samoregulacija

Družinska terapevtka: 'Nihče se ne rodi hudoben'
Kje smo ga polomili, se sprašujejo starši v obdobju, ko je med mladimi toliko verbalnega, psihičnega in fizičnega nasilja. Kakšne temelje smo jim dali, kakšna prihodnost nas čaka? O tem smo se pogovarjali s slovensko mag. zakonskih in družinskih študij, zakonsko in družinsko terapevtko, Mašo M. Bahor, ki pravi, da je veliko odvisno od vzgoje in odnosa v ranem otroštvu.

Zato je dobro, da so otroci včasih sebični
Otroke bi morali vzgajati s čutom za druge in empatijo. A tudi kanček sebičnosti prav nič ne škoduje. Zakaj? Preverite v spodnjih vrsticah.

Priznani psiholog: 'To je izjemnega pomena za otroka'
Kako zelo pomembno je otroka že od malega naprej učiti čustvene inteligence, je razložil priznani ameriški psiholog in profesor na Univerzi Harvard, dr. Daniel Goleman. Hkrati navaja načine, na katere lahko otroka učimo čustvene inteligence.

Novorojenčki niso zmožni samouravnavanja telesne temperature
Mnoge novopečene mamice skrbi, da bi bilo njihovemu novorojenčku v hladnejši polovici leta preveč mrzlo. A strokovnjaki odsvetujejo pretiravanje s toplimi oblačili in pokrivanjem otroka, ker novorojenčki ne zmorejo sami uravnavati telesne temperature in hitro lahko pride do pregretja telesa.

So starši krivi, da otrok v šoli nima prijateljev?
Rezultati nedavnih raziskav so pokazali, da ena vrsta starševske vzgoje znatno vpliva na socializacijo in vedenje otroka v šoli. V nadaljevanju razkrivamo, za kateri način vzgoje gre in kakšne so lahko morebitne posledice ter rešitve zanje.

VOL17VE: Je slovenska šola dobra? Kako rešiti polemiko z učbeniki? Financirati zasebno javno šolo ali ne?
Problematika dragih učbenikov, financiranje (zasebnega) šolstva, odhajanje mladih diplomantov v tujino, pa tudi preobremenjenost učencev, dijakov ter učiteljev, je zgolj nekaj pomembnih tematik, do katerih bi moral zavzeti stališče (novi) predsednik republike. Nekaj vprašanj na temo šolskega sistema v Sloveniji smo zastavili devetim kandidatom za predsedniški stolček.