Bibaleze.si

stimulacija

Porod
12. 11. 2024 02.00

Učinkovite metode za spodbujanje naravnega poroda

Mnoge mamice si ob koncu nosečnosti že močno želijo, da bi se porod začel. Še posebej, če so šle čez predviden rok termina poroda. Katere naravne metode lahko pomagajo pri spodbujanju začetka poroda? Preverite.

Šola in splet
09. 11. 2024 04.00

To so znaki, da otrok postaja zasvojen s telefonom

Tehnologija, predvsem pa mobilni telefoni, je zdaj že sestavni del odraščanja otrok. Pri tem je treba biti pozoren na morebitne znake zasvojenosti, omejeno uporabo in kritično presojanje spletnih vsebin.

Naslovnica
07. 11. 2024 05.00

To je razlog, da se otroci tako težko umirijo

Raziskava kaže, da kar 67 odstotkov slovenskih otrok ponoči poišče zavetje pri starših. Vzpostavljanje rutine je za otroke izjemno pomembno, saj ključno vpliva na njihov razvoj in stabilnost. Marsikateremu staršu pa vzpostavitev redne rutine predstavlja izziv zaradi otrokove energije in radovednosti.

Najstniki
24. 09. 2024 05.00

Izguba empatije pri otrocih in najstnikih – zakaj je v porastu, kako ravnati, jo privzgojiti?

Na fotografijah na stenah naših domov in na družabnih omrežjih so večinoma otroci in odrasli nasmejani, zadovoljni in srečni. Kako to, da si samo fotografija nasmejanega posameznika zasluži objavo? Kam gredo fotografije zamračenih obrazov, fotografije otrok, ki se sramežljivo skrivajo, jezno protestirajo, razočarano jokajo ali izzivalno obračajo hrbet? Kje so vsa čustva, ki jih otroci in mladostniki izražajo med odraščanjem? Zakaj so tako nezaželena? Odgovor je, da je čustva, kot so jeza, strah, žalost, ljubosumje, gnus, težje obvladati, zato postane želja staršev, da bi otroke od teh "neprijetnih" čustev odvrnili že v zgodnjem otroštvu. Neizražanje in preusmerjanje čustev (zlasti s pomočjo zaslonske tehnologije) je zelo nevarno. Kadar otrok ne more izraziti čustev ali ni sprejet v tem, kar čuti, bo tudi njegova empatija do sebe, drugih in okolja ostala neizražena ter potlačena globoko v njem.

Vzgoja in vrtec
19. 06. 2024 05.00

Zakaj so majhni otroci navezani na plišaste igrače?

Pomen plišastih igrač v razvoju otroka je precej velik. Mehke odejice, ninice ali igrače privlačnega in ljubkega videza lahko v večini primerov postanejo otrokov prvi prijatelj in zasedajo prav posebno mesto v njegovem življenju. Preverite, zakaj.

Prosti čas
11. 06. 2024 03.15

Zakaj bi morali vsi otroci voziti kolo?

Kolesarjenje z otroki je lahko odličen vir zabave in fantastične vadbe za vso družino. Kolesarjenje namreč prinaša številne prednosti za zdravje in dobro počutje. Toda, ko kolesarite z otroki, je ključnega pomena, da ostanete čim bolj varni.

Zdrav otrok
24. 04. 2023 05.00

Kako naj se starši odzovejo ob pojavu tikov pri otroku?

Tiki so nehoteni, hitri, ponavljajoči se in nenadzorovani gibi ali glasovi, ki se lahko izražajo kot mežikanje, kroženje z očmi, skomiganje z rameni, trzanje, pokašljevanje, smrkanje, tleskanje z jezikom ...

Zdrava nosečnica
14. 03. 2022 05.15

Telovadba za nosečnice, na katero prisegajo tudi slavne mamice

Tudi ve niste prepričane, kakšna telovadba za nosečnice je sploh varna? Naše razumevanje za vadbo med nosečnostjo in takoj po porodu je v zadnjih letih precej napredovalo. Ste pred nosečnostjo telovadile z namenom izgube odvečnih kilogramov? No, naslednjih devet mesecev se bo številka na tehtnici strmo pomikala navzgor, a tokrat ni razlogov za preplah.

Dojenje
12. 11. 2021 07.00

Nasveti za lajšanje težav pri dojenju

Vseskozi smo obdani s čudovitimi fotografijami dojenja, na katerih je videti, da je to popolnoma enostavno opravilo. Vendar pa vsaka mama, ki je dojila, dobro ve, da je za uspešno dojenje potrebno veliko potrpežljivosti, vztrajnosti in časa. In da ni vedno tako enostavno, kot se zdi.

Razvoj in odnosi
09. 11. 2020 07.57

Željko Ćurić: 'Lahko je biti dober v dobrem'

Katera populacija v trenutni situaciji najbolj trpi? Mladi, ki bi se radi družili? Starša v partnerskem odnosu? Ali stari starši, ki ne vidijo svojih otrok in vnukov? O tem smo se se pogovarjali z dr. Željkom Ćurićem, dr. med., ki je med drugim zdravnik, psihiater, komunikolog in soustanovitelj podjetja O.K. Consulting. Intervju si lahko preberete v spodnjih vrsticah.

Bibini svetovalci
10. 01. 2004 18.51

Elekrtostimulacija in celulit

Lep pozdrav! Stara sem 19,5 let, visoka sem 153cm in težka 54kg. Imam nekaj kg prevec ter celulit na zadnjici ter stegnih. Odločila sem se za električno stimulacijo mišic. Zanima me če bo to odpravilo...

Bibini svetovalci
26. 11. 2002 15.35

Masaža ahilove tetive

Zdravo, Zanima me ali je možno z malimi masažnimi aparati zdraviti Ahilovo tetivo in če je možno, kje naj namestim oba oprijemka na nogo, da bi bil učinek največji, ter koliko časa dnevno naj bi ...

Šola za starše
07. 08. 2018 11.35

Dojenček je tu

Četudi je novopečena mamica med porodom trpela hude bolečine, vse odtehta trenutek, ko prvič zagleda in objame bitjece, ki ga je mesece nosila pod srcem. Neprecenljiv in težko pričakovan trenutek, ki je hkrati tudi velik šok. Tako za mamo kot za novorojenčka. V nadaljevanju razkrivamo, kaj sledi v minutah in urah po porodu.

Novice
21. 02. 2017 08.11

Kako se dojenčki učijo že pred rojstvom?

Zgodnja stimulacija in razvoj možganov so pri otrocih izjemnega pomena, ampak ali ste vedeli, da se otroci začnejo učiti že v maternici? Učenje pred rojstvom je prav tako pomembno kot je prvo leto otrokovega življenja. V nedavni znanstveni raziskavi so dokazali, da dojenčki že v maternici doživijo popoln razvoj čutil, razvijejo čustva in začnejo z učenjem jezika svoje matere, ki ga prepoznajo, ločijo od drugih in se nanj po rojstvu odzivajo. Veliko tega, s čimer se nosečnica sreča v svojem vsakdanjem življenju – zrak, ki ga diha, hrano in pijačo, ki jo zaužije, stres, ki ga doživlja, celo čustva, ki jih čuti – deli s svojim razvijajočim se dojenčkom. Torej, kaj so najpomembnejše stvari, ki jih lahko nosečnice storite, da pomagate otroku že pred rojstvom?

Resnične zgodbe
10. 02. 2017 07.24

Takšne fotografije iz porodne sobe še niste videli!

Videli ste že fotografije iz porodne sobe, na katerih se novopečeni starši smejijo, ker so presrečni. Toda na tej fotografiji lahko opazite tudi nasmešek na novorojenčkovem obrazu.

Družina in odnosi
23. 12. 2015 07.42

Kako se bo vedel otrok, ko odraste?

Dojenčkova osebnost in odnos med starši in dojenčkom so dober pokazatelj tega, kako se bo dojenček obnašal, ko odraste.

Malček
03. 06. 2012 09.07

Kako ravnati, če se otrok samozadovoljuje?

Otroci vse od rojstva raziskujejo svoje telo, v predšolskem obdobju pa lahko starši opazijo, da je otrok spoznal, kakšno ugodje mu povzroča stimulacija spolnih organov. Kako v takšnih primerih ravnati?

Malček
10. 04. 2012 07.59

Starševske napake, ki vplivajo na otrokov razvoj

"Starši, zaupajte svojim otrokom, dopustite, da si bodo nabrali lastnih izkušenj, in, prosim, »roke z otroka stran«. Vaša naloga je, da zagotovite kakovostno, ljubeče in varno domače okolje, v katerem se bo otrok dobro počutil, postal radoveden in ga bo okolje in njegov notranji motiv spodbudil k raziskovanju in učenju," pravi fizioterapevtka Darja Nagode.

Malček
21. 03. 2012 07.58

Kaj se dogaja v porodni sobi po porodu?

Veselega dne si ne boste zapomnili samo datumsko, ampak boste do konca svojega življenja vedeli tudi uro, kdaj ste postali mama ali oče. Po prekinitvi popkovnice, dotlej zelo pomembne vezi med mamo in otrokom, bo novorojenčka v zelo kratko oskrbo vzela medicinska sestra – babica.

Novice
24. 06. 2011 11.22

Uganete, za kaj so včasih uporabljali ricinusovo olje?

Intenzivna hoja, začinjena hrana, spolni odnos, ricinusovo olje in stimulacija bradavic so najpogostejši načini, h katerim so se včasih zatekale in se še danes zatekajo nosečnice, da bi sprožile porod.

Družina in odnosi
12. 06. 2009 18.50

INTERVJU: S trdno voljo do svojih treh otrok!

Kristina je 33-letna mamica treh malih sončkov. Pravi, da je šla skozi postopke, za katere pred leti niti v sanjah ni pričakovala, da se bodo zgodili. Njena pot do otrok je bila strma in dolgotrajna.

Nosečnost
25. 05. 2009 18.30

Zunajtelesna oploditev

Oploditev je naraven proces, ki je značilen za večino živih bitij, tudi ljudi. Vedno pa se najdejo tudi pari, pri katerih naravna oploditev ni možna. Tem poskušajo strokovnjaki pomagati z zunajtelesno oploditvijo. Od zarodka do dojenčka pa ni tako lahka pot.

Zanositev
19. 05. 2008 13.04

Idealni pogoji za zanositev

Ob idealnih pogojih v prvem mesecu zanosi 25 odstotkov žensk, pravi doc.dr. Branko Zorn s Kliničnega oddelka za reprodukcijo Ginekološke klinike v Ljubljani.

Bibaleze
Bibaleze
SLEDI NAM:
Bibaleze.si
Oglaševanje Uredništvo PRO PLUS Moderiranje Piškotki Politika zasebnosti Splošni pogoji Pravila ravnanja za zaščito otrok
ISSN 2630-1679 © 2024, Bibaleze.si, Vse pravice pridržane Verzija: 863