uspešnejše

Kako otroka odvaditi od dude?
"Svojega ne bom navadila na dudo," je odločna marsikatera mamica. A ko se otrok rodi, spozna, da je duda zelo priročno sredstvo za umiritev. Zakaj je tako pomembna, na kaj je treba biti pozoren pri uporabi in kako otroka odvaditi od nje, si preberite v spodnjih nasvetih.

Rebekin sindrom – patološko ljubosumje na nekdanje partnerke svojega partnerja
Ljubosumje je čustvo, ki se običajno pojavi kot odziv na občutek strahu, da nekaj, kar pripada nam, uhaja drugam. V partnerskih odnosih so to čustven stik, pozornost, nežnost, telesni dotiki, prosti čas, ki jih partner lahko namenja drugi osebi. Ko pa ljubosumje postane burno, neracionalno, pretirano, se lahko razvije v patološko obliko, ki ima izrazito razdiralen vpliv na odnos. Retroaktivno ljubosumje ali Rebekin sindrom je izraz, ki ga uporabljamo za opis obsesivnega in prekomernega ljubosumja na nekdanje partnerke sedanjega partnerja.

Kako se s hčerko pogovarjati o lepotnih posegih?
V današnjem času družbenih omrežjih, raznovrstnih vplivnežev in na trenutke precej izkrivljenih idealov in trendov tudi s področja lepote in zdravja, se marsikateri starš znajde v stiski, ko doživi prošnjo v stilu: Rada bi si povečala ustnice. Dejstvo je, da imajo družbeni in tudi ostali mediji na mlade velik vpliv, zato je pomembno, da se zavedamo vse večjega pritiska, ki ga doživljajo v letih, ko se njihovo telo in osebnost še razvijata.

Zvezdnice, ki so rodile po 40. letu starosti
V zadnjih letih se je iz različnih razlogov povečalo število žensk, ki rojevajo po 35. ali 40. letu starosti, med njimi tudi nekaj slavnih zvezdnic, zato vam predstavljamo 5 mitov o nosečnosti po 35. letu starosti, ki jim ne gre verjeti.

Učiteljica Nina: 'Včasih se učitelji ne zavedamo, koliko je v naših rokah'
Tokrat smo se pogovarjali z Nino Oblak, ki je že kot majhna deklica vedela, da bo nekoč opravljala poklic učiteljice. Med največje in najlepše nagrade v svojem poklicu šteje nasmehe in objeme otrok. Več pa si preberite v spodnjem pogovoru.

Strogi starši – uspešni otroci
''Strog učitelj – uspešni učenci,'' je pravilo, ki še vedno velja na Kitajskem. Zaradi tega naj bi bili njihovi šolarji uspešnejši od tistih, ki živijo na Zahodu. To je še posebej izpostavila profesorica Amy Chua.

Zdravljenje je uspešnejše ob prisotnosti živali
Zdravljenje in rehabilitacija s pomočjo živali pri nas nista le uveljavljena metoda nemedicinske oblike terapije, pač pa dobivata vedno večjo veljavo. Zlasti psi in konji so tisti, s katerimi terapije bolnih kažejo najboljše rezultate.

Žvečilni gumi za uspešnejše učenje
Učitelji se najbolj jezijo, če opazijo, da med poukom učenci žvečijo žvečilni gumi, toda v osnovni šoli na jugu Nemčije je drugače. Tam spodbujajo k žvečenju žvečilnega gumija, saj naj bi to vplivalo na boljši učni uspeh.