strupen

Odnos s toksičnim staršem – kako ukrepati?
Odnos s staršem je eden najpomembnejših odnosov v našem življenju. Večina si pod besedo 'mama' ali 'oče' predstavlja toplo, ljubečo, skrbno in predano osebo. Vendar niso vsi starši takšni. Včasih odnos z materjo ali očetom, ki je toksičen, pusti velike posledice, ki jih nosimo naprej v vse nadaljnje odnose. Toksičen odnos pa je dobro čimprej prepoznati in pravilno ukrepati. Le na ta način lahko začnete graditi nove, predvsem pa zdrave odnose z drugimi.

10 vitaminov in mineralov, ki jih vaše telo potrebuje v nosečnosti
Pravilna prehrana v nosečnosti je zelo pomembna in je pogoj za dobro počutje vse od načrtovanja nosečnosti do poroda. Nosečnice, potrudite se za zdrav in pester jedilnik!

Pregled oči in atropin
Pozdravljeni! prihodnji teden smo pri okulistu naročeni za pregled vida pri 2 leti in 5 mesecev stari hčerkici. tri dni pred pregledom ji moramo 3x na dan dajati kapljice atropina (0,33%) za razširi...

Slovenija v svetovnem merilu velja kot država s številnimi ugodnostmi v korist družin
Po izsledkih poročila Unicefa z naslovom Prva leta življenja so odločilna za vsakega otroka Slovenijo od najvišjega mesta na lestvici pri skrbi za otroke v zgodnjem otroštvu ločita le dve leti brezplačne predšolske vzgoje. Avtorji poročila so v 193 državah primerjali prisotnost treh ukrepov za razvoj najmlajših, so sporočili iz Unicefa Slovenija.

Super ideje za jesenske dni
Ste že obuli pisane škorenjce, se podali v gozd in skupaj z vašimi malčki brcali v kupe listja? Spoznavanje narave, zabava in iskanje idej za ustvarjanje – vse to boste našli, če boste veverice in polhe namesto v otroških knjigah te dni iskali zunaj.

Nad nosečniško jutranjo slabost in zgago z zelišči
Zdravila v nosečnosti niso priporočljiva, nosečnica se mora o jemanju vedno posvetovati z zdravnikom. Kako pa je z zelišči? Katera so v tem obdobju primerna za uživanje in za kakšne težave jih lahko uporabljamo, pa v naslednjih vrsticah.

Z zelišči nad nosečniške tegobe
Zdravila v nosečnosti niso priporočljiva, nosečnica se mora o jemanju vedno posvetovati z zdravnikom. Kako pa je z zelišči? Katera so v tem obdobju primerna za uporabo in za kakšne težave jih lahko uporabljamo, pa v naslednjih vrsticah.

Prehranski dodatki, brez katerih v nosečnosti ne gre!
Zdrava, raznolika in uravnotežena prehrana je vse, kar vi in vaš otrok potrebujeta v času nosečnosti. Ker s tem zadovoljte vse prehranske potrebe, se v večini primerov ni potrebno zatekati k farmacevtskim pripravkom. A v času nosečnosti žensko telo običajno potrebuje več določenih vitaminov in mineralov, ki jih samo s hrano ne morete zagotoviti in takrat je čas, da pravočasno ukrepate!

Higienska pravila v domači kuhinji
Ni naključuje, da so prehrambeni obrati, restavracije in kuhinje podvrženi strogim higienskim ukrepom. Tudi v domači kuhinji je pri pripravi obrokov treba upoštevati določena higienska pravila.

Plastelin izboljša fino motoriko
Gnetljivi, živobarvni plastelin je ena večno zanimivih igrač. Mladim in starim ni danes nič manj zanimiv kot pred desetletji. Se tudi pri vas doma igrate z njim?

Najpogostejši in največji pajek v Sloveniji
Pajki veljajo za ene najmanj priljubljenih živali in pri mnogih ljudeh ne vzbujajo le gnusa, temveč tudi strah. Eden največjih in najbolj pogostih pajkov v Sloveniji je Osasti pajek. Bi se ga morali bati?

Primeren jedilnik v nosečnosti
V nosečnosti je potrebno zadostiti povečanim potrebam po vseh ključnih vitaminih in mineralih. Seveda pa je potrebno za ravnovesje v telesu upoštevati tudi druge hranilne snovi.

Romantike ni več-tudi sneg je neužiten!
Se še spomnite neskončnih dni na snegu, ko smo kot otroci z užitkom lizali sneg? A časi so se spremenili. Čeprav je sneg bel in na pogled čist, naj ga otrok nikar ne je. Ne samo, da lahko povzroči boleče grlo, vsebuje tudi vse mogoče kemikalije in strupe našega ozračja.

Preprečujmo poškodbe pri otrocih!
Med poškodbami so za dojenčke in majhne otroke najpogosteje usodne zadušitve s hrano ali drobnimi predmeti, najpogostejši razlog umrljivosti otrok pa so prometne nezgode.

Koliko vitamina D?
Se kdaj vprašate, ali dobi vaš otrok dovolj vitamina D, ki je pomemben za močne kosti in zdrave zobe? Čez lužo razpravljajo o tem, da bi morali otroci dnevno dobiti več tega pomembnega vitamina.