rotavirusne

Kako se lahko izognemo okužbi z rotavirusi?
V Sloveniji je v zadnjih letih zaradi rotavirusne okužbe zdravljenje v bolnišnici potrebovalo povprečno letno več kot 800 otrok, mlajših od pet let. Po izračunih pa je še trikrat več otrok bolezen prebolelo v domači oskrbi, pod nadzorom pediatra. Preverite, kakšni so ukrepi za preprečevanje bolezni.

Simptomi in zdravljenje rotavirusa: kaj morajo starši vedeti?
Rotavirus je najpogostejši povzročitelj akutne črevesne bolezni pri dojenčkih in majhnih otrocih. Obstajajo pa koraki, s katerimi lahko preprečite ali ublažite simptome bolezni. Tukaj dobite vse informacije, ki jih potrebujete.

Zaščitimo malčke pred rotavirusnimi okužbami
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Z rotavirusi se okuži skoraj vsak otrok v prvih petih letih življenja, kar 80 % bolnikov je ob prvi okužbi mlajših od dveh let. Prav te otroke rotavirusne okužbe tudi najbolj ogrožajo, saj pri njih izguba tekočine zaradi bruhanja in driske, ki jo povzročajo rotavirusi, lahko zelo hitro vodi v izsušitev. Zaradi okužbe z rotavirusi bodo predvsem dojenčki in majhni otroci lahko potrebovali celo oskrbo v bolnišnici.

Zaščitimo malčke pred rotavirusnimi okužbami
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Z rotavirusi se okuži skoraj vsak otrok v prvih petih letih življenja, kar 80% bolnikov je ob prvi okužbi mlajših od dveh let.

Zaščitimo malčke pred rotavirusnimi okužbami
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Z rotavirusi se okuži skoraj vsak otrok v prvih petih letih življenja, kar 80% bolnikov je ob prvi okužbi mlajših od dveh let.

Obstajajo nevarnosti, nevidne za vas
Kot mama dojenčka ste deležni številnih srečnih trenutkov, hkrati pa to prinaša tudi veliko odgovornost. Vemo, da se za zdravje in varnost otroka zelo trudite vsak dan, vendar pa obstajajo nevarnosti, katerih se ne zavedate.

Rotavirusne okužbe - O rotavirusih
Rotavirusi so okrogli virusi, ki povzročajo črevesno nalezljivo bolezen pri ljudeh in živalih. Hitro se širijo ter povzročajo izbruhe in epidemije v vrtcih, domovih za ostarele, med medicinskim osebjem …

Pravočasno preprečite rotavirusne okužbe
Rotavirusi so povzročitelji driske, najpogosteje obolevajo otroci, mlajših od dveh let. V Sloveniji so okužbe z rotavirusi zelo pogoste. Rotavirusi so zelo kužni in se hitro širijo ter povzročajo izbruhe in epidemije v vrtcih. Starši se najpogosteje sprašujemo, kako lahko svoje otroke kar se da najbolje zavarujemo pred okužbo.

Najbolj koristni starševski nasveti
Končno ste spoznali bitje, ki ste ga devet mesecev nosili pod srcem, končno ste ga lahko stisnili v svoje naročje in poljubili. Od slej naprej ga boste vodili skozi življenje, med tem ko bo on rastel, se razvijal, raziskoval svojo okolico ... Da bo njegovo otroštvo srečno in polno nepozabnih zabavnih trenutkov, je dobro, da veste, kako lahko preprečite različne okužbe, da otrok ne obleži v postelji.

Vaš otrok ima drisko – Ukrepajte!
Vsak otrok se prej ali slej sreča s prebavnimi težavami, med katerimi so pogoste tudi driske. Prav je, da se o ukrepih ob pojavu driske informirate in potem ustrezno ukrepate. Mnogi mislijo, da je osnovni ukrep pri driski dieta, pa vendarle ni tako.

Rotavirusne okužbe v Sloveniji zelo pogoste
V Sloveniji so okužbe z rotavirusi zelo pogoste. Rotavirus povzroči letno okoli 1.000 hospitalizacij otrok do petega leta. Bolnišnično zdravljenje traja najdlje pri dojenčkih, ki so mlajši od štirih mesecev.

Preprečite rotavirusne okužbe!
Če vaš malček toži, da ga boli trebuh, bruha in ima vročino ter drisko, lahko posumite, da se je okužil z rotavirusi. Ker se rotavirusi zelo hitro prenašajo, se lahko zgodi, da bo v postelji obležala vsa družina. Namesto, da zamudite sončne jesenske dneve, otroke rajši preventivno cepite in uživajte v družinskih izletih.

Ko rotavirus nadvlada ...
Mamica Teja nam je zaupala zgodbo o tem, kako jim je virusna okužba življenje obrnila na glavo. Vse se je vrtelo okrog bruhanja, driske, vročine ... Najprej je zbolel 11-mesečni sin Maj, nato še ona, v postelji je obležala tudi babica.