vtičnice

Čas gnezdenja – kaj morate vedeti o pripravah na dojenčka?
Že babice so govorile, da se v času, ko ženska začne gnezditi, telo počasi pripravlja na porod. Priprava na dojenčka je prijetna, vznemirljiva in edinstvena izkušnja. Dobro zasnovana otroška sobica ali kotiček za dojenčka pa ne zagotavljata le varnega in udobnega prostora za novega družinskega člana, temveč tudi pomagata ustvariti negovalno okolje, ki spodbuja njegovo rast in razvoj. A kako se lotiti priprav? Za vas imamo nekaj uporabnih nasvetov.

Promocijski izdelki za otroke – učinkovito sredstvo za promocijo!
Promocijski izdelki za otroke so postali eno najbolj učinkovitih sredstev za promocijo in oglaševanje. Otroci so pomemben ciljni segment, saj pomembno vplivajo tudi na nakupne odločitve svojih staršev. Zato je ključno razumeti moč promocijskih izdelkov in kako jih pravilno uporabiti v marketinški strategiji, ki je prilagojena otroškemu občinstvu.

Opremljanje otroške sobice – na kaj biti pozoren?
Pri pripravi otroške sobe morate biti pozorni na vsako podrobnost – od izbire barve sten do izbire primernega pohištva in otroških igrač. Najpomembnejše pa je, da pri opremljanju ne pozabimo na določene stvari, ki so lahko za otroke izjemno nevarne.

Kako urediti stanovanje, da bo varno za majhnega otroka?
Pri pripravi prispevka o varnosti stanovanja za majhne otroke sem začela raziskovati druge prispevke, da mi kakšna stvar ne bi ušla. Ko sem prebrala vse čtivo, sem prišla do zaključka, da je naše stanovanje smrtonosen poligon, ki kar čaka, da se otroci utopijo, zastrupijo, porežejo in elektrificirajo. Ampak veste, kaj? Kljub temu sta do zdaj že dva preživela.

Urejanje otroške sobice po metodi Montessori
V zadnjem času postaja Montessori pedagogika vse bolj aktualna, zato vam predstavljamo nekaj osnovnih idej, po katerih boste lahko opremili otroško sobico v stilu metode Montessori. Otrok bo imel na ta način omogočeno okolje, v katerem bo lahko nadgrajeval svojo motoriko in se svoji starosti primerno razvijal na več različnih področjih.

Kako urediti otroški kotiček?
Ne glede na to, ali imate v domu dovolj prostora za otroško sobo ali ne, je prav, da otroku uredite lasten kotiček, kjer bo dovolj svetlo in mirno, da bo lahko tam počival ali pa se igral. Za vas smo pripravili nekaj koristnih nasvetov, ki vam bodo lahko pri tem pomagali.

Kaj storiti, če se otrok boji zobozdravnika?
Prvi dojenčkov zobek je navadno tisti, ki starše spodbudi k razmisleku o ustni higieni. Kdaj pa otroka prvič odpeljati k zobozdravniku in kaj se dogaja na prvem pregledu, nam je povedala zobozdravnica Mirjam Kovačič.

Poskrbite, da bo vaš dom varen
Meseci čakanja na prihod novega družinskega člana se počasi iztekajo, čustveni vrtiljak pa se še vedno vrti. Veselje, pričakovanje in tudi strah pred novo izkušnjo, ki nam bo obrnila življenje na glavo ... pa tudi stanovanje. Ob prihodu otroka moramo namreč naš dom prilagoditi in ustrezno zaščititi, da ne bi prišlo do neljubih pripetljajev.

To je priporočljivo!
Sanjarite o tem, da bi večer preživeli v dvoje brez otroka? Mogoče pa vas samo mika nakupovanje in pomerjanje oblačil zase, ne da bi vas kdo vlekel za rokav? Potem si morate umisliti varuško za otroka. Na kaj vse je treba biti pozoren, ko izbirate osebo, ki bo pazila na otroka v času vaše odsotnosti, si preberite v naslednjih vrsticah.

10 nasvetov za varnost otrok, ki jih morajo poznati vsi starši
Nesreča nikoli ne počiva. Zato smo vam pripravili deset koristnih nasvetov, ki lahko varnost vaših otrok še povečajo. Previdnost ni nikoli odveč, sploh, če se tiče otroka.

Naj kaj paziti pri izbiri pohištva za otroško sobo?
Starši bi za svojega otroka naredili vse. Njegovo dobro počutje je naša osrednja skrb, zato mu skušamo nuditi vse, kar potrebuje za zdrav razvoj in kvalitetno življenje. Prav zato je veliko pozornosti potrebno nameniti ureditvi prostora, v katerem naš malček preživi največ časa – otroški sobici. A kako izbrati tako, ki mu bo resnično nudila kar največ udobja in v kateri bo rad bival?

Umivanje zob ne sme biti stvar pogajanj!
''Če otrok vztrajno zavrača ščetkanje zob, bodite starši mirni in vztrajni. Ščetkanje dvakrat dnevno – podobno kot preizkušanje vtičnice s prstom – ni stvar pogajanj. Otrok ne razume dolgoročnih posledic slabe ustne higiene,'' pravi zobozdravnica Mirjam Kovačič in podaja nasvete, kako umiti zobe brez joka in slabe volje.

Varstvo pri babici in dedku
Starši vedno zelo skrbno zavarujemo stanovanje pred otroško radovednostjo in z različnimi možnimi pripomočki vzpostavimo varnostne mehanizme. Pa je tako tudi pri babici in dedku, ki jima bomo prej ali slej vsaj za kakšno uro zaupali našega malčka?

Kako otroku pravilno umiti zobe?
Ko na plano pogleda prvi zobek, se starši vprašamo, kako izbrati zobno ščetko, kolikokrat dojenčku umiti zobe, kdaj k zobozdravniku itd. Odgovore na vprašanja smo iskali skupaj z zobozdravnico Mirjam Kovačič.

DNEVNIK: Moj dojenček je najlepši na svetu!
Ste bili tudi vi vzhičeni nad lepoto svojega dojenčka? Se vam je zdelo, da je vaš sonček daleč najlepši dojenček na svetu? Tudi Lana je imela takšno mnenje, vse dokler ...

Nasveti za varne praznike
Svetle lučke, praznične svečke, nove igrače in družinske večerje, vse to gre z roko v roki z decembrskim praznovanjem. Poskrbimo tudi, da te ne bodo le lepe, ampak tudi varne za najmlajše.

RAZVOJ OTROKA: 7. mesec / 2. teden
LEP POZDRAV Z BIBALEZE.SI!

DRUŽINI PRIJAZEN AVTO: C4 Picasso GRAND
Ko se družina poveča, je najbolj pogosto vprašanje staršev, če bo njihov jekleni konjiček dovolj velik za vse. Na Bibaleze.si smo se zato odločili predstaviti različne tipe družinskih avtomobilov. Prvi je C4 Picasso GRAND.

Brezskrbno z dojenčkom na pot
Potovanje z dojenčkom je lahko že v eni sami uri čudovita izkušnja, nemogoča misija ali obojega malo! Z dobrimi pripravami poskrbite, da bo vsaka pot tudi zabavna pustolovščina ...

Večen boj z bakterijami
Naj vas nikar ne zagrabi panika! Številne bakterije so namreč pomembne za naše zdravje, bi vas pa radi spomnili, kje škodljivi mali nepridipravi najraje živijo in se razmnožujejo.

Zlata pravila za super starše
Vsak si želi biti popoln starš. Nekaterim to uspeva bolje, drugim slabše. Zavedati se moramo, da ima vsak otrok svojo osebnost in da se otroci med seboj razlikujejo, čeprav so iz "istega gnezda«. Nekaj starševskih pravil bi morali upoštevati vsi.

Preprečujmo poškodbe pri otrocih!
Med poškodbami so za dojenčke in majhne otroke najpogosteje usodne zadušitve s hrano ali drobnimi predmeti, najpogostejši razlog umrljivosti otrok pa so prometne nezgode.

Vsebine paketov za novorojenčke
Starši se ob rojstvu otroka lahko odločijo za denarno pomoč ob rojstvu otroka, ki letos znaša 259,27 evrov, ali pa za enega od zavitkov z opremo in oblačili za dojenčka.

Razvoj dojenčka: 7. mesec
Ku-ku, jaz sem tu! Dojenček je dobil posebno mesto v vašem življenju. V sedmem mesecu se tega zelo dobro zaveda.