refleksi

"Otrok je dober tak, kot je. Starši mu moramo dati priložnost za razvoj"
Pedokinetika spodbuja otrokov optimalen razvoj skozi naravne gibe ob čustvenem ravnovesju. Staršem pomaga odkriti načine, kako umiriti sebe in jokajočega dojenčka ter otroku omogočiti samostojno napredovanje v njegovem lastnem ritmu. Tako lahko brez nepotrebnih skrbi in stresa zaživijo umirjeno in zadovoljno družinsko življenje. Tadeja Bečaj Žnidaršič z metodami, kot so pedokinetika, Feldenkrais, Jeremy Krauss Approach za delo z otroki s posebnimi potrebami (JKA) in nevrolingvistično programiranje (NLP), pomaga staršem, da svojih strahov ne prenesejo na otroka in ustvarijo mirno okolje za njegovo rast.

Če dojenček neutolažljivo joka, preverite njegove prstke
Če uporabljate družabna omrežja, ste prav gotovo naleteli na zgodbo o tem, da si dojenčki navijajo lase okoli prstov. Na srečo v večini primerov staršem uspe odstraniti dlako brez večjih težav, včasih pa lahko pride do hude reakcije. Ob neutolažljivem joku zato vedno preglejte tudi prstke na rokicah in stopalih.

Morojev refleks pri dojenčku
Že novorojenček ima prirojen strah pred padanjem. To se kaže z objemajočim gibom, imenovanim Morojev refleks. Gre torej za normalen refleks pri otrocih, ki se pojavi še pred rojstvom otroka, izzveni pa okoli šestega, pri nekaterih otrocih pa do osmega meseca. Opazite ga lahko, ko se otrok ustraši ali se zdrzne in z njim zato ni prav nič narobe. Celo tako primeren je, da z njim lahko ocenjujemo otrokove gibe oz. njihovo simetričnost.

Kaj se dogaja z materinima dojkama po rojstvu otroka?
Že v drugem trimesečju nosečnosti se določene spremembe, ki se dogajajo v ženskih dojkah, da bi se pripravile na izločanje mleka, končajo in dojke so pripravljene na dojenje. Visoka raven progesterona v krvi preprečuje nastajanje mleka, toda nosečnica lahko opazi, da iz dojk že priteče kakšna kaplja kolostruma, ki je tekoč in prozoren, včasih tudi gost in bel.

Že poznate MNRI metodo?
Ste se kdaj vprašali na kakšen način bi lahko pomagali dojenčku pri težavah s kolikami, s spanjem ali požiranjem? Vas zanima kako uravnovestiti hormone v času po porodu, kako odpraviti stresorje? Pri vsem tem naj bi pomagala tehnika MNRI, ki nam jo je predstavila Uršula Turnšek.

Zabavni mojster borilnih veščin Po se sooča z enim največjih izzivov
Nerodnemu in neresnemu pandi se zdi naloga, da postane učitelj kung fuja, povsem nemogoča, življenje pa mu dokončno obrne na glavo prihod dolgo pogrešanega očeta. OTO vabi k ogledu filma v petek, 27. marca, ob 19.35.

Motnjave
Spoštovani, veliko berem spremljam vendar dotične podobnosti s svojo težavo nisem opazila. Moja težava traja že kašni 2-3 leta. In sicer; -na beli svetlobi kakor manjše "živalice" katere so ...

Novorojenček hodi
Na posnetku, ki kroži po svetovnem spletu, lahko vidite novorojenčka, ki ga v rokah še vedno drži babica, vendar le nekaj minut po rojstvu že hodi sam.

Do kdaj in koliko lahko nosečnica vozi avtomobil?
Če ste v dvomih … Nosečnica lahko vozi avtomobil, če se počuti v redu. Toda odsvetujemo ji, da je za volanom več kot tri ure.

Kako dojenček kaže, da vas ima rad?
Majhni otroci vam po vseh neprespanih nočeh in trudu, ki ste ga vložili v njihovo skrb, čustev ne bodo vračali na takšen način, kot bi si vi želeli. A bolj kot se spoznavate, večkrat boste dobili jasne znake, da se med vama spleta vez.

Refleksoterapija za dojenčke
Refleksoterapija ni čudežno zdravilo, je pa odličen način, kako utrditi imunski sistem. V zadnjem času v ospredje vse bolj prihaja tehnika Baby Refleks, o kateri smo se pogovarjali z refleksoterapevtko Simonido Koželj.

VIDEO: Ustrezno ravnanje z novorojenčkom
Ustrezno ravnanje z otrokom ali handling, kot ga imenujemo s tujko, je še posebej potrebno pri novorojenčkih in otrocih, ki imajo prirojene ali pridobljene okvare ali poškodbe centralnega živčnega sistema.

Čudno, a resnično!
Preberite si nekaj zanimivih podatkov o dojenčkih, za katere gotovo še niste vedeli.

RAZVOJ OTROKA: 3. teden
LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

RAZVOJ OTROKA: 2. teden
LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

VIDEO: Tako lačen, da bi pojedel bratca!
Mamica je z videokamero posnela mesec dni stara dvojčka. Bratca je položila tako tesno skupaj, da sta se dotikala z glavico. To je pri enem izmed dečkov sprožilo sesalni in iskalni refleks, zaradi česar je bratčev nosek zamenjal za mamino bradavico.

Ostanek evolucijske preteklosti
Novorojenček pride na svet s sposobnostjo izvajanja nekaterih refleksnih aktivnosti. Imenujemo jih avtomatizmi ali refleksi in jih nadzira najstarejši del možganov.

Nosečnice – v avtu se pripnite!
Pripenjanje varnostnega pasu med vožnjo je postala že navada. Velja to tudi za nosečnice? Bodoče mamice se pogosto sprašujejo, če varnostni pas v primeru nesreče ne bo škodil nerojenemu otroku.

Razvoj dojenčka po mesecih
1. mesec: Dojenčkov nasmeh je gotovo ena od stvari, ki nikogar ne pusti hladnega, še najmanj starše.

Igra za zdrav malčkov razvoj
Na kaj moramo biti pozorni pri izbiri igrač za naše najmlajše do 12 meseca starosti?