pripravek

Bo dojenček res bolje spal, če boste mleku dodali žličko kašice?
Starši se pogosto sprašujejo, kaj naj dajo zvečer jesti dojenčku, da bi bolje spal. Krožijo razni nasveti, med njimi, da naj po dojenju dodamo še prilagojeno mleko, da naj zvečer ne dajemo sadja, ker napenja, da naj v mleko zamešamo še kakšno žličko kašice ... Tako naj bi bil dojenčkov trebušček poln in naj bi ponoči dlje spal v kosu. Kaj je res, je pojasnila priznana pediatrinja in svetovalka za dojenje dr. Andreja Tekauc Golob.

Napitek za krepitev imunskega sistema vse družine
V hladnejši polovici leta je dobro svoje telo pripraviti na nižje zunanje temperature in virusna obolenja, ki prežijo na vsakem koraku. Da bi vsi člani družine preventivno okrepili svoj imunski sistem, smo za vas poiskali enostaven recept za domači sirup.

Za zamašen nos so pogosto krivi sinusi!
V zimskih mesecih se skoraj vsi vsaj enkrat na sezono srečamo s prehladom. Ta običajno traja dva ali tri dni, ki mu sledijo še tri ali več dni zamašenega nosu, v tem času pa si najpogosteje pomagamo s pripravki iz domače lekarne, ki so temelj vsakega boja s prehladom.

Zdravilna rastlina, s katero krepite odpornost
Želite jeseni in pozimi, ko je zjutraj mrzlo, popoldne toplo ter so na pohodu bakterije, okrepiti obrambni sistem? Potem je ameriški slamnik prava izbira.

Perigenitalna sprememba
LEPO POZDRAVLJENA !! IMAM TEŽAVO IN SICER MED MODI IN ODPRTINO ANUSA . OPAZIL SEM ŽE NEKAJ ČASA MAJHNO VELIKOSTI ZRNA JEČMENA RANICO KATER NI PRIJETNA. SRBI ME TOLIKO DA SE MORAM OPRASKATI PA TUDI KO...

Najpogostejše dileme nosečnice
Nosečnost s seboj prinese ogromno čudovitih občutkov, pa tudi kar nekaj dvomov. Največ vprašanj in strahov se poraja ženskam, ki so noseče prvič, a tudi izkušene mamice niso nanje povsem imune. Nosečnice so pogosto v dvomih, kaj lahko jedo, ali smejo telovaditi ali iti v savno. Sprašujejo se, ali bo kozarec vina tu in tam škodoval njihovemu otroku? Ali je masaža med nosečnostjo odsvetovana? Vse te dileme so popolnoma normalne, saj je v tem času glavna skrb bodoče mamice zdravje njenega še nerojenega otroka. Da bo nosečnost še lepša, skrbi pa manjše, razjasnjujemo najpogostejše dileme, s katerimi se spoprijemajo bodoče mamice.

Želite zanositi? Čudovito!
Ugotovila sta, da je v vajini zvezi prišel trenutek za korak naprej. Odločila sta se, da si ustvarita družino. Čudovita, a z veliko odgovornostjo povezana odločitev! Takoj vzemita pod drobnogled svoje slabe navade in razvade. Razmislita, kako se jim čim prej v čim večji meri odreči, še zlasti, če gre za kajenje in nezdravo prehranjevanje. Z zdravim življenjskim stilom poskrbita zase in za svojega otročka.

Kako pogosto jeste pico?!
Pica je zagotovo ena izmed najbolj priljubljenih jedi. Čeprav jo imajo Italijani za svojo, jo poznajo in pripravljajo po vsem svetu. Testo, obloženo s paradižnikom in drugimi prilogami, je všeč vsem generacijam, pico imajo radi tako mladi kot starejši. V ponudbi predpripravljenih jedi pomembno mesto gotovo zasedajo tudi zamrznjene pice, ki jih pripravimo zelo enostavno in hitro. Z eno pico pokrijemo tretjino dnevnih potreb po energiji in maščobah, močno pa presežemo dnevne potrebe po soli, zato pica zagotovo ni primerna izbira za vsak dan.

Prehrana v nosečnosti
Morda ste glede tega, kaj v nosečnosti jesti, zmedeni. Poleg upoštevanja zdrave prehrane se morate določeni hrani in pijačam tudi izogibati. V prvih treh mesecih ne bi smeli jesti več kot takrat, ko še niste bili noseči – tudi če imate željo po tem. V drugem in tretjem trimesečju pa boste potrebovali dodatnih 600 kcal dnevno, saj bo otrok začel pridobivati težo. Ker pa je le s prehrano težko pokriti vse dnevne potrebe po vitaminih in mineralih, je priporočljivo jemati multivitaminski pripravek za nosečnice. Več o tem si preberite na www.elevit.si.

Moj otrok je prehlajen
Se počutite slabo, kadar ste »samo« prehlajeni? Tako se ob prehladu počutita tudi dojenček ali malček. Preverite, kakšni so simptomi prehlada, kdaj je treba obiskati zdravnika in kako lahko otroku pomagate sami.

Nega otroške kože
Koža dojenčkov in majhnih otrok se bistveno razlikuje od kože odraslih, saj je v povprečju petkrat tanjša. Poroženela plast je poleg tega, da je tanjša, še bolje hidratirana in zato bolj propustna kot koža zdravih odraslih.

Razkrita resnica o pici!
Zveza potrošnikov Slovenije (ZPS) je opravila test osmih zamrznjenih pic margerit in ugotovila, da pri zaužitju cele pice lahko v telo vnesemo od tri do štiri grame soli, s čimer se približamo meji še varnega dnevnega vnosa soli. Najbolje so v zvezi ocenili najdražji vzorec pice, ki je za senzorične lastnosti edini dobil oceno zelo dobro.

Kaj se skriva za vrati slovenskih porodnišnic?
Po devetih mesecih končno napoči trenutek, da spoznate novega družinskega člana. S porodno babico Andrejo Horžen iz kranjske porodnišnice smo se pogovarjali, za kakšen porod se lahko odločijo ženske, ali upoštevajo porodni načrt, kakšno je prvo spoznavanje z drobnim bitjem …

'Noseča sem!'
Kaj se dogaja z otrokom in mamico v drugem in tretjem trimesečju? Na vprašanje nam je odgovorila ginekologinja Marija Ocvirk, ki nam je zaupala tudi, kdaj mora nosečnica nujno na pregled h ginekologu. Pojasnila je, kako ločiti lažne in prave popadke in kateri so prvi znaki poroda.

Čudež novega življenja
Minevajo tedni in prvi meseci, odkar ste izvedeli, da ste noseči. Vaše telo se spreminja, pridobivate na teži, vaši hormoni divjajo. Ali morate sedaj, ko v vašem trebuhu raste bitje, biti še bolj previdne? Ali je dobro, da se še naprej veliko gibate? Kaj storiti, če zbolite? Ginekologinja Marija Ocvirk je odgovorila na številna vprašanja o prvem tromesečju nosečnosti, ki jih je za video šolo za mamice postavila mamica Darja Šolar.

Vse, kar si niste upali na glas vprašati
Starševstvo je najlepši izziv na svetu. Ste pripravljeni nanj? Preberite si koristne nasvete o tem, na kaj vse mora ženska paziti, preden zanosi. Ginekologinja dr. Marija Ocvirk predvsem poudarja, da se mora bodoča mamica odreči slabim razvadam in živeti čim bolj zdravo. Pri tem pa ne sme pozabiti na jemanje folne kisline, ki je pomembna za razvoj ploda.

Podarimo bon v vrednosti 200 evrov!
Na spletnem portalu Bibaleze.si smo organizirali nagradno akcijo Mamin izziv in naša zmagovalka je mamica štirih deklic Darja Šolar. V prihodnjih tednih in mesecih vas bo popeljala na pot starševstva. Pri ginekologinji dr. med. Mariji Ocvirk se bo pozanimala, kaj mora vse vedeti ženska pred zanositvijo, kaj jo čaka v prvem, drugem in tretjem trimesečju. Kaj pa, ko je dojenček z mamico že doma? Kaj vse jo čaka po rojstvu otroka? Vzporedno bo za vse naše zveste bralce potekala velika nagradna igra.

Velika nagradna akcija za vse mamice!
Velika nagradna akcija Mamin izziv na spletnem portalu Bibaleze.si še vedno traja. Če ste ponosni na to, da ste mama, ne oklevajte! Prijave zbiramo do 30. 9. 2013. In da vam prišepnemo - nagrade so fantastične!

Velika nagradna akcija: Mamin izziv
Ko ženska postane mama, življenje postane lepše. Kljub temu da ve, da jo čakajo neprespane noči, je ljubezen do drobnega bitja, ki raste pred njenimi očmi iz dneva v dan, neizmerna. Želite sodelovati v nagradni akciji Bepanthen in postati obraz video šole za mamice, v kateri boste izvedeli vse o zanositvi, kaj vas čaka v prvem, drugem in tretjem trimesečju ter ob rojstvu otroka? Potem se prijavite na našo nagradno akcijo Mamin izziv.

Proti komarjem z vanilijo in sivko
Sredstvo za odganjanje komarjev sebi in svojim otrokom lahko pripravite tudi doma. Poiskali smo tri recepte, s katerimi se boste nadležnim pikajočim žuželkam zdeli veliko manj privlačni.

Ko si otrok zmoči nogice...
Zlasti v deževnih jesenskih dneh se hitro zgodi, da otroci iz čevljev potegnejo povsem premočene nogavice, pod njimi pa so premražena stopalca. Hitra in topla prva pomoč je zato več kot potrebna.

RAZVOJ OTROKA: 11. mesec / 3. teden
LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

Kaj vse zmore majhna probiotična bakterija
Mikroorganizmi: stalni prebivalci našega prebavnega trakta

Vas boli grlo?
Skelenje in praskanje v žrelu in grlu je lahko zelo neprijetno. Pogosto se pojavijo tudi težave pri požiranju in hripavost. Ste vedeli, da si lahko pomagate s povsem naravnimi pripravki?

Čaj namesto analgetikov
Meto so brazilski zdravilci že od nekdaj uporabljali kot zdravilo za blaženje bolečin. Britanske raziskovalce pa so presenetili številni zdravilni učinki brazilske različice znane rastline.

VIDEO: Zdravilne rastline za malčke
Nekatere otroške bolezni lahko zdravimo tudi naravno, s pomočjo čajev, poparkov, tinktur, mazil ali obkladkov. Vseeno pa je dobro, da se pred tem posvetujete z zdravnikom ali farmacevtom.

Sončne opekline
Sončne opekline nastanejo, če je koža predolgo izpostavljena sončnim žarkom. To se lahko zelo hitro zgodi pri dojenčkih in majhnih otrocih, saj je njihova koža še zelo občutljiva.

Moj dojenček je prehlajen - kako naj mu pomagam?
Se počutite slabo, kadar ste 'samo' prehlajeni? Tako se ob prehladu počutita tudi dojenček ali malček. Preverite, kako mu lahko pomagate ...

Koliko vitamina D?
Se kdaj vprašate, ali dobi vaš otrok dovolj vitamina D, ki je pomemben za močne kosti in zdrave zobe? Čez lužo razpravljajo o tem, da bi morali otroci dnevno dobiti več tega pomembnega vitamina.