mesec je spoznala devetletnega rakavega bolnika, ki se ji je tako vtisnil v spomin, da je njemu in njegovi družini napisala ganljivo pismo podpore …

'Drugega sina nisem rodila za rezervne dele!'
Michellin prvorojenec je hudo zbolel, rešile bi ga lahko le izvorne celice enega od družinskih članov. Ker nihče ni bil primeren kandidat, sta se odločila za umetno oploditev z izbiro zarodka …

Bo mamin kostni mozeg ozdravil nerojenega otroka?
Znanstveniki so razvili “čudežno“ zdravilo iz izvornih celic, ki zdravi smrtno nevarno krvno bolezen otrok, še preden se sploh rodijo …

Triletnik bratu rešil življenje!
Devetletni Williem je že dvakrat zmagal v bitki z levkemijo. Drugič mu je življenje rešila presaditev kostnega mozga, ki mu ga je daroval njegov triletni bratec!

Porod preko spletne kamere
Neki ameriški oče je rojstvo svojega sina spremljal kar s pomočjo spletne kamere. Ker ima raka, je bil namreč v času, ko je žena rojevala, v bolnišnici.