racunalniskih

Naučimo otroke varnega igranja spletnih iger
Poleg zasvojenosti s psihoaktivnimi substancami, med katere sodijo alkohol, tobak, zdravila in prepovedane droge, poznamo tudi nekemične ali vedenjske zasvojenosti, kot so zasvojenost z igrami na srečo, hrano, odnosi, delom, spletnimi igrami in sodobnimi tehnologijami. O slednjih dveh vrstah zasvojenosti med otroki in mladimi bomo osveščali tudi na portalu Bibaleze.si v sklopu projekta Naučimo otroke varnega igranja spletnih iger.

Pustil šolo in se zapisal v zgodovino računalniških iger
Čeprav se starši vedno znova držijo za glavo, ko otrok igra računalniške igre, je mladenič z Dolenjske dokazal, da nimajo vedno prav. Pri 17 letih je pustil šolo in odšel v Nemčijo. In ja, Mihael Mehle se je z igranjem računalniških iger zapisal v zgodovino ter postal največji zaslužkar med slovenskimi e-športniki.

V Sloveniji 2,5 odstotka osmošolcev zasvojenih z igranjem računalniških iger
V Sloveniji je 2,5 odstotka osmošolcev zasvojenih z igranjem računalniških iger, navajajo na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ). Strastni igralci računalniških iger za sebe pravijo, da se počutijo kot tempirana bomba. Z igranjem iger pričenjajo pri povprečni starosti 5,5 leta in med vikendi igrajo skoraj sedem ur na dan.