uhajanje vode

Kronično zaprtje pri otroku – kako pomagati?
Zaprtje pri otroku se lahko pojavi zaradi bolezenskih vzrokov, veliko pogosteje pa predstavlja zgolj funkcijsko motnjo. V tem primeru govorimo o kroničnem funkcionalnem zaprtju.

Uhajanje urina v času nosečnosti
Mnoge ženske so zaradi urinske inkontinence po nepotrebnem še dodatno obremenjene in o tem ne govorijo z drugimi ter se začnejo celo izogibati socialnim stikom. Kaj lahko storite v primeru urinske inkontinence ter na kakšen način preprečiti uhajanje urina, v spodnjem zapisu.

Kaj se dogaja po porodu?
Po porodu vas bosta najprej pregledala babica in ginekolog. Pregledala bosta maternični vrat, nožnico in zunanje spolovilo ter oskrbela morebitne poškodbe, ki so nastale med porodom. Skozi trebušno steno bosta tudi preverila, če se maternica dobro krči.

Nezadovoljiv uspeh zdravljenja močenja postelje
Imam hčerko, ki je stara 10 let. Ima probleme z močenjem postelje ponoči. V Slovenj Gradcu se zdraviva že dve leti. Jemlje tablete Minirin. Problem pa se ne reši, saj še vedno ni čisto suha. Prosim za...

Prepoznajte prve znake poroda
''Kateri so prvi znaki, da se je porod zares začel?'' se sprašuje mnogo nosečnic, še posebej, če pričakujejo prvega otroka. Najbolj pomembno je, da prisluhnete svojemu telesu in otrokovim gibom ter ohranite mirno kri.

Mrzlo vreme je tu, kaj pa zdaj?
V Sloveniji povzročajo zdravstvene težave zlasti huda vročina poleti in hud mraz pozimi. Vremenskim vplivom so še posebej izpostavljene nekatere skupine prebivalstva. Z upoštevanjem napotkov za ravnanje prebivalstva v izrednih vremenskih razmerah lahko zmanjšamo tveganje za nastanek zdravstvenih težav.

Ali polna luna vpliva na porod?
Med nosečnicami in mamicami velja prepričanje, da se ob polni luni zgodi več porodov. Prav tako so zaposleni v porodnišnici prepričani v to, toda raziskovalci s številkami dokazujejo, da naravni porod in luna nikakor nista povezana. Zato raje spremljajte znake, ki nakazujejo porod, kot da ugotavljate, kdaj je polna luna.

Porod je za mano, kaj pa sedaj?
Po porodu vas bosta najprej pregledala babica in ginekolog. Preverila bosta, v kakšnem stanju so maternični vrat, nožnica in zunanje spolovilo ter oskrbela morebitne poškodbe, ki so nastale med porodom. Skozi trebušno steno bosta preverila tudi, če se maternica pravilno krči.

Nenavadni 'stranski učinki' nosečnosti
Podrobneje vam predstavljamo deset smešnih, nenavadnih in včasih ne ravno prijetnih 'stranskih učinkov' nosečnosti, ki vam jih je ginekolog morda pozabil omeniti ...

Dojenček je tu, kaj pa mamica?
V šestih tednih po porodu naj bi si mamica že opomogla od poroda in okrevala. Takrat je čas, da odidete na poporodni pregled k svojemu ginekologu.

Poporodni pregledi
V šestih tednih bi morali že skoraj povsem okrevati od nosečnosti in poroda. Vaš ginekolog bo želel videti, ali se vaše telo res vrača v normalno stanje.