priprava na izlet

Kako dojenčku previti plenico brez previjalne mize?
Sončni dnevi so tukaj in z njimi priložnosti za nepozabne izlete, kampiranje in potovanja. Pri vsakem načrtovanju avanture z dojenčkom pa se verjetno sprašujete, kako boste uspešno zamenjali pleničko brez udobne domače previjalnice ali dostopa do ustrezne previjalne postaje. Čeprav se zdi menjavanje plenic na poti lahko zastrašujoče, je zagotovo izvedljivo. Če boste sledili našim preprostim nasvetom, ste lahko na naslednji avanturi povsem brez skrbi.

Kaj moramo starši o denarju naučiti svoje otroke?
Če svoje otroke vzgajate tako, da bodo pametno ravnali z denarjem, jim boste predali pomembne življenjske veščine.

Odlični prigrizki za potovanja z avtomobilom (in kako jih pripraviti)
Ne glede na to, ali se odpravljate na daljši izlet ali kratko pot, so prigrizki bistveni del vsakega potovanja, se strinjate? Za vas smo zato pripravili nekaj idej za prigrizke, ki ne zahtevajo veliko denarja, a vam bodo olajšali potovanje z otroki.

Nasveti za družinsko potovanje med počitnicami
Je že res, da so družinska potovanja lahko naporna in počitnice izčrpavajoče, a to je obdobje, ko skupaj z najbližjimi največ pridobimo. Med družinskimi potovanji se zbližamo, povežemo, preživljamo skupen čas in se spoznavamo, navsezadnje pa ustvarjamo večne spomine. Upoštevajte nekaj spodnjih nasvetov, da bo vaša izkušnja bolj zabavna in manj stresna.

Ko poljube pospremijo 'Fuj', 'Fej', 'Bljek', 'Bruhal bom' in 'Nehajta že'
Starševstvo razmerje postavi na glavo. Kaj na glavo, 348-krat se obrne naokrog, zasuka se v levo in desno, pa počez, gor in dol ter znova naokoli. Na vseh področjih. Zmenki so po novem kavica v lokalu, kratek sprehod v naravi v soboto popoldne, tudi skupna vožnja iz službe. Vse brez otrok, seveda, in po možnosti v dragoceni tišini. Tudi večerni izhodi in zabave so bili nekoč komaj pričakani, danes so prestiž in včasih ob silni utrujenosti ter izčrpanosti celo muka.

Najbolj znamenita pustna rajanja na svetu
Pustni čas se pri nas tradicionalno začne 6. januarja, na dan svetih treh kraljev, traja pa vse do pustnega torka oziroma pepelnične srede. Praznovanja v različnih delih sveta trajajo različno dolgo, skorajda povsod pa vrhunec dosežejo na pustni torek, ki mu nato sledi postna pepelnična sreda. Skozi zgodovino so se po svetu uveljavile različne oblike praznovanja ter karnevalov, ki danes predstavljajo pomemben del kulturne dediščine, zato je prav, da podrobneje spoznamo nekaj najbolj znanih in zanimivih pustnih tradicij.

Najbolj znane palačinke v Sloveniji navdušujejo vse
V včerajšnji oddaji ’Štartaj, Slovenija!’ smo spoznali zgodbo Aljaža Deua, ki se je v življenju poskusil že v marsičem. Čeprav so številni v njegovem življenju to videli kot korak nazaj, se je nekega dne odločil, da bo na ulici pekel palačinke.

To so našli pri naših otrocih v šoli v naravi!
Center za šolske in obšolske dejavnosti Rak iz Cerknice je staršem postregel s prav posebno objavo na Facebooku. Pokazal je namreč, kaj so našli pri otrocih, ki so bili pri njih v šoli v naravi.

To je najboljša malica za na pot
Ko se z vašimi najmlajšimi odpravljate na plažo, na izlet ali pa zgolj v park, je treba poskrbeti tudi za malico oziroma prigrizke. A namesto sladkih, mastnih in slanih živil malčkom raje ponudite raznovrstne in uravnotežene obroke za na pot, ki so lahko za malčke ravno tako nadvse okusni in hkrati enostavni za pripravo.

Kaj početi jeseni?
Vam je zmanjkalo idej, kaj početi z malčkom v teh hladnejših dneh, ki prihajajo? Jesenski čas je kot nalašč za branje knjige, hranjenje račk ali obisk kakšnega muzeja ali galerije.

2. Alpski dan – prireditev za vso družino
Zadnji vikend počitnic lahko preživite tako, da otrokom pokažete, kako neprecenljiv je alpski prostor in kako lepa je slovenska narava. V soboto, 27. avgusta 2011, naj vas pot zanese v Mojstrano, kjer se bo odvijal 2. Alpski dan.