regulacija čustev

Naučite svoje malčke, kako nadzorovati svoja čustva
Otroci imajo pogosto veliko energije in čustev, ki jih ne znajo pravilno izraziti, meditacija pa jim lahko pomaga razviti zavedanje lastnih občutkov, izboljšati koncentracijo in najti notranji mir.

Zato je pomembno prepoznavati in uravnavati otrokova čustva
Ste vedeli, da otroci, ki se zgodaj naučijo razumeti in nadzorovati svoja čustva, ponavadi razvijejo tudi bolj zdrave strategije obvladovanja čustev, dosegajo boljše akademske uspehe, se dobro znajdejo v družbi in so bolje opremljeni za obvladovanje življenjskih izzivov?

Teh življenjskih veščin se otrok nauči z ekipnim športom
Sodelovanje v ekipnih športih ne pomeni samo užitka ob gibanju in zmagoslavja ob doseganju uspehov, temveč je tudi močno orodje za razvoj telesnih, duševnih in socialnih spretnosti pri otrocih. Življenjske veščine, kot so denimo vodenje, disciplina, sodelovanje, empatija, potrpežljivost in vztrajnost, ki se jih otroci naučijo zlasti skozi ekipne športe, se z igrišča prenesejo tudi na vsa druga področja življenja. Biti del nečesa večjega od sebe je za otroka zelo dragocena izkušnja.

Radovan Radetić: To je 5 najmočnejših topilcev samopodobe otroka
Učno in vedenjsko zahtevni otroci so mnogokrat tarča številnih kritik, kaznovanja in obsojanja, saj tako ali drugače nemalokrat kličejo po pozornosti. Radovan Radetić, sociolog, družinski terapevt in mediator: "Njihovo vedenje je za marsikoga nesprejemljivo, provokativno, izzivalno, včasih agresivno oziroma nasilno."

Priznani psiholog: 'To je izjemnega pomena za otroka'
Kako zelo pomembno je otroka že od malega naprej učiti čustvene inteligence, je razložil priznani ameriški psiholog in profesor na Univerzi Harvard, dr. Daniel Goleman. Hkrati navaja načine, na katere lahko otroka učimo čustvene inteligence.

Ne le odrasli, tudi otroci se soočajo s temi težavami
Življenje v moderni družbi, ki je pogosto prepleteno z negativnimi občutki in stresom, ima velik vpliv na človekovo zdravje.

Kako pomagati otroku, ko izbruhne jeza?
Odziv staršev na čustveno izražanje otroka je del socializacije in je velikega pomena pri razvoju izražanja jeze, žalosti, veselja, strahu ... Gre za pomemben del vzgoje, ki lahko zatre ali spodbudi izražanje čustev. A če pri pozitivnih čustvih še nekako gre, se včasih ustavi pri jezi, o kateri se v nekaterih družinah ne govori ali pa je uporabljena kot sredstvo za dosego cilja.